лаверта фото

Вирощування з насіння лаватери, догляд за квіткою у відкритому грунті

Вирощування з насіння лаватериЗ родини мальвових виділяють красивий пышноцветущий кущ лаватери. Забарвлення квітів від білого до пурпурного. Безліч видів дозволяє зробити вибір на користь однолетника або многолетника, низькорослого або високорослого примірника (до 2 м). Квітки в діаметрі до 10 див.

Лаватеру найчастіше вирощують в групових посадках на клумбах, особливо красиво виглядає поряд з шавлією, вербеною, брахикомой, дельфініумом та іншими красивоцветущими квітами темних відтінків. Завдяки медоносним властивостями над рослиною завжди можна побачити кружляють джмелів, бджіл і ос. Це дуже невибаглива рослина: не боїться заморозків, не вимагає частого поливу, росте на будь пухкому грунті, не вимогливо до місця (сонце або тінь), можна садити навколо дерев і цвітіння до пізньої осені. З такими характеристиками пройти повз нього неможливо.

Посів насіння лаватери у відкритий грунт

На початку травня ділянку перекопують і удобрюють перепрілий компост з розрахунку відро на 1 кв. м. Розрівнюють граблями. Роблять борозенки глибиною до 1 см, поливають водою кімнатної температури, розкладають насіння на відстані один від одного 15 см, присипають землею, трохи ущільнюють, щоб не було порожнеч в землі, і накривають плівкою. Через 7-10 днів з’являються перші сходи. Укриття знімають, коли їх висота досягне 5 див. Посіви можна зробити гущі, але потім проводять проріджування, залишаючи відстань між рослинами 20-25 см.

Вирощування розсади лаватериВирощування розсади лаватери

У середині березня в розсадні ящики насипають грунтосуміш і поглиблюють насіння на 0,5-1 див Накривають склом і ставлять у світле місце. До появи сходів посіви провітрюють і регулярно прибирають конденсат зі скла. При появі 2-х справжніх листочків сіянці пікірують в окремі стаканчики.

Відомо, що при пікіровці травмується коренева система сіянців і витрачається час на укорінення в нових контейнерах, а якщо посадити насіння відразу в торф’яні таблетки, то пікіровку не проводять.

Молоді сходи обприскують водою кімнатної температури. Після закінчення періоду поворотних заморозків, не раніше середини травня, розсаду лаватери висаджують на клумби. Відстань між ними 20-30 див.

 

Догляд за квіткою

Від сильного вітру стебла лаватери можуть перепаде, тому біля кожного кущика краще зробити опору та підв’язування до неї.

догляд за лавертоюПоливати рослину достатньо 1 раз в тиждень (2-3 відра на кущ), але так, щоб вода не застоювалася.

На початковому етапі бур’яни видаляють, потім в цьому не буде потреби, так як просто не зможуть пробитися.

Відцвілі бутони видаляти, щоб на їх місці утворювались нові.

Лаватера дає самосів, тому якщо вам байдуже розташування кольорів, то про посадку на наступний рік можна не турбується.

Насіння дозрівають через 1-1,5 місяця після закінчення цвітіння. Їх збирають з насіннєвих коробочок, просушують і складають у паперовий пакет або полотняний мішечок. Кращий час для збору – початок вересня.

Лаватеру може вражати іржа. На листках з’являються плями, порушується фотосинтез, в результаті чого вони в’януть і обпадають. При виявленні заражені листя видаляють і спалюють. Інші рослини обприскують Фундазолом, Мідним купоросом, Топазом. Якщо хвороба прогресує і далі, то заражене рослину викопують.

З шкідників варто побоюватися тлю. Для боротьби з попелиць можна скористатися народними засобами: обприскуванням настоєм часнику, гірчиці, цибулі, часнику. Обробку повторюють через 7-10 днів. З хімікатів допоможуть: Актара, Фитоферм, Актелік.

Що робити восени з лаватерой

Якщо мова йде про однорічній лаватере, то її викопують, очищають місце від рослинних залишків та перекопують.

Багаторічний вид лаватери залишають зимувати в ґрунті. Стебла пригинають до землі, закріплюють скобами і вкривають ялиновим гіллям або лутрасілом. Взимку по можливості згрібають побільше снігу на рослину.

Популярні сорти лаватери:

Карликові: Новела, Рожева краса, Уайт Шеруб.

Середньорослі (до 70 см заввишки): Красуня, Мон Блан, Тангара, Сільвер Кап, Лаватера мавританська тільки для теплих районів.

Високорослі: Пінк Бьюті, Богиня сонця, Брегон Спрінгс, Розеа, Кенді Флосс.

лаверта фото

лаверта фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code