Яблунева міль як позбутися

Яблунева міль: заходи боротьби, як врятувати дерево від шкідника

Ворогом яблунь на садовій ділянці завжди була дрібна метелик, яку іменують яблунева міль або яблунева міль. «Ефект» шкідника — це пошкодження всієї зелені. Небезпеку несуть не метелики, а їх личинки. Сама по собі яблунева міль не зникне, з нею потрібно боротися.

Яблунева міль

Протягом 40 днів після зими гусениці подорожують по дереву. Вони проникають всередину листа, з’їдають м’якоть, при цьому листова пластина залишається цілою. Місця пошкодження обплітають павутиною, утворюючи гнізда, де потім і заляльковуються. У результаті листя буріють і засихають, яблуня скидає зав’язь, а нирки майбутніх плодів не формуються.

Через місяць після цвітіння народжуються метелики. Самки відкладають яйця, обволікаючи захисним шаром слизу, щоб ще через місяць вийшло нове покоління гусениць. Перезимувавши на яблуні, навесні вони продовжать свою життєдіяльність.

Плодоношення пошкодженого дерева починається лише через 2 роки, причому більшість яблук будуть з гусеницями.

Як знищити шкідника

Заходи боротьби з яблуневою міллю визначає рівень ураження. При масовій атаці краще застосувати хімічний метод, а при поодиноких слідів — механічний і народний.

Самий безпечний спосіб боротьби – це вручну видалити уражені листя, ті, на яких буде видно павутина або бурі плями, а зібраний матеріал спалити.

Якщо говорити про використання препаратів, то починайте обробку в кінці квітня, коли гусениці чутливі і ослаблені. Не можна обприскувати лише уражене дерево, гусениці відчувши небезпеку швидко мігрують на сусіднє здорове і цикл знову продовжується.

З біологічних засобів непогано себе показали «Энтобактерин» (100 г на 10 л води), «Лепідоцид» (20 г на 10 л води). А також «Димилин», і «Іскра-біо». Перевагою цих препаратів є повна безпека для людини і птахів.

як боротися з яблуневою міллю

Інсектициди застосовують при масовому поглинання дерева яблуневою міллю. У боротьбі допоможуть: «Актеллік», «Інтавір», «Базудин», «Фозалон». Метелики вмирає відразу, а от з гусеницями доведеться поборотися (до 5-6 обробок). Є думка, що хімія не може пройти крізь слиз обволікає і знищити гусениць, однак це не так. Вона лише захищає своє потомство від інших комах. Отрута все одно проникає і знищує.

Міль має властивість «звикання» до системних препаратів. Тому проти неї краще їх чергувати. Не варто забувати, що величезним мінусом у хімії є висока токсичність. Проводячи регулярні огляди яблунь їх використання можна уникнути.

Після посиленого впливу на міль, дерева потрібно підгодувати будь комплексним мінеральним добривом. А ось в якості профілактики перед початком сезону дерева обрізають, зчищають стару, суху і пошкоджену кору і білять стовбур і скелетні гілки. Восени опадающую листя збирають і спалюють. Розвісьте по саду шпаківні, які привернуть птахів-санітарів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code