як передається гепатит С

Як передається гепатит С від людини до людини

Гепатит С є вірусним захворюванням, що призводить до незворотного руйнування печінки. Для своєчасного виявлення гепатиту С необхідно знати, як він передається від людини до людини в побуті, а також основні симптоми недуги.

Чим небезпечний гепатит С

Смертоносний вірус діє непомітно, постійно мутує і видозміняться, тому людина може навіть не здогадуватися про наявність інфекції протягом декількох років. Патологія розвивається повільно і практично безсимптомно.

У медичній практиці часто зустрічаються випадки, коли хворий занадто пізно звертається за допомогою, і наслідки захворювання вже незворотні.

Гепатит С супроводжується важкими ускладненнями, які можуть зачіпати інші внутрішні органи, і діагностується тільки за допомогою комплексного дослідження крові.

Як передається гепатит С від людини до людини

Основний шлях передачі інфекції називається гемоконтактним, і передбачає будь-яку взаємодію з кров’ю зараженої людини. Для боротьби з небезпечним захворюванням, проводився ряд досліджень, з метою виявити як гепатит С передається від людини до людини, і перелік основних симптомів.

як передається гепатит С

Узагальнивши результати, працівники медицини виділили кілька найбільш поширених способів проникнення вірусу в організм здорової людини:

 1. Переливання крові. В кров’яних клітинах вірус живе дуже довго і стає активним задовго до прояву симптомів захворювання. Тому всі донори обов’язково проходять обстеження і здають аналіз крові для виявлення інфекції.
 2. Татуаж, пірсинг. Елементарне недотримання гігієнічних норм при проведенні подібних процедур, може привести до передачі вірусу через інструменти.
 3. Манікюр, педикюр. При проведенні косметичних процедур частинки вірусу можуть потрапити в невеликі порізи.
 4. Стоматологічні процедури. При неправильній обробці інструментів, висока ймовірність занесення інфекції в кровотік здорового відвідувача клініки.

Частинки вірусу містяться також в слині, материнському молоці і насінній рідині. Захворювання може передаватися через ліжко і вражати малюка в разі інфікування матері.

як можна заразитися гепатитом с

Часті питання лікаря

Медики вже багато років вивчають як передається гепатит С від людини до людини, тому знають відповіді на більшість питань, пов’язаних з виникненням і розвитком вірусної інфекції. Чим більшою інформацією володіє людина, тим вище ймовірність профілактики та раннього виявлення захворювання.

Скільки можна прожити людині, яка захворіла на гепатит с

Прогноз для пацієнта робиться на основі ряду факторів, що сприяють розвитку хвороби. Як показує медична практика, на процес одужання впливає вік і стан імунної системи хворого.

Організм дуже важко справляється з вірусом після 40 років, а також при наявності алкогольної і нікотинової залежності.

У разі ранньої діагностики, правильного лікування і ведення здорового способу життя прогноз цілком сприятливий. Хворі живуть десятиліття без загрози для життя, періодично проходячи обстеження і необхідні курси лікування. За останніми даними більше половини пацієнтів, які вчасно звернулися за допомогою, повністю виліковуються від хвороби і відновлюють функції ураженого органу.

Чи передається гепатит с через слину, або підчас поцілунку

Концентрація вірусу в слині дуже мала, тому поцілунок не призведе до зараження. Винятком є випадок, в якому партнери страждають захворюванням ротової порожнини. Невеликі ранки, кровоточивість ясен істотно збільшують ризик поширення інфекції.

Чи передається статевим шляхом

Збудники вірусу містяться в насінній рідині і вагінальному змащенні. Гепатит С не завжди передається від людини до людини через статевий контакт, небезпека зростає тільки при наявності наступних факторів:

 • запальні процеси в сечостатевій системі;
 • наявність ранок і мікротріщин статевих органів;
 • травма.

Будь-яке пошкодження слизової може привести до інфікування, тому кращою мірою профілактики є використання засобів захисту.

як передається гепатит С

Чи передається через інструменти

Заражені інструменти є одним з найпоширеніших способів передачі гепатиту С від людини до людини. У лікарнях, стоматологіях, салонах краси, встановлені суворі правила обробки інструментів, однак випадки недбалого ставлення або недотримання технології трапляються часто.

Близька людина перехворіла захворюванням, який ризик зараження

Клітини інфекції не виживають у зовнішньому світі, тому в побуті гепатит С не передається. Після успішного лікування інфекції, хворий здає ПЛР для виявлення вірусу. Якщо аналіз негативний, людина не заразна. Він не передає вірус статевим шляхом або через кров.

Після того, як вірус вдалося перемогти, в крові залишаються антитіла, що свідчать про перенесене захворювання. Людина не може бути донором крові, проте для оточуючих абсолютно безпечний.

як можна заразитися гепатитом с

Як передається від матері до дитини

Перебуваючи в утробі матері, малюк захищений плацентарної оболонкою від клітин вірусу, зараження відбувається під час пологів. В процесі розродження дитина виявляється беззахисним перед інфекцією. Повністю виключити ризик зараження не можна, проте вважається, що кесарів розтин в цьому випадку краще.

Гепатит С не передається з молоком матері, проте від годування груддю слід відмовитися, так як травми і тріщини сосків можуть привести до зараження.

Симптоми і ознаки

У більшості випадків захворювання протікає непомітно, хворі переносять гостру форму на ногах, не звертаючись за медичною допомогою. Під час інкубаційного періоду самопочуття не змінюється. Для гострої форми хвороби характерні такі ознаки:

 • нездужання;
 • підвищена стомлюваність;
 • незначне підвищення температури тіла;
 • болі в суглобах;
 • сонливість.

Якщо хворий не пройшов медичне обстеження, пояснивши погане самопочуття звичайною застудою, недуга переходить в хронічну форму. Поступово руйнуючи печінку, вірус викликає накопичення токсинів, і проявляється постійним нездужанням і слабкістю. Хворого стомлюють навіть невеликі фізичні навантаження, порушується сон і робота травної системи.

Погане самопочуття особливо турбує хворого вранці, характеризується сонливістю і занепадом сил.

У більшості випадків пацієнти довго не звертаються до лікаря, звикаючи до нездужання. Це є основною помилкою, так як після декількох років розвитку вірусу, настає знову гостра стадія. При цьому печінка і селезінка вже виявляються сильно пошкодженими і лікування не приносить бажаних результатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code