як підв'язувати горох правильно

Як підв’язати горох на ділянці, види опор, матеріал підв’язки

Горох є відмінним сидератом, для цього садять кормової або зерновий вигляд. А ось овочевий або цукровий придатні для вживання, плоди смачні і соковиті. Мало просто посадити горошини і чекати врожаю, важливо в період зростання створити сприятливі умови для активного і безперешкодного зростання вгору — зробити опору.

Як підв'язати горох на ділянці

Чи потрібно підв’язувати горох?

Обов’язково, при відсутності можливості тягнутися вгору, знижується якість і кількість врожаю. Якщо горох не підв’язати, то батоги зімкнуться, переплетуться і придбають неохайний вигляд.

Підростаючи, гілки не зможуть витримати вантаж стебел і плодів, вони поляжуть на землю, накривши стручки. Сонячне світло не зможе вступати до них рівномірно, а значить, горошини не зможуть визріти. Вони будуть дрібні і несолодкі.

як підв'язувати горох

Ті частини, які лежать на землі будуть гнити від постійної взаємодії з землею і вологою. Стручки стануть легкою здобиччю для небезпечного шкідника гороху – брухуса.

Горошини, пошкоджені брухусом не можна використовувати в їжу. При посадці таких насіння сходів не буде.

З неподвязанных батогів складно збирати урожай. Якщо на кущі залишиться стручок, який почне перезревать, він неминуче потягне все рослина до усихання. У подвязанном стан вигляді стручків добре видно.

як підв'язувати горох

Способи підв’язки

Як підв’язати горох до опори кожен вибирає сам, виходячи з підручних матеріалів:

    • кілки (високі палиці, великі очищені від кори гілки дерев), зовні це не виглядає естетично, але дешево, просто і практично. Винятком стане гілка верби, яка швидко приживеться і замість опори вийде молоде дерево. Висота колів не менше 1 м;
    • горох можна висаджувати вздовж паркану, заощадивши на додатковому місці і опорі. Дерев’яне огорожу добре продувається, сонце потрапляє на рослину в розсіяному вигляді, легкий доступ до урожаю і простота самої підв’язки. Однак, якщо мова про металевій сітці Рабиця, то для батогів це буде свідомо смертю, т. к. торкаючись про розпечений метал молоді стеблинки відразу будуть висихати від спеки. Пускаючи горох суцільного паркану, вибирайте сторону, яка у другій половині дня буде ясною, щоб тінь не накрила рослина;

підвязка гороху

  • посадка поблизу зростаючих високорослих рослин (соняшник, жито, кукурудза), у такому випадку гороху доведеться ділитися з сусідом поживними речовинами, а значить якість стручків і горошин буде нижче;
  • для рядових посадок шпалеру краще встановлювати до посіву, а для одиночних – по мірі зростання;
  • звична посадка в ряд у випадку гороху необов’язкова, спорудивши опорну конструкцію конусом, насіння висіяти по колу. Коли стебла почнуть обплітати вийде оригінальна композиція.

опори для гороху

Чим підв’язувати

Подвязочный матеріал повинен бути жорстким, щоб під час вітру або дощу стебло не зламався в місці підв’язки. Найкращим варіантом будуть спеціальні кліпси у вигляді прищіпок і запонок, поліетиленові та пластикові шнури, звичайні смужки м’якої тканини.

Кліпси і пластикові підв’язки багаторазового використання, вони зручні, ними легко коригувати щільність затиску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code