Як поливати розсаду в горщиках

Як поливати розсаду в горщиках, якою водою і що додати

Важливу роль у вирощуванні міцної розсади грає полив. Здавалося б, нехитра процедура, яка не вимагає пояснень, проте саме в цьому і криється безліч фатальних помилок.

Як поливати розсаду в горщиках

Кожен етап росту розсади вимагає свого підходу до поливу, з’являються питання: як часто, ніж, якою водою. Тут враховують вік сіянців, освітлення, об’єм контейнера, рівень вологості в приміщенні.

Співвідношення поливу до розвитку розсади

 1. Поливати насіння відразу після посадки не рекомендується. Вода вимиває землю, оголюючи насіння. Тому висаджують відразу в добре зволожений грунт і накривають склом або плівкою, щоб волога деякий час не могла випаровуватися, а земля не висохла до появи сходів. У цей період поливають тільки з розпилювача.
 2. Як тільки з’явилися сходи, не біжіть до них з водою, щоб скоріше напоїти. Дайте 2-3 дні для адаптації, потім окучьте і обережно проводите полив по бортику. Якщо розсадні ємності глибокі, то лийте воду поблизу сіянців за допомогою шприца (без голки) або ложечкою. Подгребите землю до молодим паросткам, щоб корінці не оголилися. Наступне зволоження не повинно бути раніше, ніж через 5-7 днів.
 3. За 2 дні до пікіровки сіянців полив припиняють і відновлюють лише через 4 дні після пересадки. В цей період проходить знову адаптація.
 4. Коли розсада зміцніє і почнеться активне зростання, поливайте через піддон. Коренева система почне самостійно витягати вологу з дна.

Пам’ятка

 1. Не допускайте застою води. Перезволоження загрожує хворобою «чорна ніжка». Особливо це актуально для розсади капусти, томатів, огірків, салату. Молодим розвиваються рослинам достатньо 1 ст. л. на кожне.
 2. Пересихання також згубно для паростків. Розтріскування грунту означає про необхідність поливу. У цей період листочки вже можуть знітитись.
 3. На листя намагайтеся не потрапляти водою.
 4. Поливайте молоду розсаду вранці або вдень. На ніч температура знижується, стає прохолодно. А як відомо у вологому прохолодному середовищі починається підгнивання.
 5. Дивовижна здатність розсади: чим більше грунту, тим потрібно менше поливу. Краще трохи не долити, ніж показати щедрість душі.

Початківцям садівникам можна використовувати в якості розсадних контейнерів обрізані прозорі пластикові пляшки, через них добре видно як рослини підтягують вологу до себе.

Як поливати розсаду в горщиках

Яку воду використовувати

Водопровідна вода – дуже серйозне випробування для розсади. Найбільш прийнятною буде дистильована або тала з-під чистого снігу. Якщо в деякій мірі це розкіш, то набирайте воду з-під крана і відстоюйте 3 дні при температурі 22-24°С. Герметично бутлі не закривайте, щоб вода не задихнулася».

Використовувати для поливу розсади дощову воду у великих містах не варто, в ній занадто багато шкідливих домішок. Винятком буде затяжною дощовий період, коли опади не скупчуються довгий час у небі.

Є думка і практика садівників, що краще мінеральної води немає. Однак таке твердження спірне. З одного боку, вона корисна для кислого грунту, т. к. нейтралізує кислоту. У цих цілях можна застосувати «Єсентуки №20»», «Нарзан», тобто звичайну столову. З іншого боку водопровідна вода і так містить занадто багато мінеральних солей. Від занадто жорстких позбавляються кип’ятінням і відстоюванням. З часом грунт засолюється. Виходить, що використовуючи для поливу розсади мінеральну вод, ми самі завдамо шкоди грунту.

чим поливати розсаду

Які добавки використовувати:

 • йод стимулює ріст насіння, підвищує імунітет розсади, захищає молоді незміцнілі сіянці від грибкових хвороб. Добре відгукуються на йодову добавку томати, огірки, перець, кімнатні квіти, полуниця.

Насіння перед посівом замочують на 6 годин в розчині йоду (1 крапля на 1 л води).

Для кореневого поливу – 1 краплю на 3 л води. Обприскування під час вегетації дозволить захистити від фітофтори і нейтралізувати спори несправжньої борошнистої роси.

 • цибулиння не дає з’явитися на поверхні землі цвілі, знезаражує і знижує розвиток грибкових захворювань. Це відмінний природний стимулятор росту з антисептичними властивостями.

Перед посівом ґрунт добре поливають міцним відваром цибулиння. Якщо часу на відвари немає, то після посіву зверху присипте подрібненої лушпинням, щоб після поливу сталося взаємодія.

Хвороба чорна ніжка здатна знищити всі наші труди, тому в якості профілактики 1 раз в тиждень поливайте розсаду відваром. Натуральний продукт не завдасть шкоди сіянцям, а тільки допоможе створити сприятливі умови для розвитку.

Вирощування розсади вимагає певних знань, умінь і навичок. На цьому шляху можуть чатувати різні напасті. Головне не втрачати оптимізм і бути готовим до боротьби з проблемами розсади.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code