Як позбутися від хмелю на городі

Як позбутися від хмелю на ділянці, ефективна боротьба з бур’яном

Проблема дачників як позбутися від хмелю на ділянці стає все більшою. Багато спроби зводяться до нуля. Вже на третій рік свого розвитку бур’ян утворює сильну кореневу систему, яку знищити не просто. Основна частина коренів розташована на глибині до 50-60 див.

Як позбутися від хмелю на ділянці

Зростання хмелю можна контролювати і не допускати розростання. Він непогано виглядає у вертикальному озелененні парканів, стін будинків, альтанок, арок. Ліана здатна надати звичайному городу якоїсь таємничості і незвичайності. Довжина пагонів досягає 17 м. Однак при всій декоративної функції хмелю позбутися від нього складно, велика ймовірність масового ураження ділянки.

Якщо пагони швидкозростаючою ліани вирішили взяти верх над городом, то відтягувати час і чекати поки зима выморозит корінці не варто, цього не станеться. До зими хміль повністю скидає надземну частину, а навесні з більшою силою проривається на поверхню і завдання вивести його з городу ускладнюється.

Способи боротьби з хмелем

1. Швидко і ефективно позбутися від ліани можна за допомогою гербіциду. З дієвих і популярних: «Ураган», «Раундап», «Торнадо». Концентрат швидко призведе до в’янення і відмирання листя і пагонів. Але не забувайте, що позбавляючись від хмелю розпиленням хімікатів, поруч зростаючі окультурені рослини можуть загинути. Щоб цього уникнути садівники отруту вводять через шприц прямо в кореневу систему бур’яну, заливають під корінь або обприскують в безвітряну погоду максимально акуратно. Препарат, потрапляючи листя, проникає в серце рослини.

Проводити нещадні дії з бур’яном потрібно навесні або на початку літа, коли почалося або йде активна фаза сокоруху. Саме в цей період препарат найкращим чином буде рознесений по всій рослині. Для остаточної загибелі хмелю процедуру доведеться повторити через місяць. При купівлі шприца зверніть увагу на товщину голки, тонка не зможе проткнути міцний шар кори.

2. Якщо препаратный спосіб знищення хмелю з якихось причин не підходить, то викорінювати ліану потрібно гуманними способами:

  • выкорчевывайте бур’ян на максимальній глибині, навіть незначний відросток кореневища, залишившись в землі, дасть на наступний рік кілька «діток»;
  • щотижня зрізайте хміль під корінь, не давайте зростати втечам і утворюватися насіння. Всі частини відразу вибирайте з землі. Регулярна прополка дозволить не тільки очистити ділянку від непотрібних рослин, але і тримати землю постійно в пухкому стані;
  • якщо бур’ян заполонив ділянка серед плодово-ягідних чагарників, то тимчасово доведеться пересадити рослини, ретельно перебравши корінці від бур’янів пагонів.

Після постійної обрізки нових пагонів і викорчовування рослина втрачає сили на відновлення життєдіяльності.

Як позбутися від хмелю на дачі

3. У добре засоленой землі нічого не росте – найдавніше відкриття дачників. У боротьбі з хмелем використовують звичайну столову сіль:

  • розсипають під корінь шаром 1 см;
  • у потовщені пагони ліани роблять «солоний» укол;
  • зрізають всю надземну частину ліани, розкопують кореневу систему до глибини 20-30 см, ножем розколупати точку росту. Змішати сіль з соляркою 1:1 і полити зверху, захоплюючи зовсім небагато площі навколо. Як тільки паростки починають відростати, обробку повторюють. У тому місці, де буде пролита рідина, нічого рости не буде ще кілька років.

4. Якщо взимку є можливість потрапити на город у найсуворіші морози, коли температура опускається нижче -20°С, раскопайте кущі хмелю на максимально можливу глибину, налийте холодної води і залиште в такому вигляді. Підготовку можна провести пізно восени. Наповнюючи розкопані ями водою, утворюється лід, який і повинен надати промерзаючим дію на корінці.

5. Зростаючий хміль на окремих ділянках городу винищують темрявою. Без світла і доступу повітря він не зможе повноцінно розвиватися. В допомогу доведеться укривний матеріал, картон, руберойд, темна плівка, листи шиферу. Зверху насипати шар землі. А пізньої осені розкопати, оголити і почати операцію по обмерзання. Це абсолютно безпечний і екологічний спосіб позбутися від хмелю, на який можливо піде кілька років.

Кожен відросток смітної ліани індивідуальний, він не має маточного рослини, тому боротися з хмелем потрібно комплексно, повторюючи деякі процедури не один раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code