як використовувати марганцівку для рослин

Застосування марганцівки в городі: полив, обробка землі та рослин

Марганцівка володіє найсильнішим антисептичною властивістю, по-науковому це речовина назвали перманганат калію. Досвідчені дачники широко застосовують його для обробки саду та городу. А тим, хто тільки опановує науку землеробства «чарівний» порошок стане справжнім відкриттям.

Застосування марганцівки в городі

Купити марганцівку не так вже й легко, вона стала дефіцитом і продається в аптеках або садівничих магазинах в обмеженій кількості. Але навіть невеликого бульбашки вистачає надовго, т. к. для приготування робочого розчину потрібно всього кілька міліграмів. Без спеціального обладнання відміряти їх з точністю неможливо, тому міркою є рівні забарвленості: слабо-рожевий, середньо-рожевий і міцний (темний).

Обробка рослин і ґрунту марганцівкою в рази безпечніше інших хімічних складів і фунгіцидів. Головне в приготуванні розчину – це повністю розчинити кристали. Сфера використання:

 • знезараження ґрунту і садивного матеріалу;
 • знищення шкідників і збудників хвороб;
 • компенсація рослинам нестачі мікроелементів.

Як використовувати марганцівку

Знезараження ґрунту

Антисептичний порошок як ніхто інший справляється зі збудниками грибкових інфекцій. Готують середньо-рожевий розчин марганцівки і проливають грунт під висадку розсади, грядки в городі, знезаражують землю під кущами і в пристовбурних колах дерев.

Прибравши з ділянки рослинні залишки, кристали розчиняють у гарячій воді (65-70°С) і відразу поливають землю. Гарячий розчин вбиває не лише інфекції, але і зимуючих шкідників. До посадці приступають, як тільки земля охолоне і трохи просохне.

Одне з властивостей марганцівки – це окислення ґрунту, тому при необхідності через час внесіть вапно.

Врахуйте, що обробка землі марганцівкою діє тільки у верхніх шарах. Для знищення ґрунтових збудників у глибокому грунтовому шарі застосовують інші хімічні препарати.

Дезінфекція тари розсадної

Кожен розсадний ящик, квітковий горщик, піддон, торф’яні таблетки краще продезінфікувати і захистити від цвілі. Розчин марганцівки використовують насичено-рожевого кольору. Пластикові ємності обмивають, а дерев’яні замочують на 1-2 години. До посадці приступають, коли тара добре просохне.

Протруювання посадкового матеріалу

Насіння замочують на 15-20 хв у світло-рожевому розчині марганцівки, це дозволить прискорити процес проростання сходів, погубить хвороботворні бактерії та дасть шанс виростити здорову і міцну розсаду. Більш тривале замочування може викликати опік. Далі насіння промивають під проточною водою і просушують до сипучого стану.

Бульби, цибулини, коренеплоди і живці перед посадкою проходять таку ж процедуру. Якщо на посадковому матеріалі є ознаки ураження хворобою, то його або не використовують для посадки, або протравлюють в більш міцному розчині. При замочуванні цибулин рідина повинна повністю їх покрити.

Марганцівка як добриво

Перманганат калію – це гарне речовина для підживлення рослин. Його недолік знижує імунітет рослин і лежкість плодів, вони стають уразливими до захворювання. При його нестачі прожилки на листі зелені, а сам лист жовтіє. Таке голодування часто можна спостерігати на нейтральних або лужних ґрунтах. Підгодівлю марганцівкою на городі проводять 2-3 рази слабо-рожевим розчином. Не намагайтеся робити робочу суміш інтенсивніше, при надлишку рослини гинуть від опіку.

Від хвороб і шкідників

Марганцівку використовують у боротьбі з:

 • фітофторозом;
 • борошнистою росою;
 • сірою гниллю;
 • мозаїчною хворобою;
 • чорною ніжкою.

Допомагає у боротьбі з дротяником, мушками і плодожорками.

Обробка садового інвентарю

Відомо, що інструментом можна легко заразити хворобою будь-яка рослина. До таких відносять: секатор, ножі, пилу, лопату, сапу, ножиці. Обробку проводять як на початку сезону, так і в кінці перед зберіганням. Це дешево і дуже ефективно. Використовують для цього міцний розчин марганцівки, обмиваючи ганчіркою або замачівая на 1 годину. Після чого просушують.

Міцним розчином марганцівки добре обробляти погреби та підвали, вона вбиває мікроби і цвіль. Спочатку очищають приміщення від сміття і бруду, знімають павутину, мох, вимивають двері і поріг. Потім обприскують місця зберігання врожаю і стіни. Знімні стелажі краще замочити, а потім висушити. Для власної безпеки надягають респіратор і рукавички, щоб не отримати отруєння і опік на шкірі.

Правила безпеки

 1. Працюючи з хімічним препаратом потрібно розуміти, що є ризик отримати опік, тому перед роботою потрібно надіти рукавички.
 2. Не можна кристали торкатися голими руками, скористайтесь зубочисткою, сірником або маленькою ложкою.
 3. Щоб крупинки добре розчинилися використовуйте теплу або гарячу воду.
 4. Розмішуйте до повного розчинення, щоб рослини не отримали опік.
 5. Приготовлений розчин застосовують відразу, зберіганню не підлягає.
 6. Пухирець з речовиною зберігайте в темному, недоступному для дітей та тварин місці.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code