10 найкращих серіалів за останні 10 років

Деякі з нижчеописаних картин дадуть прикурити навіть традиційному кінематографу, а інші розповіли такі життєві історії, що їх неможливо проігнорувати. Так які ж серіали стали кращими за останні 10 років?

10. “Чорне дзеркало” / Black Mirror

Кожний епізод отримував суперечливі оцінки. Хтось називав його сатирою, хтось — огидним театром, але серіал – антологія, що об’єднує серії лише темою технологій і їх впливу на людство нікого не залишив байдужим. “Чорне дзеркало” грає на переживаннях і почуттях, зачіпаючи думки про те, що не ми управляємо життям, а наші гаджети.
“Чорне дзеркало» – серіал-антологія про технології та їх вплив на людство

“Чорне дзеркало» – серіал-антологія про технології та їх вплив на людство

9. “Час пригод” / Adventure Time

Абсурдна казка про пригоди хлопчика Фінна і чарівної собаки Джейка в світі Ууу зрештою розкриває досить похмуру картину.

Дія “часу пригод” розгортається через сотні років після ядерної війни на землі, яку крім практично вимерлих людей тепер населяють зовсім інші розумні форми життя. Головні герої багатошарові, не такі, якими здаються, а у кожного з них є така глибока мотивація, що найдраматичніші персонажі позаздрять.

“Час пригод” – абсурдна казка про пригоди хлопчика Фінна і чарівної собаки Джейка

8. “Справжній детектив” / True Detective

Шоураннери серіалу стверджують, що всі частини “Справжнього детектива” окремі. Але, з іншого боку, це рух, щоб розв’язати сценаристам руки для експериментів з можливістю “почати з чистого аркуша”.

Перший сезон з Меттью Макконахі і Вуді Харрельсоном вийшов в 2014 році і став хітом – злочини і розслідування в дусі південноамериканської готики завоювали увагу глядачів. Расизм, кровозмішення і небезпечні забобони стають символом застарілого і вкоріненого світогляду суспільства, а пов’язані з ними злочини, розслідуванням яких займаються головні персонажі — їх найгіршим і неминучим уособленням.

Незрозуміло, чи потрібен був третій сезон, але, мабуть, так припускав формат серіалу.

“Справжній детектив” – серіал про Расизм, кровозмішення і небезпечні забобони

7. “Рік і Морті” / Rick and Morty

Абсолютно божевільне творіння мультиплікації швидко зібрало свою фан-базу. Рік, головний персонаж мультсеріалу-саркастичний, пізнав життя винахідник-терорист, який, крім іншого, ще й є найрозумнішою істотою у Всесвіті.

А Морті, його онук і” подільник ” – просто створений для відображення винахідливості діда і сюрреалістичності в обіграванні побутових проблем в особистих відносинах і соціальних конфліктах. Воістину, геніальне шоу.

“Рік і Морті” – один з геніальних мультиків XXI століття

6. “Фарго” / Fargo

Серіал-антологія, натхненний однойменним фільмом братів Коен, стверджував, що”це реальна історія”. Правда, в трьох частинах, що вийшли з 2014-го по 2017 рік, відбуваються кримінальні історії настільки неймовірні і безглузді, що навіть несподівані Сай-фай елементи, впроваджені в серіал, не викликають особливого подиву.

Відтворення атмосфери фільму 1996 року з його чорним гумором вдалося. І навіть незважаючи на деякі дивацтва, серіал відмінно “зайшов” глядачам.

“Фарго” – серіал-антологія про кримінал

5. «У всі тяжкі»

У 2013 році вийшов грандіозний фінал кримінального драматичного серіалу “у всі тяжкі”, а зараз по повній готується повнометражка-продовження. Драма підкуповувала двома речами: харизматичними головними персонажами і до дрібниць опрацьованого злочинного світу, в якому Уолтер Уайт (Брайан Кренстон) і Джессі Пінкман (Аарон Пол) намагаються не тільки вижити, але і досягти успіху.

Цілісну історію трансформації головних героїв серіалу вдалося показати повністю, так що продовження доля Джессі заслужила.

«У всі тяжкі» – серіал, заради якого наш редактор одного разу взяв відпустку

4. “Кінь БоДжек” / BoJack Horseman

Відбитий мультсеріал про депресивну суперзірку-алкоголіка зооморфного Голлівуду (точніше, у Всесвіті мульта – Голлівуду) закохав у себе публіку до безпам’ятства. За сюжетом, отримавши несподівану славу і купу грошей завдяки невигадливій ролі в стереотипному ситкомі в 1990-х, БоДжек довгий час не робив зовсім нічого, а потім став зіркою повнометражного фільму. Однак загальне визнання не рятує його ні від деструктивних занять.

Серіал ще не закінчено, а класичного кінця навряд чи варто чекати.

“Кінь БоДжек” – мультсеріал про депресивну суперзірку-алкоголіка зооморфного Голлівуду

3. “Спільнота” / Community

В основі сюжету-ситком “Клуб” Сніданок “” зі стереотипними персонажами в групі додаткових занять з іспанської мови в громадському коледжі міста Гріндейл.

Режисер щосили експериментує з сюжетом і жанрами: то весь епізод в стилі 8-бітної гри, то спів поганих пісень, то війна з пейнтбольною зброєю (кожен сезон, чому б і ні?). “Спільнота” не просто не боїться доходити до повного абсурду-шоу за шість сезонів встигло спародіювати відомі фільми, висміяти кліше і вивалити жорстку сатиру на сучасність.

“Спільнота” – жорстка сатира на сучасність

2. “Атланта” / Atlanta

Дональд Гловер, безумовно, талановита людина. Заявивши себе як актора завдяки ролі Троя Барнса в ситкомі “спільнота” і як репера під псевдонімом Childish Gambino, він створив” Атланту ” — серіал про мешканців американської столиці репу і стрип-клубів.

Різнорідні епізоди і фактично шоу фріків, занурюють в соціальні проблеми жебрака чорношкірого населення США, расизму або навпаки, стає комедією. Словом,” Атланта ” — це те, що захоче Гамбіно.

“Атланта» – шоу фріків, що занурює в соціальні проблеми жебрака чорношкірого населення США

1. “Твін Пікс: Повернення” / Twin Peaks: The Return

В 2017 році, через 25 років після завершення” Твін Пікса”, Девід Лінч представив “повернення” — третю частину серіалу, яка виявилася чимось абсолютно несхожим на попередника, починаючи від повної відмови творця від детективної історії, і закінчуючи оголенням самого формату телесеріалу і його зв’язку з глядачем.
Третій сезон залишив більше запитань ніж відповідей на запитання з раннього “Твін Пікса”, проте сам Девід Лінч вніс ясність у те, як потрібно сприймати його твір:

“Головне – це те, що сталося по-вашому. У житті дуже багато просто відбувається, і нам доводиться робити власні висновки. Ви, наприклад, можете прочитати книгу, яка піднімає ряд питань, і захотіти поговорити з автором, а він помер сто років тому. Тому все залежить від вас”.

«Твін Пікс: Повернення». Ще більше питань, ніж відповідей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code