10 причин, чому добре бути інтровертом

Інтровертів, особливо в нашій країні, часто плутають з соціофобами або занадто сором’язливими людьми. Деколи інтровертів звинувачують навіть у зарозумілості або егоїстичності. Насправді інтроверти відрізняються від екстравертів більш замкнутою і відокремленою поведінкою. І якщо ти екстраверт, який не мислить життя без постійного енергійного руху, тобі буде цікаво дізнатися про твою протилежність за характером — інтроверта — і про те, чому добре ним бути.

1. Інтроверти — хороші слухачі

Інтроверти схильні слухати, а не говорити, як екстраверти. З-за цього багатьом екстравертам буде комфортно розмовляти з інтровертами, адже їх не будуть постійно перебивати посеред фрази.

Інтроверти не схильні багато говорити і під час бесіди не тільки терпляче слухають співрозмовника, але і краще аналізують сказане.

2. Вони більш ерудовані

Звичайно, це не означає, що всі екстраверти не блищать знаннями, а інтроверти суцільно генії. Просто з-за свого способу життя, в якому немає місця зайвим людям і подіям, інтроверти витрачають більше часу на навчання, а також на читання, прослуховування та перегляд корисного контенту. Їм набагато простіше всидіти на одному місці кілька годин, пізнаючи науки.

3. Вони приділяють більше уваги дрібницям

Дослідження, проведене в 2015 році, показало, що інтроверти роблять менше граматичних помилок в електронних листах, так як приділяють більше уваги деталям і помічають дрібні помилки, намагаючись виправити їх в процесі. Ця риса є важливою перевагою для роботодавців, які будуть раді взяти на роботу таку людину, особливо якщо мова йде про завдання, пов’язані з точними даними.

4. Їм легше обходитися без суспільства

Екстравертам в більшості випадків потрібно перебувати в гущі подій, бути оточеним людьми. Без цього вони відчувають себе не в своїй тарілці. Якщо говорити про інтровертів, то їм деколи досить товариства самих себе. І якщо від екстраверта можна почути: «Як можна сидіти цілими днями? Це ж нудно!», у інтроверта такого питання не виникне, адже ця людина, як правило, добре знає себе, точно розуміє, що йому подобається, і легко може розважити себе без участі інших людей.

5. Не відчувають тиску з боку суспільства

Екстравертам постійно потрібно чогось відповідати — від очікувань інших людей до власних амбіцій. Інтровертам ж у більшості випадків це нецікаво. Їм без різниці, чи модно вони одягнені і що про них подумають, побачивши в такому застарілому вбранні, їм не важливі всі ці плітки, піддівки з боку рідних і колег на тему кар’єри і сім’ї. Вони прекрасно розуміють, що їм потрібно і що це саме їх бажання, а не нав’язані суспільством мети.

6. Ретельно обдумують рішення

Екстраверти з-за більшої енергійності і бажання займатися кількома справами одночасно більш схильні до спонтанних дій і проголошення промов, які не варто було б говорити. Інтроверти ж частіше обмірковують щось, перед тим як сказати або зробити. Вони кілька разів проганяють у себе в голові ситуацію та її наслідки і тільки потім приймають рішення, чи варто воно того, чи ні.

Але у цього є і зворотна сторона: менша, порівняно з екстравертами, мобільність мислення. Ретельне обмірковування вимагає часу, а це головний ресурс, і найменше зволікання може дорого обійтися.

7. Вони більш вимогливі до оточуючих

У той час як екстраверти бажають отримати в свої друзі якомога більшу кількість людей, щоб обрости зв’язками, так і тому, що просто вважають, що це здорово, інтроверти схильні більш вибірково підходити до знайомств. З-за цього вони оточують себе невеликим числом людей, яким можна довіряти. Крім того, інтроверти більш розбірливі і в стосунках, так як ретельно вивчають партнера і зважують всі за і проти серйозних стосунків з ним.

8. Інтроверти більш турботливі

Як ми вже сказали вище, інтроверти схильні ретельно обдумувати список осіб, що входять в їх коло спілкування. З-за такої невеликої кількості дійсно близьких інтровертам людей вони можуть приділяти більше часу і турботи кожній людині зі свого оточення. Більше того, саме інтроверти частіше всього є альтруїстами, так як схильні асоціювати небайдужих людей з собою, адже вони підбирають знайомих за якістю, а не кількістю.

9. Вони емоційно стабільніші

Екстраверти — це яскраві люди. Вони можуть бути як надзвичайно доброзичливими і обволікати оточуючих своїм позитивом, даруючи гарний настрій, так і злісними, роблячи обстановку для багатьох людей навколо нестерпним. Але всіх їх об’єднує одне: енергійність (іноді надмірна), а також сильний емоційний відгук.

Інтроверти ж, які більш схильні до аналізу ситуації, менш схильні до нервових зривів і сприймають як позитивні, так і негативні ситуації більш сухо. Добре це чи погано — кожен вирішує для себе сам, але в деяких негативних ситуаціях це грає на руку інтровертам.

10. Їм не потрібна стимуляція ззовні

Екстравертам потрібна часта увага і похвала, щоб працювати на повну потужність і рухатися до своїх цілей. Вони більш схильні демонструвати свої досягнення, деколи навіть просто бажання щось зробити, щоб отримати позитивний відгук.

Інтроверти ж не потребують заохочення, ні в тиску, для того щоб вийти на оптимальний режим. Це особливо корисно в робочих моментах, адже над інтровертом не потрібно нависати з батогом і пряником, по черзі застосовуючи їх для стимуляції, — достатньо забезпечити такій людині тиху і спокійну атмосферу, де він зможе працювати в комфортній атмосфері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *