5 порад, як полегшити важку розмову, яку тобі доведеться провести

Всі ми час від часу стикаємося з розмовами, які нервують нас, змушують відчувати стрес або негативні емоції. Це може бути бесіда з твоїм партнером на делікатну тему або розмова з сім’єю і друзями про ті речі, якими ти незадоволений в спілкуванні з ними.

Можливо, коли-небудь тобі буде необхідно поговорити зі шкільним вчителем твоєї дитини або обговорити серйозну проблему з сусідом. Темою неприємної розмови може послужити обговорення твого виходу з важкої ситуації або прохання про підвищення заробітної плати.

Коли ми одні, ми опрацьовуємо в голові всю інформацію, яку хочемо сказати, але як тільки ми стикаємося безпосередньо з тією людиною, з яким планували завести діалог, ми в більшості випадків боремося з непереборним бажанням замовкнути.

Ось п’ять порад, які допоможуть тобі зробити важку розмова легкою.

1. Склади список того, що хочеш сказати. Чи потрібно це робити, або ж ці речі не вартують того, щоб руйнувати спілкування

Іноді ми емоційно реагуємо на ситуацію, і нам потрібно дати собі деякий час, щоб гарненько подумати над проблемою, перш ніж почати вимовляти всі оточуючим. Навіть якщо ти вирішиш, що тобі просто необхідно терміново обговорити проблему з ким би то не було, для початку постарайся чітко сформулювати свої думки, щоб не допустити непорозуміння і по можливості виключити всілякі звинувачення, якщо тобі дороги відносини з твоїм співрозмовником. Загалом, не кажи того, про що ти можеш пожаліти в майбутньому.

2. Заспокойся: на емоціях ти можеш наговорити багато зайвого

Витративши деякий час на оцінку проблеми, ти зможеш стабілізувати свої емоції. Найкращий спосіб вести важку бесіду — бути врівноваженим і прагматичним. Немає сенсу починати діалог з кимось, коли ти сердишся або засмучений — в такому разі твої почуття будуть затьмарювати голос розуму, і ти наговориш багато зайвого. Ти можеш передати свої емоції людини, не розігруючи сцен і не намагаючись образити його.

Золоте правило: спочатку ти даєш собі видихнути, випустити злість і позбутися від інших негативних емоцій, а вже потім заводиш розмову. І послідовність цих дій міняти категорично не радимо.

3. Підбери відповідний час

Найкраще заводити важка розмова тоді, коли ти можеш діяти за своїм розсудом і у вас обох є можливість приділити один одному всю свою увагу. Якщо ти будеш відвернений і перерваний, повідомлення, яке ти намагаєшся передати людині, і можливе рішення вашої проблеми просто загубляться в хаосі. Є три умови, при дотриманні яких ви з більшою вірогідністю зможете домовитися: тиша, відсутність сторонніх і готовність вислухати. Постарайся, щоб всі ці пункти були виконані.

Не квапся з серйозним розмовою. Вибери по-справжньому підходящий момент, щоб виключити всі ситуації, у яких щось може піти не так.

4. Будь наполегливий

Бути наполегливим — це, всупереч поширеній думці, зовсім не означає бути агресивним. Наполегливість — риса, притаманна людям сильним, які звикли дотримуватися своїх аргументів і бути впевненими у тому, що у них є своя думка. У вирішенні складних проблем за допомогою діалогу наполегливість є мало не обов’язковою вимогою. Так що не бійся її проявляти.

Якщо твій співрозмовник тебе перериває і ти розумієш, що він переходить в оборонну позицію, почекай. Дай йому час висловити свою думку, але потім повернися до власної точки зору. Ось що значить наполегливість. Ти даєш співрозмовнику свободу у викладі думок, але при цьому намагаєшся не поступатися йому, якщо вважаєш, що правда на твоєму боці.

Бути відкритим, щоб змінити свою думку і зрозуміти досвід іншої людини, — це найкраще, що ти можеш зробити, якщо тебе чекає серйозна розмова.

5. Зрозумій, що справа зовсім не в перемозі чи поразці

Складна розмова не завжди дає очікуваний результат. І справа не в перемозі чи поразці. Ви не змагаєтеся і вже точно не намагаєтеся будь-якими можливими засобами здобути перемогу над співрозмовником — йдеться повідомленні про своїх почуттів і поглядів. Ти не повинен сподіватися на те, що вийдеш з розмови переможцем, змусивши іншої людини прийняти твою точку зору або погодитися з можливим рішенням проблеми, яке запропонував ти. Якщо твоя мета — виграти, то про конструктивний діалог не може бути й мови.

Важка розмова завжди варто заводити навіть просто для того, щоб позбавитися від зайвих проблем і обговорити з людиною те, що тебе турбує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *