8 речей, які зрозуміють тільки сентиментальні люди

Сентиментальність — це переважання почуттів над розумом і думками. Якщо описати сентиментальність більш просто і коротко, то це психологічна сприйнятливість і мрійливість. Часто сентиментальними людьми називають тих, які в певних ситуаціях відчувають такі почуття, як розчулення, розчуленість, співпереживання і захопленість. При цьому більшість оточуючих може не розуміти, що конкретно в даній ситуації викликає такі бурхливі емоції. Деколи сентиментальність може поєднуватися з досить нудотно чутливістю, і тоді у людей замість розчулення і інших теплих почуттів така людина викликає роздратування.

До речі, сентиментальна людина необов’язково буде відчувати однакові емоції до різних речей. Так, наприклад, сентиментальність може проявлятися до певних домашнім тваринам, і будь-які їх дії будуть сприйматися як щось дуже миле і добре, тоді як до людей така людина може відчувати негативні емоції.

Сьогодні ми розповімо про кілька речей, які зрозуміють тільки сентиментальні люди.

1. Всі речі мають для тебе цінність

Все, що у тебе є (ну або велика частина), прив’язане до певних подій і викликає в тебе різні почуття. Ось ця біла сорочка не просто одяг з H&M — цю річ, про яку ти говорив незадовго до цього, купила твоя подруга під час прогулянки по торговому центру, таким чином проявивши увагу і турботу. А ось в цьому занедбаному будинку ви з друзями грали в хованки, і один з хлопців вляпався у купу собачих фекалій, з-за чого ви буквально каталися по підлозі від сміху. Не всі розуміють твоїх почуттів з приводу буденних речей, але для тебе вони мають значення.

2. Ти збираєш старі речі

Мова не про Плюшкіних, які збирають мотлох звідусіль і тягнуть в будинок будь-яке сміття, а про більш світлі почуття. Сентиментальні люди не можуть позбутися від чогось, ніж вони давно вже не користуються, з-за зазначеної у попередньому пункті причини. Кожна річ для них пов’язана з певною подією, емоцією, і вони залишають її на всякий випадок.

3. Ти пам’ятаєш безліч подій

Для більшості людей життя — це щось на зразок слайд-шоу з спогадами тільки про найяскравіші моменти. Сентиментальні люди пам’ятають безліч речей, часом настільки незначні, що звичайна людина не звернула на це ніякої уваги. Більш того, сентиментальні люди можуть пам’ятати навіть незначні моменти в житті інших людей, якщо ті чинили на них емоційний вплив.

Дістаючи зі своєї пам’яті подібні спогади, сентиментальна людина намагається знову їх пережити, відчути ту атмосферу, відтворюючи кожну деталь. І неважливо, радісне це подія або сумне.

4. Ти можеш заплакати від зворушливого моменту

Чомусь чоловічі сльози вважаються чимось ганебним, навіть якщо вони викликані не болем, а щастям або іншими яскравими емоціями. Для сентиментальної людини нормально заплакати на зворушливий момент. Ну і давай збреши, що ти не плакав на моменті, коли Т-800 у виконанні Шварценеггера занурювався в розпечений метал у фіналі «Термінатора-2». Яскраві емоції може викликати не тільки зворушлива сцена в кіно, але і музична композиція, яка пробирає до мурашок, а також старі фотографії та інші речі.

5. Ти не розумієш, чому оточуючі не відчувають того ж, що і ти

Як і твоїм друзям незрозуміло, чому ти такий чутливий. Сентиментальна людина, не бачачи такого ж емоційного відгуку на ті чи інші події, обурюється з цього приводу. Чому вони такі черстві і байдужі? Як можна спокійно викинути фотоальбом або ту класну футболку, яку одному подарувала його перша дівчина ще в школі? Подібні питання часто виникають у сентиментальних людей.

6. Ти надмірно емоційний

І ці емоції можуть бути як хорошими, такими як яскравий прояв розчулення або іншої дружелюбної поведінки, так і поганими, перетворюючись в потворну агресію з криками і іншими неприємними речами. Більш того, сентиментальні люди найчастіше є емпатами і співчувають оточуючим, приймаючи їх почуття і емоції як власні. В цілому сентиментальні люди більш емоційно нестабільні, ніж звичайні.

7. Тебе легше поранити

Зачепити почуття сентиментальної людини досить просто, адже вона, як ми вже сказали вище, емоційно прив’язаний до багатьох речей і подій. Одне необережно кинуте слово на адресу того, що викликає у такої людини яскраві позитивні емоції — і ти ризикуєш потрапити під шквал негативу, так як він буде захищати те, що йому дорого, вважаючи твою критику нападками особисто на нього. Інша реакція сентиментальної людини на болючі його слова або дії може бути занепад сил, аж до депресії.

8. Ти більш дбайливий

Це проявляється і в дружбі, і в стосунках. Сентиментальна людина намагається подарувати близьким людям якомога більше теплих емоцій, адже їх відповідна реакція буде підживлювати його, роблячи більш щасливим. Якщо це буде привітання, то сентиментальна людина скаже його від всього серця, якщо він дарує подарунок, то продумує його і вибирає те, що максимально підійде винуватцеві свята.

У відносинах сентиментальна людина більш романтичний і схильний здійснювати яскраві та запам’ятовуються вчинки і в цілому постійно радувати свого партнера чимось незвичайним, тим, що потім можна буде згадувати разом, лежачи на траві й дивлячись на зірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *