7 ознак того, що твої друзі тобою маніпулюють

Ми звикли вважати друзів тими людьми, які стовідсотково не заподіють нам зла (принаймні, навмисне). Але насправді емоційний шантаж і маніпулювання з боку друзів — цілком поширене явище. Вся справа в тому, що близькі люди, користуючись довірливістю і любов’ю, а також знанням наших слабкостей, усвідомлено чи ні, можуть, як кажуть, «переходити межу». А ми, в свою чергу, страждаючи від докорів сумління, йдемо на поводу у своїх близьких, навіть не помічаючи, що нами просто маніпулюють.

Найчесніше, що можна сказати про подібну ситуацію: наші друзі зовсім не були народжені великими маніпуляторами — це ми дозволяємо їм бути такими. Ми усвідомлюємо, що нас використовують і нашими почуттями вміло розпоряджаються для власної вигоди часто вже в той момент, коли єдиним можливим рішенням цієї проблеми залишається розрив дружніх відносин.

Щоб не допустити цієї «крайній захід», пропонуємо розглянути основні ознаки, за якими можна визначити, що твій друг намагається маніпулювати тобою.

1. Тебе часто беруть «на слабо»

Брати людину, як кажуть, «на слабо» — найпростіший спосіб добитися від нього того, що тобі потрібно, не викликаючи зайвих підозр. В такій ситуації людина сам по добрій волі зробить все, щоб задовольнити бажання «прохача», — зрозуміло, щоб не виглядати лохом. Тут і додати більше нічого. Якщо хтось не хоче просити тебе зробити що-небудь просто так, він обов’язково візьме тебе на слабо.

2. Твій друг ніколи не робить нічого безкорисливо

Будь-яка твоя прохання буде задоволено, але якою ціною? Тебе обов’язково тут же попросять відповідної послуги або послугу. Можливо, ти вважаєш, що це нормально, але запитай себе, робиш таким чином ти сам по відношенню до своїх друзів? Швидше за все, відповідь буде негативною. Все тому, що дружба — поняття саме по собі безкорисливе. Воно передбачає добровільну допомогу, яка не має ціни.

3. Твій друг завжди поруч, коли погано йому, і ніколи не присутній у твоєму житті, коли у тебе проблеми

Тобі знайома така ситуація: кожен раз, коли твій друг дзвонить тобі в будь-який час дня і ночі, ти тут же зриваєшся до нього, кинувши всі свої справи, і намагаєшся підтримати його будь-якими способами? Якщо ти чиниш так, тебе можна назвати хорошим другом. Однак якщо твій друг не відповідає тобі тим же, тебе можна назвати людиною, яким успішно маніпулюють. Дружба передбачає не односторонню допомогу, а підтримку з обох сторін. Пам’ятай про це.

4. Ти усвідомлюєш, що не можеш довіряти своєму другові на 100 %

Причин цьому може бути безліч. Наприклад, колись давно твій друг не зміг зберегти в таємниці значущу для тебе інформацію, або в минулому ти, поділившись чимось важливим, зіткнувся з осудом з його боку, хоча сподівався на підтримку. У будь-якому випадку недовіру не буває безпідставною. Якщо тебе коли-небудь вже підводили, не виключено, що це трапиться знову. Так що ти зберігаєш граничну пильність, за що важко тебе дорікнути.

5. Ти часто не подаєш уваги, що ображений на свого друга

Можливо, це відбувається тому, що будь-яку образу з твого боку тут же припиняють: «Я ж твій друг і бажаю тобі тільки добра» або «Ніхто, крім мене, не наважиться сказати тобі це». Тобі знайомі подібні висловлювання? Якщо так — вітаємо: ти зіткнувся з маніпулятором. І, до речі, він досить сильний, раз ти вибрав смирення і уникнення конфлікту, замість того щоб відстоювати свою думку.

6. Твій друг грає на твоєму почутті провини

Маніпулятори, які грають на почутті провини, зазвичай відрізняються досить гострим розумом, хитрістю і самолюбством. Вони не соромляться щосили тиснути на жалість, намагаючись витягти з тебе будь-яку допомогу. Наприклад, вони можуть зателефонувати тобі вночі з черговою проблемою або напроситися пожити у тебе тиждень-інший тому що «ти єдина людина, до якої я можу звернутися, яка вислухає мене і зрозуміє» або «якщо не ти, то ніхто мені не допоможе». Таким чином, у тебе є два варіанти: допомогти, нехай навіть на шкоду собі, і залишитися в його очах хорошою людиною або відмовити і жити з почуттям провини, тому що, повторимося, крім тебе, ніхто не міг допомогти. Звичайно ж, ти вибираєш перший варіант, і на тебе без докорів совісті скидають роботу, дітей, родичів і так далі, щоб зникнути «по невідкладних справах».

7. Слідом за ностальгічними історіями завжди слідує яке-небудь прохання

«А пам’ятаєш…» — і ти вже почав віддаватися спогадам з вашого дитинства, але тут же тобі прилітає чергове прохання про допомогу/послугу. Ти можеш не звертати уваги на таку ситуацію, тому що маніпулятор робить все, щоб відвернути тебе. Спочатку він змушує тебе пригадати щось хороше, що пов’язує вас і зміцнює вашу дружбу, і тільки після цього просить про яку-небудь послугу.

Звичайно, після позитивних емоцій ти з радістю погодишся на все, про що тебе попросять. В цьому і є хитрість. Як можна відмовити другові, з яким ти колись відбивався від дворових гопників або з яким ти перший раз потрапив у цей суворий похід? Навіть якщо його прохання порушить тобі всі плани, ти в коржик розіб’єшся, але намагаєшся зробити, чи не так?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *