10 ознак того, що ти вибрав неправильний життєвий шлях

Правильний життєвий шлях — це коли ти відчуваєш себе комфортно і впевнений у правильності своїх дій, незважаючи на всі негаразди, які навалюються на тебе в процесі реалізації мети або мрії. Неправильний життєвий шлях — це вже більш складна для розуміння річ, але її можна охарактеризувати дискомфортом і іншими негативними емоціями.

Сьогодні ми розповімо про декількох ознаках, які покажуть тобі, що ти, швидше за все, не рухаєшся в тому напрямку, і, можливо, варто змінити свої цілі.

1. Твої досягнення не приносять тобі задоволення

Ніхто не знає, що чекає його в життя, і нерідко, умовно кажучи, інженерам доводиться працювати в піар-відділах, а менеджерам — займатися технічною роботою. Неважливо, що ти робиш, але якщо ти цим незадоволений, прийшов час обміркувати свої дії і визначити, чи дійсно тобі потрібно це заняття, яким би престижним воно не було. Так, можливо, тобою не будуть пишатися так, як якщо б ти, народившись в родині потомствених юристів, пішов працювати в адвокатуру, зате ти будеш задоволений своїм вибором.

2. Ти вживаєш занадто багато стимуляторів

Випити півкелиха вина після важкого робочого дня — це цілком нормально, але от коли ти починаєш зловживати алкоголем, курінням і іншими стимуляторами лише для того, щоб хоч якось скрасити свої сірі будні, знай: ти на неправильному шляху.

Коли ти в гармонії з собою, коли тебе все влаштовує, додаткові стимулятори не потрібні, адже ти і так постійно будеш отримувати дозу ендорфіну, радіючи подій протягом дня.

3. Ти постійно відчуваєш втому

Будь-який, навіть найсильніша людина втомиться після тижня роботи над складним проектом по 12 годин на день без вихідних. Але якщо ти прокидаєшся втомленим вже в понеділок і розумієш, що, коли почнеться робочий день, ти будеш бажати тільки одного — швидше відпочити, то ти на неправильному шляху. І це стосується не тільки роботи, але і інших речей, наприклад відносин. Втомлюватися від партнера, бачачи його тільки за сніданком і в ліжку перед сном, — це не норма.

4. У тебе є сумніви

Постійне сумнів у тому, що ти робиш, — це яскравий показник того, що ти десь зійшов з правильного шляху. Особливо показовий факт, коли людина починає питати у інших, все він робить правильно. У цьому випадку він усвідомлює, що щось йде не так, але шукає схвалення інших, щоб ті, сказавши своє «звичайно, ти все робиш правильно», хоч трохи зменшили його сумніви.

5. Ти намагаєшся виправдатися

Неважливо, перед собою або перед іншими, але ти намагаєшся виправдати той життєвий шлях, який вибрав, чим завгодно, починаючи з фінансових труднощів і закінчуючи класичними «Та це тимчасово, потім буде краще. Потрібно просто потерпіти».

Якщо при думці про щось ти переходиш в оборону, намагаючись знайти плюси у своїй ситуації, і в тебе на одній стороні дошки виявляється безліч недоліків і парочка достоїнств, то це показник невірно обраного шляху.

6. Ти не натхненний

Коли щось стає рутиною, днем бабака, який тільки і робить, що викликає апатію або навіть роздратування, ти починаєш відчувати себе розбитим і пригніченим. Коли ти відчуваєш, що те, що ти робив до цього, не приносить тобі задоволення або навіть вносить в життя розлад, саме час переглянути свої цілі і зрозуміти, де ти зробив помилку, щоб повернутися до того моменту, коли ти відчував радість життя.

7. Ти робиш щось для інших, а не для себе

Зрідка робити щось для інших — це добре, але коли ти весь час зосереджений не на собі, то це неправильний вибір. Ми говоримо, наприклад, про бажання батьків бачити свою дитину великим математиком, хоча той мріяв стати композитором. Дитина робить це для батьків, щоб не розчаровувати їх, і живе не своїм життям, що явно не сприяє гармонії з собою.

8. Ти постійно відчуваєш тривогу

Турбуватися про щось, особливо якщо у тебе грандіозні плани, — це нормально. Але коли ти знаходишся на неправильному шляху, то боротися з тривогою стає складно. Мозок підсвідомо дає тобі зрозуміти, що те, що ти робиш неправильно, і йому не хочеться займатися вирішенням даної задачі.

Людина, яка знає, що йде вірним шляхом, може відчувати тривогу, але це пов’язано найчастіше з хвилюванням, викликаним невідомістю, а не депресією з приводу відсутності реалізації у житті.

9. Ти не можеш чітко сформулювати цілі і мрії

Просто запитай себе: «У чому моя мета?» Потім постав запитання: «І до чого це призведе?» А потім: «чи Варто воно того?» І найважливіше питання: «чи Принесе це щастя і заспокоєння?» Якщо відповіді на ці питання тебе не влаштовують, то це показник того, що тобі варто щось змінювати у своєму житті.

10. Тебе легко переконати

Хтось не особливо знайомий каже, що те, що ти робиш — це безглуздо/несерйозно/не варто того, і ти з ним легко погоджуєшся? Можливо, варто переглянути свої погляди на життя, адже тверду переконаність у чомусь, продуманий план або жадану мрію, думка про яку не дає заснути ночами, настільки вона хороша, не вийде піддати сумніву, навіть привівши суттєві аргументи проти них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *