7 способів зрозуміти, чому ти вважаєш свою роботу безперспективною

Суспільство в цілому поступово стає все більш відкритим для концепції пошуку роботи, яка тобі подобається, але для багатьох робота так і залишається чимось, що приносить одне лише розчарування.

Можливо, ти працюєш виключно заради грошей чи перебуваєш тільки на старті своєї кар’єри, а може, ти ще недостатньо досвідчений, так що в найближчому майбутньому тобі не світить робота твоєї мрії. Причин насправді може бути безліч. Але в більшості випадків наше ставлення до роботи — це результат наших думок, а не поганих умов, низьких зарплат і т. д.

Запитай себе, вважав за краще б ти з’являтися на робочому місці кожен день з негативним ставленням чи все ж намагатися знаходити позитивні сторони у своїй роботі?

Якщо ти вибрав останній варіант, ось сім способів, з допомогою яких ти можеш впоратися з ситуацією на роботі і змінити своє ставлення до неї.

1. З’ясуй, що служить джерелом невдоволення


Багато хто може сказати, що не люблять свою роботу, але не так вже й багато людей зможе аргументувати, з-за чого конкретно вони негативно ставляться до неї. Проблема в тому, що зазвичай люди незадоволені кількома речами, але оскільки ми схильні узагальнювати, то говоримо, що незадоволені роботою в цілому. А це, в свою чергу, означає, що ми втрачаємо багато чудові моменти своєї посади.

Витрать деякий час, щоб з’ясувати, звідки виходить твоє невдоволення. Ти незадоволений сумою, яку заробляєш? Або у тебе є колеги, які роблять твоє життя нестерпним? А може, ти витрачаєш багато часу на роботу і не отримуєш віддачі?

Якою б не була проблема, важливо взяти її до уваги, так як це допоможе тобі визначити, чому конкретно ти не задоволений своєю роботою, і дасть тобі можливість виправити ситуацію.

2. Сфокусуйся на позитивних аспектах своєї роботи

Незалежно від того, наскільки похмурим є твій нинішній погляд на роботу, у кожної посади є позитивні сторони, навіть якщо тобі доводиться шукати їх трохи довше, ніж іншим.

Деякі позитивні аспекти можуть включати:

  • довгу обідню перерву і кілька невеликих перерв, які дозволяють тобі відпочивати від роботи;
  • близькість до будинку, завдяки чому тобі не доводиться турбуватися про тривалі поїздки на роботу;
  • більшу зарплату, яка дозволяє тобі вести той спосіб життя, який ти хочеш;
  • позитивних колег, які піднімають тобі настрій протягом дня;
  • можливість побічно допомагати людям через роботу, яку ти виконуєш.

3. Знайди мету в своїй роботі

Робота ніколи не буває просто роботою. Все, що ти робиш, — це допомагаєш комусь поліпшити якість його життя або вирішити певну проблему.

Це означає, що твоя робота має значення. Якщо ти не можеш знайти мету в своїй роботі, то подумай про цілі компанії, в якій ти працюєш.

Мета дозволяє людям відчувати себе більш мотивованими. Так що постарайся надати сенс того, що робиш, і ти поступово позбудешся від негативу.

4. Внеси зміни в свій спосіб життя


Якщо ти незадоволений своїм життям і кожен день йдеш на роботу, яку вважаєш як мінімум марною та безперспективною, — це відстій. Залишатися нещасним — це не вихід.

Якщо ти не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Наприклад, ти можеш внести такі зміни в особисте життя, які допоможуть тобі більш терпимо ставитися до своєї роботи.

Подумай про те, що ти хочеш від життя і що ти можеш зробити, щоб поліпшити поточне положення. Є цілі, які ти хочеш досягти? Є речі, які ти хочеш зробити? Наше професійне життя може відвернути увагу від нашого особистого життя, і ми загубимося в достатку нездійсненних мрій.

Зміна способу життя може значно покращити твоє ставлення до роботи.

5. Дізнайся більше про те, чим би ти хотів займатися

Люди часто думають про те, що хотіли б кинути свою роботу, проте рідко замислюються про те, що вони будуть робити замість неї. Якщо тобі не подобається твоя робота, ти можеш спробувати розібратися в тій сфері, яка тебе цікавить.

Якби не ця робота, то як би виглядала компанія, в яку ти відправив резюме? – Чим вона займалася? Які обов’язки були б у тебе? Скільки б ти заробляв? Чим ця робота краща за попередню?

6. Створи план, який допоможе тобі досягти нових кар’єрних цілей

Якщо у тебе є мрія піти з роботи і зайнятися тим, що тобі подобається, тобі потрібно буде скласти план, в якому буде прописаний механізм досягнення твоїх кар’єрних цілей.

Грунтуючись на питаннях, які ти поставив собі в попередньому пункті, з’ясуй, що потрібно для отримання кар’єри твоєї мрії. Тобі потрібно додаткову освіту, щоб потрапити на бажану посаду? Чи існують які-небудь вимоги, яким ти повинен відповідати? Які перешкоди тобі потрібно буде подолати?

Може виявитися, що кар’єру твоєї мрії ти можеш побудувати і на поточному робочому місці — просто для цього потрібно буде докласти чимало зусиль. Але не поспішай відмахуватися. Якщо ти думаєш, що на новому місці роботи буде легше, постарайся об’єктивно відповісти чому.

7. Візьми під контроль свою роботу

Ти не можеш змінити все у своїй роботі відразу, і тобі потрібно прийняти те, що ти будеш у своєму нинішньому положенні ще якийсь час, поки не почнеш діяти.

Однак це не означає, що ти не можеш зробити свою роботу більш прийнятною в даний момент. Візьми під контроль ситуацію і почни вносити зміни в ті речі, які тобі не подобаються, щоб твоя робота стала краще відповідати твоїм потребам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *