10 причин додати у ваш щоденний раціон корицю

Кориця – одна з найвідоміших і найдавніших спецій. Перша згадка про неї зустрічається в джерелах 2 тисячоліття д. н. е.., коли вона активно імпортувалася в Єгипет з Китаю. Кориця в той час вважалася дуже цінним і дорогим подарунком – її дарували правителям, багатіїв та аристократів.

Секрет відомої спеції залишався таємницею до середини Середніх віків, поки Португальці в 15 столітті не дісталися до Шрі-Ланки і своїми очима побачили, як вирощують корицю.

З тих пір пройшло багато часу, а відома спеція встигла обрости легендами, міфами і теоріями традиційної медицини. У цій статті розглянемо 10 з них з точки зору науки і з’ясуємо, чим кориця корисна для здоров’я людини.

Кориця складається з речовин, корисних для здоров’я;

Кориця – це особливий вид прянощі, яка виготовляється з внутрішньої кори дерев, відомих як коричник. У давнину ця пряність продавалася за дуже високими цінами, так як європейським державам не був відомий секрет виготовлення цієї прянощі.

У наш час, на щастя, приправа королів коштує зовсім недорого і продається в будь-якому супермаркеті, а також входить до складу багатьох продуктів. Це означає, що її унікальні корисні властивості доступні кожному.

Також важливо розуміти, що не вся кориця, що лежить на прилавках магазинів, виготовляється в одному місці.

Існує два різних види кориці:

  1. Цейлонська кориця – її ще називають «справжньою». Саме її виявили португальські мореплавці п’ять століть тому біля узбережжя Індії.
  2. Кориця Касії – цей варіант спеції був адаптований під масове виробництво. Його виробляють частіше і у великих обсягах – саме цей тип кориці продають в більшості магазинів.

З коричних дерев зривають стебла і гілки, висушують їх і відокремлюють внутрішню кору – від зовнішньої. Коли вона ще трохи підсихає, смужки кориці згортаються в характерні рулони – палички кориці. Порошок спеції отримують, перемелюючи ці палички.

Те, за що ми так цінуємо корицю – її неповторний аромат обумовлено наявністю спеціальних масел в складному коричном альдегіді.

Вчені переконані, що саме ці олії позитивно позначаються на здоров’ї та самопочутті людини, що вживає корицю.

Мікровивід

Кориця – дуже популярна спеція. Виділяють два види кориці: Цейлонську і Кассийську. Її користь пояснюється коричними альдегідами, що входять до складу спеції.

Кориця багата антиоксидантами

Кожен раз, коли ви їсте неякісні продукти, довго перебуваєте під сонцем, отруюєте свій організм токсинами (курите, п’єте алкоголь) або приймаєте таблетки – у вашому організмі утворюються вільні радикали.

Вільні радикали – це такі неповноцінні клітини, яким не вистачає декількох електронів, щоб стати нормальними. Намагаючись заповнити втрату, вони нападають на здорові клітини і намагаються відібрати у них електрони. Тоді і здорові клітини стають вільними радикалами. Починається ланцюгова реакція.

Вільні радикали відповідають за процеси старіння в організмі, а їх надлишок призводить до проблем з ДНК і підвищує ймовірність онкозахворювань, вони послаблюють імунітет і роблять його більш вразливим для різних інфекцій.

Суть в тому, що кориця багата антиоксидантами, які за своєю природою протистоять вільним радикалам. Це означає, що, вживаючи спеції в їжу, ви можете серйозно оздоровитися.

Сила антиоксидантів в кориці настільки висока, що часто її використовують як натуральний консервант.

Мікровивід

Кориця містить велику кількість поліфенольних антиоксидантів, корисних для здоров’я.

Кориця — відмінний протизапальний засіб

Запалення — дуже важливий процес у нашому організмі. Запальні процеси допомагають імунній системі боротися з інфекціями і хвороботворними бактеріями.

Тим не менш, занадто тривале запалення може згубно позначитися на організмі — в цьому відношенні кориця дуже корисна. Поліфенольні антиоксиданти, що входять до складу коричного дерева, сприяють швидкому лікуванню і завершення запальних процесів.

Дослідження показують. що кориця володіє протизапальними властивостями.

Мікровивід

Антиоксиданти, що входять до складу кориці, можуть допомогти в нейтралізації запалення і зниження ймовірності виникнення захворювань.

Кориця може знизити ризик серцево-судинних захворювань

Вчені довели, що регулярне вживання кориці в їжу знижує ризик серцево-судинних захворювань. Важливо розуміти. що хвороби серця — найчастіша причина смерті в Україні — тому кориця дуже корисна.

Речовини, що входять до складу кори коричного дерева, знижують рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів, а “хороший” холестерин залишається в нормі.Результати досліджень показали, що до такого ефекту може призводити навіть зовсім невелика доза кориці в 120 гр.

Цей ефект має вирішальне значення для людей з цукровим діабетом першого типу.

Деякі експерименти, проведені з тваринами, показали, що вживання кориці також знижує кров’яний тиск.

Мікровивід

Знаменита спеція в цілому справляє вкрай позитивний вплив на здоров’я серцево-судинної системи і знижує ризик появи небезпечних захворювань.

Кориця збільшує чутливість організму до інсуліну

Інсулін — один з найважливіших гормонів в організмі людини. Він відповідає за обмін речовин і енергії в організмі. Цим гормоном регулюється весь кровотік до клітин і транспортування цукру.

Проблема в тому, що у деяких людей є природна стійкість (резистентність) до впливу цього гормону, що часто стає причиною серйозних нездужань. Серед них — діабет другого типу та метаболічний синдром.

Кориця дозволяє значно знизити рівень резистентності організму до дії інсуліну і допомогти в боротьбі з супутніми захворюваннями.

Мікровивід

Кориця підвищує рівень чутливості організму до дії інсуліну

Кориця знижує рівень цукру в крові і володіє потужним антидіабетичним ефектом.

Є й ще одна доведена антидіабетична властивість кориці. Крім зниження резистентності організму до інсуліну, спеція також сприяє зменшенню рівня глюкози в крові — це корисно діабетикам.

По-перше, речовини, що входять до складу кориці, впливають на травні ферменти в організмі і тим самим знижують рівень вмісту цукру в крові.

По-друге, деякі сполуки в кориці можуть вести себе в організмі подібно до інсуліну. І нехай він діє набагато повільніше, ніж сам гормон — рівень глюкози в крові все одно падає.

Дослідження показують: вживання кориці натщесерце може знизити глюкозу в крові на 10-29%.

Для досягнення цього ефекту достатньо вживати в їжу 1-6 гр. спеції щодня.

Мікровивід

Кориця має сильну антидіабетичну дію, завдяки деяким сполукам, що входять до її складу.

Кориця ефективно бореться з дисфункціями мозку.

У деяких людей, особливо у похилому віці, відмічаються дегенеративні процеси у структурі головного мозку. Простими словами — втрата клітин мозку або нездатність цих клітин виконувати свої функції. Яскраві приклади — хвороби Альцгеймера і Паркінсона

Нейродегенеративні захворювання характеризуються прогресуючою втратою структури або функції клітинами головного мозку.

Кориця бореться з цими процесами. Лабораторні дослідження, проведені на мишах, показали, що кориця захищає нейрони і нормалізує рівень нейротрансмітерів(вони відповідають за передачу сигналів в головному мозку).

Більш того, прянощі перешкоджає накопиченню тау-білків, що викликають хворобу Альцгеймера.

Справедливості заради необхідно відзначити: ніяких подібних досліджень на людях не проводилося.

Мікровивід

Дослідження на тваринах показали, що кориця перешкоджає розвитку дегенеративних захворювань головного мозку — хвороб Альцгеймера і Паркінсона

Кориця допомагає боротися з онкозахворюваннями.

Рак — дуже серйозне захворювання, яке характеризується неконтрольованим зростанням і мутаціями ракових клітин.

Дослідження, проведені в пробірках і на тваринах, показують, що кориця перешкоджає розвитку і прогресуванню раку.

Пряність зменшує темпи росту новоутворення і звужує кровоносні судини в онко-клітинах, тим самим послаблюючи їх харчування. Більш того, численні дослідження показують, що кориця і зовсім токсична для новоутворень.

Поставлене на мишах дослідження раку товстої кишки показало, що кориця — активатор спеціальних ферментів в кишці, які перешкоджають поширенню раку.

Кориця допомагає боротися з бактеріальними та грибковими інфекціями

Особливий коричний альдегід, що входить до складу прянощі, сприяє лікування бактеріальних і грибкових інфекцій за допомогою знищення хвороботворних організмів. Так, дослідження показали, що коричні масла пригнічують ріст сальмонел і листерий, ефективно лікують інфекції дихальних шляхів.

Кориця також володіє антибактеріальними властивостями: запобігає руйнуванню зубів, неприємний запах з рота.

Мікровивід

Коричні альдегіди перешкоджають появі карієсу і неприємного запаху з рота, допомагають вилікуватися від бактеріальних і грибкових інфекцій.

Кориця може допомогти в боротьбі з вірусом ВІЛ

ВІЛ — одне з найнебезпечніших захворювань. Послаблюючи імунну систему людини, він заважає організму боротися з інфекціями і хвороботворними бактеріями, що може призвести до Сніду і навіть летального результату.

Дивно, але кориця може ефективно з нею боротися. Згідно з деякими дослідженнями, кориця касії ефективно бореться з ВІЛ-1 — одним з найбільш поширених штамів вірусу.

Порівняльні експерименти показали, що серед всіх рослин (у дослідженні брали участь 69 видів) кориця є найбільш ефективною для лікування ВІЛ.

Тим не менш, потрібні подальші дослідження для повного розуміння ситуації

Мікровивід

Деякі дослідження показали, що кориця ефективно бореться з ВІЛ-1. Потрібні подальші дослідження цієї особливості спеції.

Краще використовувати цейлонську, “справжню”, корицю

Не вся кориця володіє однаковими властивостями.

Кассийська кориця має в своєму складі кумарин — речовина, небезпечна для вживання у великих кількостях. Цейлонська кориця в цьому відношенні набагато краще — кумарину в ній набагато менше.

Тим не менше, абсолютна більшість кориці на полицях супермаркетів — кассийська кориця. Її простіше і дешевше виробляти. Якщо шукаєте “справжню” корицю — дивіться склад і питайте у консультантів. Найчастіше її можна зустріти в магазинах здорової їжі

Підсумки

Кориця — одна із самих корисних і смачних спецій на планеті.

Її вживання може знизити рівень цукру в крові, зменшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, і. т. д. Всіх корисних властивостей — не перелічити.

Досить просто бути обережним: не переборщувати з кассийською корицею або шукати”справжню” спецію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *