Ось що буде якщо пити оливкову олію натщесерце

Рослинна олія набагато корисніше тваринних жирів. У ній немає холестерину, вона нормалізує показники крові і в цілому позитивно впливає на загальний стан здоров’я. Оливкова олія впевнено утримує першість з точки зору корисності для здоров’я, серед інших рослинних жирів. Її широко використовують в кулінарії і народній медицині, як потужний профілактичний засіб проти багатьох хвороб. Часто її рекомендують вживати натщесерце, однак, подібна процедура корисна не для всіх. Зі статті читач дізнається про те, навіщо потрібно пити оливкову олію натщесерце і коли цього робити не слід.

Навіщо п’ють оливкову олію натщесерце?

В оливковій олії містяться мікроелементи і вітаміни. Особливо корисними є вітаміни А і Е, а також поліненасичені жирні кислоти. Завдяки корисним нутрієнтам при регулярному вживанні оливкової олії виявляються наступні терапевтичні ефекти:

 • вживання рослинної олії натщесерце викликає проносний ефект, тому воно сприяє м’якому очищенню кишечника, виведенню шлаків і токсинів;
 • благодійно впливає на роботу органів травлення;
 • зменшення утворення бляшок, і сприяє очищенню судин;
 • токоферол проявляє виражену антиоксидантну та онкопротекторну властивість;
 • посилюється секреція жовчі, що сприяє виведенню шлаків з організму;
 • покращує ліпідний обмін, що допомагає скинути вагу і нормалізує рівень холестерину в крові;
 • олія, випита натщесерце, зменшує апетит, тому для насичення за сніданком з’їдається менше їжі.

При вживанні оливкової олії натщесерце в організмі краще засвоюються корисні нутрієнти, що входять до її складу.

У лікувальних цілях оливкову олію вживають виключно натщесерце. Перед процедурою не рекомендується навіть пити воду. Стандартне дозування відповідає 15 мл-це приблизно одна столова ложка. Через півгодини після цього можна пити і приймати їжу.

Якщо вживання рослинної олії викликає огиду, то її можна змішувати з медом і лимоном, однак, це можна робити не всім, про що більш детально розповідається нижче. Суміш оливкової олії, лимона і меду забезпечує активізацію метаболічних процесів, підвищує вироблення жовчі і травних ферментів, застосовується в профілактичних цілях проти утворення холестеринових бляшок.

Шкода оливкової олії натщесерце

Будь-яка рослинна олія-це перш за все речовина з високою концентрацією ліпідів. Вживання жиру, нехай навіть і рослинного походження, корисно не у всіх випадках. Для певного кола осіб прийом її натщесерце може бути шкідливим.

Не рекомендується вживання оливкової олії на голодний шлунок в наступних випадках:

 1. Людям, що страждають від хронічних захворювань травної системи. При вживанні натщесерце активізується синтез шлункових соків, а це шкідливо при гастриті, виразці, ерозії слизових оболонок і панкреатиті.
 2. При захворюванні жовчного міхура, наявності каменів в ньому протипоказано пити будь-яку рослинну олію натщесерце.
 3. При ожирінні краще відмовитися від вживання жирних продуктів.
 4. При наявності індивідуальної чутливості до компонентів, що містяться в оливках.

Коли після вживання олії натщесерце відчувається тяжкість в животі, дискомфорт, здуття або інші неприємні ознаки, то краще її не пити. Крім цього, при таких симптомах рекомендується звернутися за консультацією до лікаря.

Смоктання олії вранці

Це корисна процедура, може бути хорошою альтернативою для тих, кому вживання оливкової олії натщесерце протипоказано. У ротовій порожнині міститься значна кількість залоз і рецепторів. Полоскання рота оливковою олією натщесерце надає стимулюючу дію на них. Це допомагає покращувати травлення, Очистити залози після нічного сну. Крім того, олія діє в якості адсорбенту, вбираючи шкідливі речовини і шлаки.

Виконувати цю процедуру досить просто. Потрібно взяти в рот столову ложку рослинної олії і перекочувати її в роті близько 15-20 хвилин. Під час полоскання олія стане густою, а потім знову рідкою. В кінці потрібно виплюнути і сполоснути рот теплою водою або відваром ромашки і шавлії.

Висновок

Оливкова олія приносить користь для організму. Однак вживання натщесерце в деяких випадках може завдати шкоди. Не рекомендується пити оливкову олію вранці до їжі людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура, а також при ожирінні. При використанні оливкової олії в лікувальних цілях бажано проконсультуватися з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *