Сирий імбир — користь для людини і правила вживання

Останні роки імбир став з’являтися на прилавках магазинів все частіше. Багато статей в інтернеті розповідають про те, наскільки корисний цей продукт. Однак незнання того, як правильно його вживати, утримує багатьох від його покупки. Деякі вирішують обмежитися невеликою баночкою з маринованим продуктом, купивши його у відділі для суші.

Однак саме в сирому продукті знаходиться все те джерело корисних речовин і мікроелементів, про які свідчить реклама. Деяких лякає гострий і гіркий смак сирого кореня, тому не всі віддають перевагу саме такому продукту.

Сирий імбир — яка від нього користь?

Імбир можна і навіть потрібно споживати саме в сирому вигляді. Застосовуючи його таким чином, вийти помітити такі позитивні ефекти:

  1. Нормалізація обміну речовин.
  2. Профілактика респіраторних та простудних захворювань.
  3. Розрідження крові, в тому числі тромбів.
  4. Очищення організму і допомога в схудненні.
  5. Профілактика розвитку онкологічних захворювань.

Велика користь цього продукту пояснюється його багатим хімічним складом.

Хімічний склад сирого імбиру

Слід зазначити, що найбільшою користю володіє саме сирий продукт. Той, який був підданий будь-якого виду обробки, вже не має всіх тих корисних властивостей, про які написано вище. Для порівняння подивіться, якою енергетичною цінністю володіє сирий і маринований продукт (зазначено в дужках) на 100 г:

  • 80 кКал (51 кКал);
  • 1,8 г білків (0,2 г);
  • 0,8 г жирів (0,3 г);
  • 15,8 г вуглеводів (12,5 г).

Як видно, маринований продукт втрачає більшу частину білків і деякий відсоток інших сполук. Хоча калорійність продукту трохи падає з обробкою, вона залишається незначною — з’їсти 100, і навіть 10 г сирого імбиру далеко не завжди можливо (і не потрібно).

Протипоказання

Їсти імбир можна далеко не всім. Оскільки цей продукт має сильну дію, його заборонено вживати тим, хто має розріджену кров або будь-які кровотечі (в тому числі схильність до їх появи). Заборонено їсти імбир також жінкам в період менструації і дітям дошкільного віку.

Вибираючи продукт, необхідно звертати увагу на його зовнішній вигляд. Він повинен мати блідо-жовтий колір на зрізі. Будь-які прояви зеленого повністю виключаються. Від кореня не повинно бути кислого запаху — це явне свідчення, що він зіпсований. Звертайте увагу також і на шкірку — вона не повинна бути брудною, зморщеною або подряпаною.

Скільки можна їсти імбиру в день

Дорослій здоровій людині дозволено вживати не більше 1 чайної ложки натертого імбиру. Також не рекомендовано вживати його в чистому вигляді — краще додавати його в чаї, салати або десерти.

Знаючи, що імбир можна їсти в сирому вигляді і вживаючи його потроху, можна отримати цілий комплекс корисних властивостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *