10 речей, яких немає на кухні у гарної господарки

Кухня є одним з найбільш відвідуваних місць в будинку — і найбільш захаращених. Які речі варто переглянути і, можливо, викинути?

Ми ретельно облаштовуємо кухню — вибираємо колір плитки, сперечаємося з приводу стилю гарнітура зі своїми половинами, прискіпливо оцінюємо кухонну техніку при покупці. Це все, безсумнівно, важливо, але є непомітні дрібниці, які здатні зіпсувати навіть такий ремонт, який можна було б вважати мрією перфекціоніста.

Які речі слід прибрати і ніколи не дозволяти їм з’являтися в кухні? Як уникнути необхідності постійно робити генеральне прибирання? Що робити з різноформатної посудом і засобами? Розглядаємо 10 речей, на які потрібно звернути увагу прямо зараз.

1. Відкриті полиці і столи

Скільки б ми не намагалися поставити всі баночки та контейнери в шафи, вони все одно якось виявляються на відкритих полицях і на робочому столі. Це досить поширений варіант в будинках з великою кількістю любителів готувати, коли кожен бере те, що йому потрібно, а потім не повертає на місце. Або місце зберігання підібрано невдало — і треба його міняти. Якщо ви в принципі хочете відмовитися від шаф з дверцятами, виберіть ємності для зберігання сипучих продуктів і спецій в єдиному стилі і обов’язково — з кришками. Так ви захистите продукти від молі і жучків.

2. Неформатний посуд з тріщинами і сколами

Тут без варіантів: все, що з тріщинами, вм’ятинами або сколами зібрати і знести на смітник: в тріщинах збираються мікроби і бруд. «Неформат» виставити в під’їзд — можливо, комусь будуть цікаві тарілки, у яких немає пари. Зараз легко знайти бюджетні і дуже стильні варіанти тарілок і чашок, які будуть поєднуватися між собою і стилем вашої кухні. Якщо вам дорога як пам’ять конкретна бабцина чашка — залиште її в якості декору кухні. Одну. Цілу.

3. Раковина з горою посуду

Якщо в будинку живе більше двох осіб, питання миття посуду періодично буде зводити з розуму навіть найстійкіших любителів чистоти. Порахуйте, скільки комплектів тарілок, виделок і ножів вам реально необхідно на сім’ю, інше варто прибрати. Так можна досить швидко привчити сімейство до думки про необхідність своєчасного миття посуду. Саму раковину теж потрібно обов’язково мити з миючим засобом, коли вона спорожніє, і витирати насухо — наприклад, щільною серветкою.

4. Зберігання миючих засобів

Зазвичай всі ставлять пляшки і банки з порошками і гелями в шафку під мийкою — але в нього не поміщається і половина всього, що потрібно. Тому частина залишається на мийці, що небезпечно для органів дихання. Розумно зробити в цій шафі додаткову полицю або встановити «багатоповерховий» ящик з міцного дроту, в якому будемо вам зручно тримати всі миючі та чистячі засоби.

5. Простір на кухонному столі

Якщо перевіряти стан столу всякий раз відразу після миття посуду, то цілком реально підтримувати його порожнім і чистим. Потрібно привчитися відразу прибирати на місце або в раковину використану посуд і прилади після готування, а серветки, спеції і підставки під гаряче ставити в шафу. Звертайте увагу на чистоту цукорниць і сільничок — вони дуже швидко брудниться.

6. Гігієна губок і ганчірок для столу

Вони повинні утримуватися в ідеальній чистоті, тому що саме вони постійно перебувають у контакті з посудом. Досить часто це самі брудні речі в будинку. Їх обов’язково потрібно постійно дезінфікувати спеціальними засобами і ретельно просушувати на спеціальній підставці або мильниці. Міняти губку потрібно не рідше одного разу в тиждень — навіть при постійній дезінфекції на них дуже швидко заводяться пліснява і дріжджі.

7. Жир на дверцятах шаф

Всі вертикальні поверхні в безпосередній близькості від робочого столу і плити теж потрібно постійно протирати з миючим засобом — краще всього робити це після миття посуду. Якщо не лінуватися і присвячувати цьому кілька хвилин щодня, то вдасться уникнути необхідності витрачати кілька годин на відтирання жиру з шаф і стін у вихідні.

8. Фіранки, фартух і прихватки

Кухонний текстиль потрібно прати не рідше одного разу в тиждень або по мірі забруднення, а міняти повністю не рідше одного разу в квартал. Це важливо з точки зору гігієни, так і психологічно завжди приємніше користуватися новими й гарними прихватками або фартухом. Якщо ви консерватор і не бажаєте змінювати раз вибраний стиль — просто купіть відразу кілька комплектів текстилю і користуйтеся ними по черзі.

9. Записки, чеки, зошити з рецептами

У наш час нових технологій пора розлучатися зі всією цією пожовклою макулатурою. Повісьте стильну маркерну або крейдяну дошку, на якій можна залишати послання. Рецепти, чеки та інші необхідні нотатки перенесіть в електронному вигляді у домашній комп’ютер — так вони точно збережуться і буде простіше їх систематизувати.

10. Кухонне вікно, підвіконня

Туди ми зазвичай звалюємо різні дрібниці — зарядні пристрої, ручки, книжки, дитячі іграшки. Краще всього поставити на підвіконня квіти у красивих горщиках або довгих піддонах — так просто не залишиться місця для всього іншого, і кухня відразу стане виглядати набагато акуратніше і світліше.

Чим ще ви могли б доповнити цей список?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *