Королівські особи забули про пристойність: 9 вікових традицій, які були порушені, і не раз

Поведінка нащадків британської корони регулюється безліччю строгих правил, але про них поступово почали забувати. Королева напевно в жаху.

Бути членом королівської родини не так просто, як це може представлятися з боку. Виникає враження, що це взагалі досить виснажлива праця — обмежень і заборон більше, ніж бонусів і преференцій. Регламент існує для всього: вибору одягу від повсякденного до парадної або весільної, положення рук і ніг під час прийому або звичайної вечері, розсадження за столом і моменту закінчення трапези. Немає нічого дивного, що з часу принцеси Діани на деякі заборони поступово почали закривати очі — і устої, що здавалися непорушними захиталися.

Розповідаємо про 8 правилах і традиціях, які завжди були заборонені в британській монархії, але тепер про них забули.

1. Носіння бікіні прилюдно

Нікому ніколи не прийшло б в голову, що принцеси або королеви можуть засмагати в купальнику, подібно всім іншим нормальним людям. Першою це вирішила спростувати бунтарка Діана — її фотографії в купальнику, що з’явилися на перших шпальтах британських газет, викликали безліч обурених і схвальних коментарів підданих корони. Ніхто з представників молодого покоління не прагне бути на публіці в бікіні — але невгамовні папараці таки встигли сфотографувати фігуру Кейт, поки вона не стала дружиною старшого онука Єлизавети II.

2. Жінкам королівської сім’ї не можна самостійно обирати обручку, а чоловікам взагалі не можна носити такі кільця

Існує досить сувора заборона на вибір жінками дизайну обручок. Складні схеми спадкування фамільних цінностей не допускають свавілля в подібних питаннях. Діана стала першою порушницею цього правила. Те кільце, яке зараз з гордістю носить герцогиня Кетрін, було куплено матір’ю Вільяма в респектабельному ювелірному домі Garrard.
Принц Гаррі, молодший син принцеси Діани, став першим в історії нащадком монаршої родини, який побажав носити обручку на своєму пальці, — ні старший брат, ні його батько або дід ніколи не носили його. Вважалося, що чоловікам королівської родини не варто цього робити.

3. Присутність людей, які не є членами сім’ї, на свято Різдва

Дивно, але одна з найдавніших традицій порушується вже багато років за примхою самої королеви, хоча зазвичай Її Величність дуже строго стежить за дотриманням палацового етикету. Протокол забороняє запрошувати до святкового столу на Різдво тих, хто не є членами королівської родини, — так, наприклад, саме відмова принца Вільяма взяти подругу з собою на вечерю до вінценосної бабусі став причиною його ледь не сталося розриву з нинішньою дружиною і матір’ю його дітей, Кейт Міддлтон. Тоді дівчина образилась і хотіла дати вірним традиціям принцу від воріт поворот. Але потім передумала. А Єлизавета II завжди робить виняток для шеф-кухаря, який керує приготуванням святкової вечері для монаршої родини — більше того, власноруч шанує його склянкою відмінного віскі.

4. Самодіяльність при проголошенні весільної клятви перед вівтарем

Існує традиційний текст весільної клятви, який зазвичай вимовляють королівські особи під час урочистої церемонії перед вівтарем. Точніше, вимовляли — слідом за Діаною, яка на свій весілля від казенних слів, так само вчинили дружини синів: Кейт Міддлтон і Меган Маркл говорили те, що вважали за потрібне і доречним на власних весіллях.

5. Закидання ноги на ногу під час сидіння на стільці

Положення ніг по палацовому протоколу може бути тільки одним: коліна повинні завжди залишатися зведеними. Ноги при цьому можна злегка нахилити вбік або перехрестити щиколотки між собою нескінченно елегантно цей жест проробляє Кейт, а правляча королева вважається еталоном дотримання всіх поз. Ногу на ногу час від часу закидають усі, забувшись, але частіше за інших в такій “непристойною” позі можна побачити Меган Маркл.

6. Використання суконь легковажного фасону

Мерилін Монро є ровесницею королеви Єлизавети — але хто може уявити собі Її Величність стоїть над вентиляційними ґратами з розмаяним подолом сукні? Навіть десятиліття тому, в пору розквіту краси і молодості Єлизавети II, це було б немислимо. Найчастіше жінок британської корони можна побачити в строгих сукнях прямого силуету. Кейт Міддлтон стала першою, хто почав дозволяти собі щодо легковажні сукні, — а її фотографії з літаючим навколо ніг подолом негайно стали справжньою сенсацією. Враховуючи прагнення Меган Маркл порушувати взагалі всі правила, які можна порушити, мабуть, довго чекати появи нової порції скандальних знімків не доведеться.

7. Втручання монархів у політику

Королівська сім’я завжди повинна дотримуватися суворого нейтралітету і триматися подалі від політики — давати поради уряду вважалося неприпустимим. Вільнодумство одного разу проявив принц Чарльз — за чутками, його мати, королева Єлизавета, була тоді дуже незадоволена такою негідною поведінкою першого претендента на престол. У 2005 році Чарльз розіслав листи членам парламенту від свого імені — в них він висловив свою особисту думку про те, як Великобританія повинна реагувати на гострі світові політичні питання, зокрема — на війну в Іраку. Корону тоді звинуватили в порушенні закону, а скандал довго не вщухав.

8. Колготки на офіційних заходах

За правилами дрес-коду, жінки королівської крові зобов’язані з’являтися перед будь-якими підданими в колготках — і цей закон завжди дотримувалися і сама королева, принцеса Діана, та Кейт Міддлтон. А ось Меган Маркл вважає це правило застарілим і необов’язковим, тому неодноразово була помічена з голими ногами і у відкритих туфлях.

9. Шлюб з розведеними людьми

Дружина молодшого з онуків королеви Єлизавети, Гаррі, — саме з таких”. Актриса Меган Маркл вже встигла сходити під вінець кілька років тому — і цей факт був одним з аргументів вінценосної бабусі проти такого союзу. Але потім, напевно, згадався перший в черзі на престол, принц Чарльз, який таки зумів одружитися, будучи розлученим, розведеною Каміллою.

Які з цих заборон здаються вам правильними, а які британським монархам давно пора скасувати і стати ближче до народу і простіше?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *