10 суворих життєвих істин, які стають зрозумілі тільки з віком

Всьому свій час: деякі життєві уроки людина може засвоїти, тільки коли самостійно до них дійде.

У дитинстві нас вчать різних наук, а коли ми вступаємо в доросле життя раптом з’ясовується, що світ влаштований зовсім не так і вчити треба було іншому. Чому ніхто не говорить мільйонам людей правди про доросле життя? Можливо, тому що вона занадто нещадна за своєю суттю. І до деяких речей потрібно додуматися своїм розумом-інакше “не дійде”.

10 життєвих істин, які слід було б розповідати всім ще в школі.

1. Працювати по 8 годин на день марно

Всі ми смутно усвідомлюємо, що працювати по 8 годин на день – дуже дивна затія. Вчені стверджують, що по-справжньому ефективними ми можемо бути лише половину робочого часу, а в інші 4 години займаємося чим завгодно, але не роботою. Залишилося донести цей простий факт до роботодавців – і всім настане щастя, напевно.

2. Батьківство часом робить людей дуже нещасними

Уява малює райдужні картини молодих батьків з рожевощоким карапузом? Прекрасно, і народження дитини дійсно робить нас сильнішими і щасливішими — а ще вдвічі збільшує ризик виникнення депресії і відчуття власної нікчемності. Парадоксально, але людина без дітей більш стабільний психологічно – а ось батьки зазвичай гойдаються на гойдалках з амплітудою від абсолютного щастя до безпросвітної туги.

3. Щоб стати багатим, потрібно народитися в багатій родині

Історії про простих хлопців з гетто, які заробили свій перший мільйон на мийці автомобілів, чудові просто як виняток із загального правила – і для підтримки загальнолюдської віри в чудеса. Правда полягає в тому, що три чверті сучасних багатіїв народилися в забезпеченій родині і змогли отримати стартовий капітал для бізнесу.

4. Оптимізм не допомагає стати щасливим і успішним

Позитивна психологія була дуже популярною в другій половині минулого століття, але зараз вчені говорять про те, що ці принципи можуть бути просто небезпечні. Людина, яка візуалізувала собі успіх і налаштований оптимістично, в реальності може просто опустити руки і не робити зовсім нічого для досягнення справжніх результатів. Ті ж, хто оцінює поточний стан справ під песимістичним градусом, зазвичай прораховують способи вибратися з проблем і перемагають.

5. Відмова від пластику ніяк не допоможе екології планети

З пластиком людство саме себе загнало в пастку: навіть повна відмова від нього не призведе ні до чого — вже наштамповано стільки виробів, що не перероблено і десятої частини. Вторинне споживання добре, але відходи після цих товарів все одно не будуть розкладатися, а ось їх виробництво забирає занадто багато ресурсів планети.

Золотої середини, на жаль, не знайдено: електромобілі не псують атмосфери, зате виробництво літієвих батарей, наприклад, небезпечно. Паперові стаканчики начебто безпечніше пластикових, але після утилізації вони залишають після себе плівку, яка розкладається в десятки разів довше пластику. Що робити? Ніхто не знає толком.

6. Розумний егоїзм може врятувати відносини

У відносинах дуже важлива готовність людини йти на компроміси і бажання зробити життя коханого зручніше. Але і здоровий егоїзм теж потрібен. Більш того, він необхідний для психогігієни союзу: особисті кордони повинні дотримуватися, щоб не виникло спокуси маніпуляції жодної зі сторін, або небезпеки абсолютно розчинитися в інтересах партнера і забути про себе як про особистість.

7. Виктимблеймsнг реальний і дуже небезпечний

Ми начебто шкодуємо жертв будь-якого насильства, але наш мозок влаштований так, що він сприймає будь-яку подію в абсолюті добра і зла. Добре перемагає, зло завжди покарано, і у всього є причини. Раз сталося щось погане-жертва була сама винна. Підсвідомо так мислять практично всі – і дуже важливо відстежувати цей момент, щоб не скотитися в штампове мислення.

8. Дружба між чоловіком і жінкою виглядає для них по-різному

На цю тему написані кілометри досліджень, і всі вони як і раніше зводяться приблизно до одного: будь-який чоловік в Дружбі схильний розглядати одного жіночої статі як потенційного партнера в любові, а жінка, яка залишила чоловіка у френдзоні, швидше за все так і буде його сприймати завжди. Звичайно, винятки бувають, але вони лише підкреслюють загальне правило.

9. Чоловіки і жінки зраджують з однаковою частотою

Ми звикли думати, що чоловіки зраджують частіше, але у віці до 35 років вірність порушують однаково, просто жінки краще приховують цей факт навіть від найближчих друзів. Однак найвищий відсоток адюльтерів припадає на вік 60+.

10. Традиція дарувати дорогі подарунки на Новий Рік нав’язана маркетологами

Давайте визнаємо очевидне — магазинам вигідно, щоб під Новий рік ми купували купу подарунків і витрачали на це побільше грошей. Половина подарованого при цьому буде просто припадати пилом в шафі або буде передаровано при першій же можливості – може бути, варто задуматися про подарунки, які ви зробите своїми руками, або зовсім презентувати сертифікати на послуги на зразок масажу?

Ви згодні з цими твердженнями? Або у вашому світі все йде якось інакше — розкажіть, як саме?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code