10 вірних «помічники» садовода

Щоб мати чудовий урожай овочів і фруктів, необхідно забезпечити належний догляд за рослинами. Полегшити виконання робіт у саду та підвищити їхню якість можливо за наявності належних інструментів. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах. Дізнайтесь, які 10 інструментів вам знадобляться в першу чергу.

Шланг для поливу

Для нормального зростання плодові кущі та дерева потребують регулярного поливання. Носити воду важко й некорисно для здоров’я, тому поливання рослин забезпечують за допомогою шлангу. Доречно додатково придбати насадку з рукояткою, яка дозволить регулювати потік води, включати та вимикати її, не підходячи до крану.

Пила

Для формування крони восени обрізають гілки дерев. Для цього використовують пилу з зігнутим лезом. Якщо сад дуже великий, можна придбати електроінструмент, за допомогою якого в лічені секунди спилюють великі гілки.

Ножиці

При виконанні садових робіт доводиться часто відкривати пакети (наприклад, з насінням чи добривами), перерізати мотузку. Виконують такі дії за допомогою ножиць з міцними лезами та пластмасовими ручками.

Секатор

Гілки кущів і дерев потребують щосезонної обрізки для правильного росту та позбавлення від паразитів і хвороб. З ножицями таку роботу виконати важко:потрібно використовувати секатор з гострими лезами – так ви не травмуватимете рослини.

Драбина

Плодові дерева можуть сягати кількох метрів заввишки, і щоб зібрати врожай верхніх гілок або провести їхню сезонну обрізку, потрібна драбина.

Вона може бути вироблена з деревини або алюмінію. Перевагу віддають другому варіанту – її набагато легше переносити з одного місця на інше. Алюмінієві драбини зазвичай мають антиковзаюче покриття, складану конструкцію та характеризуються достатньої міцністю. Зберігати компактний виріб значно легше, а користуватися безпечніше.

Граблі

Сад виглядає охайно та красиво, якщо своєчасно прибирати опале листя. Провести прибирання , зробити охайні грядки, розбити грудки та розрівняти землю – все це робиться за допомогою граблів.

Існує два варіанти такого інструменту: з прямими та крученими зубчиками. Перший підходить для прибирання, другий – для рихлення ґрунту.

Сапка

Для розпушування, підгортання та прополки використовують сапку. Це інструмент з широким гострим лезом, розташованим під прямим кутом. Завдяки довгому держаку можна, не нахиляючись, зрізати бур’ян, який росте на грядках, під кущами або деревами.

Сокира

Зрубити старе дерево, наколоти дров, демонтувати щось в домі або сараї можна за допомогою ще одного багатофункціонального інструменту – сокири. Її основну частину виробляють зі сталі, заступ – з деревини або вуглепластику.

Перш ніж придбати сокиру, по металу клацають пальцем. Дзвінкий та повільно згасаючий звук свідчить про високу якість сталі.

Тачка

Для переміщення чорнозему, великої кількості саджанців, урожаю овочів та фруктів використовують садову тачку. Вона може мати різну конструкцію. Найзручнішою вважається одноколісна модель. Вона проїде навіть по вузьких доріжках.

Лопата

Власник земельної ділянки повинен мати два різновиди лопати: штикову та совкову. За допомогою першого виду можна викопати та пересадити кущ або деревце. Штикова лопата може мати округле або пряме лезо. Совкові моделі використовують для збору сміття, переносу сипучих матеріалів.

Щоб інструмент використовувати довгий час, вибирайте вироби, виготовлені з міцної нержавіючої сталі або титану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *