12 способів знайти мотивацію, якщо нічого не хочеться робити

Скільки разів ти не досягав своїх цілей і підводив самого себе із-за відсутності мотивації? Коли ти опиняєшся загрузли в смутку і жалю до себе, ти надто зайнятий прокрастинируванням, щоб зрозуміти, що є частиною порочного кола тривоги і стресу.

Будь то втрата ваги або приведення твого бізнесу до успіху — мотивація має важливе значення для зростання в кожній сфері нашого життя.

Тим не менш залишатися мотивованим не так просто, як здається на перший погляд. Щоб підтримувати мотивацію, ти повинен взяти на себе відповідальність за своє життя і свідомо докладати зусилля в обраному тобою напрямку.

Але повернемося до головного: ніколи не пізно взяти справу в свої руки і змінити хід свого життя. Перед тобою 12 ефективних способів, які дозволять тобі завжди залишатися мотивованим.

1. Записуй свої цілі


Навіщо записувати те, що ти можеш згадати, вірно? Відповідь неправильна.

В голові наші думки залишаються неконкретизованними та абстрактними, тому перший крок для досягнення цілей — це почати організовувати свої думки. Запиши свої цілі, якими б великими чи маленькими вони не були. Зроби їх як можна більш конкретними і познач крайні терміни для їх виконання.

Записуй все, що має для тебе значення, і регулярно повертайся до своїх нотаток. Таким чином вони ще міцніше засядуть у тебе в голові, наблизивши тебе до бажаним цілям. Виконання цієї невеликої вправи допоможе залишатися зосередженим і мотивованим, а також дозволить тобі легко відстежувати свій прогрес.

Почни сьогодні: візьми свій ноутбук або щоденник — і берися до написання того, чого ти хочеш досягти в житті.

2. Позбався від звички прокрастинирувати

Відсутність мотивації та прокрастинація йдуть рука об руку. Кожен раз, коли ти прокрастинируєш, твій рівень мотивації терпить більший удар. Єдиний спосіб покласти кінець цього циклу — припинити прокрастинирувати.

Наступного разу, коли ти виявиш себе відкладаючим щось на потім, зупинись і оціни причини цього рішення. Подолай цю погану звичку, яка шкодить твоєму житті і психічному здоров’ю.

3. Святкуй маленькі перемоги

У прагненні досягти великих цілей у житті ми часто забуваємо святкувати маленькі перемоги на цьому шляху. Досягнення є досягнення будь воно великим або маленьким, воно заслуговує на визнання і гордості.

Закінчив проект в термін? Нагороди себе. Вдалося пробігти на біговій доріжці цілу годину замість запланованих 40 хвилин? Відсвяткуй це.

Саме ці невеликі досягнення підтверджують, що ти на правильному шляху, і на крок наближають тебе до більш великим цілям.

4. Поглянь на те, чого ти вже добився

Легше нити про те, чого у нас немає, ніж рахувати свої досягнення. Хіба не так?

Цінувати те, що у тебе вже є, — це дуже важливий крок для збереження високого рівня мотивації. Він підтримує твій бойовий настрій і життєвий ентузіазм.

5. Будь оптимістичним

Будуть погані дні, коли все буде складатися не на твою користь, коли ти будеш почувати себе втраченим, і все, що ти захочеш зробити, — це здатися.

В такі моменти, замість того щоб дозволити негативу взяти верх над твоїм життям, поглянь на неї з іншого боку. Перестань занадто багато думати — задавай правильні питання і зосередься на пошуку рішень.

На цьому шляху, безсумнівно, будуть перешкоди, але якщо ти будеш чіплятися за позитивні твердження, твоя дорога до мрії буде більш гладкою.

6. Не зациклюйся на минулому

У багатьох випадках відсутність мотивації — це всього лише наслідки звички зациклюватися на минулому. Минуле породжує страх і жаль, заважаючи домогтися бажаного прогресу.

Роздуми про минуле — це не що інше, як порожня трата часу. Зрозумій, що минуле давно пішло, і ти нічого не зможеш змінити в ньому. Зате ти можеш зробити свій сьогоднішній день стоїть. Замість того, щоб озиратися назад і жаліти себе, вчіться на своїх помилках, прощай себе і рухайся далі.

7. Візуалізуй свій успіх

Один з найефективніших методів самомотивації — це візуалізація процесу досягнення бажаного результату. Іншими словами, подумай, як зміниться твоє життя, коли ти почнеш діяти.

Виконання цієї вправи кожен день надихне тебе продовжувати йти вперед, не втрачаючи надії. Бачення досягнення успіху буде спонукати тебе робити більше і краще, одночасно породжуючи в тобі впевненість у власних силах.

8. Поглянь в обличчя своїм страхам

Ти ніколи не зможеш знайти мотивацію, якщо живеш в страху. Визнач страх, який тягне тебе вниз, і повоюй з ним. Знайти мотивацію можна, тільки роблячи речі, які тебе виривають із зони комфорту.

9. Знайди натхнення

Не можеш знайти натхнення всередині? Тільки без паніки! Існує безліч зовнішніх джерел для отримання натхнення — від мотиваційних книг і цитат до фільмів. Все це відмінний спосіб знайти упевненість в собі і відновити свою мотивацію.

Але пам’ятай про одну важливу думку: всі ми влаштовані по-різному. Наприклад, книга з самодопомоги може спрацювати для твого друга, але нічим не допомогти тобі. Твоя мета — знайти те, що надихне саме тебе, і звертатися до нього в ті моменти, коли ти відчайдушно потребуєш мотивації.

10. Прийми той факт, що тобі не потрібно бути мотивованим завжди

Ти можеш втомитися від нескінченної боротьби за свої цілі. В один прекрасний момент ти можеш усвідомити, що в тебе немає часу навіть на те, щоб зупинитися і подумати, що ж іде не так в твоєму житті. Все, що ти знаєш, — це те, що тобі не вистачає мотивації, і кожен день, здається, перетворився для тебе в катування.

Тобі потрібно змиритися з тим фактом, що твоєму розуму і тілу необхідно відпочивати. В ідеалі кожен день людині потрібен як мінімум годину на те, щоб відволіктися від усіх проблем і просто повалятися, насолоджуючись неробством.

11. Дозволь собі дуріти

Дуже несподіваний рада для дорослої людини, який одночасно є і дуже дієвим. Іноді між прийняттям важливих рішень, роботою, навчанням та іншими речами, які викликають у тебе стрес і відчуття втоми, потрібно просто розслабитися і відчути себе дитиною. Розважайся з друзями, пустуй, дозволяй собі бути несерйозним. Все це зробить тебе щасливим і додасть сил, а це головне.

12. Не позначай межі своїх можливостей

Якщо ти впевнений, що твій стеля — робота за 25 тисяч в місяць, то ти ніколи не станеш заробляти більше. Ти сам поставив блок своїм можливостям, і звинувачувати когось іншого-брак коштів для існування буде несправедливо. Природно, якщо ти віриш, що у твоїх можливостей є межа, — ти не можеш бути вмотивований на щось більше. Міняй установки в своїй голові, щоб досягти своєї мрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *