12 жестів, які говорять про твою невпевненість

Мова тіла представляє з себе таку ж субстанцію, як і будь-яка інша: у неї є свої правила і винятки, канали передачі інформації і способи домогтися результативної комунікації. Але на ділі вона займає в нашому житті набагато більш важливе місце, навіть якщо ми цього не усвідомлюємо.

Американський психолог Альберт Мейерабіан-один з найвідоміших дослідників невербальної комунікації-розробив схему«7 % – 38 % – 55 %». Відповідно до неї 7 % каналів сприйняття спрямовані на використання слів, 38 % — на голосові характеристики мовця і 55 % — на його жести і пози.

Невербалка може розповісти про тебе набагато більше, ніж ти сам можеш уявити. Вона пророкує твої наміри, видає сильні емоції і пов’язує тебе зі співрозмовником, малюючи твій образ в його голові. Але крім якихось яскраво виражених позитивних рис, вона також говорить про негативні, наприклад про невпевненість. Розберемося, які саме жести говорять про твою розгубленість, боязливість і нерішучість.

1 Бажання зробити себе непомітним

Як правило, воно проявляється в прагненні зменшитися, стиснутися, коли ти відчуваєш, що знаходишся в невигідному становищі або в небезпеці. Цей жест нам дістався від природи і тваринних інстинктів: людина намагається стати маленьким, щоб його не помітили. Такий жест типовий для тих, хто відчуває себе гірше за інших в компанії.

Зазвичай до цього жесту відносять “згорблення”, причому людина робить цей інстинктивно і непомітно для самого себе. Бажання зробити себе непримітним найбільш помітно при нахилі або будь-яких інших рухах голови.

2 Схрещені руки

Цей жест зазвичай поєднується з першим. Невпевнені в собі люди намагаються створити своєрідний щит зі свого тіла, щоб ізолюватися. Схрещені руки – це вираз оборони і самозахисту, спосіб позначити свою територію, поставити бар’єр між тобою і рештою світу. А якщо до цього ще додати схрещені ноги, то це спроба обгородити себе від когось більш могутнього. Важливо звертати увагу на обстановку, в якій проходить діалог, адже можна схрестити руки і через холод.

3 Руки затиснуті між ніг або в кишенях

Ще один жест рук — бажання заховати їх від співрозмовника. Коли ти відчуваєш невпевненість, в першу чергу хочеться приховати руки, тому що ти не знаєш, що з ними робити. Також ти уникаєш усіляких проявів активного жестикулювання під час своєї мови.

4 Прикушування губи

Губи — це ще одна область тіла, яка говорить про твої думки і почуття. Якщо ти прикушуєш губу під час розмови, але не від перезбудження, то це сигнал, що свідчить про невпевненість. У бізнесі це також може означати, що партнеру щось не подобається або йому не підходить пропозиція.

5 Дрібні рухи

Переважання невпевненості змушує людину переміщатися тихо, щоб його ніхто не помітили, здійснювати дрібні рухи тіла, немов він не хоче кого турбувати. Це також говорить про комплекс неповноцінності, коли людина відчуває провину за те, що інші звертають на неї увагу.

Якщо говорити про те, як твоє тіло реагує на внутрішні процеси, то тут переважає тенденція здійснювати невеликі рухи руками, робити маленькі кроки, говорити тільки короткими реченнями. Несвідома мета такої поведінки-стати для співрозмовника непомітним, невидимим.

6 Звичка гризти або кусати нігті

Це одна з найбільш шкідливих звичок з точки зору не тільки здоров’я (під нігтями накопичується велика кількість бактерій), але і невербального спілкування. Гризти нігті – це сама явна ознака стресу і невпевненості.

7 Зупинка на одній позі

Психолог Емі Кадді в своїй книзі “присутність духу”: як направити сили своєї особистості на досягнення успіху» говорить про те, що робота з невербальними знаками взаємодоповнює емоції і почуття людини. Іншими словами, не тільки вони можуть впливати на пози і зовнішні ознаки, але і навпаки.

Тому якщо ти не змінюєш позу протягом розмови, відчуваєш скутість і не звертаєшся до жестикуляції, то це прямо говорить про невпевненість, негативні думки про себе, стресі і страху.

8 Погойдування ногою

Частково такий жест може виражати звичку або якісь проблеми з нервовою системою. Але здебільшого цей сигнал говорить про відсутність комфорту в поточній ситуації і нетерплячості, які також підкреслюють невпевненість в собі.

9 Потирання частин тіла

Наприклад, носа, брів, підборіддя або вух. У цьому контексті важливо розібратися, чи не свербить у людини щось. Однак якщо він починає так робити після того, як йому поставили питання, то це говорить про його невпевненості і про те, що йому необхідно час придумати відповідь, в правильності якого він спочатку не впевнений. Незручні питання змушують людину нервувати.

10 Прикривання рота

Якщо ти частенько використовуєш цей жест, то пам’ятай, що це говорить про твій прихований (або не дуже) намір утриматися від якихось слів, залишити в таємниці свою точку зору, не турбувати співрозмовника своїми висловлюваннями. Також прикривання рота долонею або пальцем може говорити про те, що питання або обстановка викликали в тобі стривоженість.

11 Бажання зайняти якомога менше місця

У цьому випадку мова, звичайно ж, йде про те, щоб присісти на стілець. Невпевнений в собі людина завжди сідає на самий краєчок, при цьому починаючи трястися, похитувати ногою або покусувати нігті або губи. Коли людина боїться зайняти занадто багато місця, це говорить про його боягузливості і боязкості.

12 Перебирання предметів в руках і постукування пальцями

Цей жест говорить не тільки про невпевненість, але і про нетерпимість. Людина намагається почути необхідний йому відповідь, щоб уникнути деякого морального болю або розчарування в своїй слабкості. Чим частіше і інтенсивніше рухи, тим більш невпевненим він відчуває себе в момент розмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code