8 серпня: яке сьогодні свято

8 серпня – багатий на свята день. У різних країнах відзначають Всесвітній день кішок, Міжнародний день альпінізму і Міжнародний день офтальмології. В Україні святкують День військ зв’язку. На церковному календарі сьогодні День пам’яті священномучеників Єрмолая, Єрміппа і Єрмократа, пресвітерів Нікомідійських. Також 8 серпня народився Дастін Хоффман.

Міжнародні свята 8 серпня:

Хоча у мурчащих пухнастиків є свої свята в різних країнах (в Росії День кішок – 1 березня, в Польщі – 17 лютого, в Японії – 22 лютого, США – 29 жовтня), але на міжнародному рівні їх день почали відзначати не так давно. Це сталося тільки в 2002 році. Всесвітній день кішок заснували з ініціативи Міжнародного фонду по захисту тварин Animal Welfare. Це свято покликане привернути увагу до проблеми бездомних котів і кішок. А головною його метою є привітати найпопулярніша Домашня тварина в світі.

Міжнародний день альпінізму відзначають щорічно 8 серпня. Саме в цей день мандрівний лікар Мішель-Габріель Паккард разом з мисливцем і гірським провідником Жаком Бальма підкорили головну вершину Альп – Монблан.

Міжнародний день офтальмології відзначається 8 серпня щорічно. Дата для цього свята обрана не випадково. У цей день народився в 1927 році один з найвидатніших офтальмологів 20 століття Святослав Федоров.

Національні свята

День військ зв’язку України святкують в Україні з 2000 року. 8 серпня 1920 року в Києві на базі Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв’язківців на других київських військово-інженерних курсах.

У різних країнах сьогодні відзначають наступні свята:

 • в Бутані – День незалежності (від Індії, з 1949 року);
 • в Німеччині – День миру в Аугсбурзі;
 • в Тайвані – День батьків;
 • в Швеції – День прапора Швеції;
 • в Україні – День військ зв’язку України.

Яке сьогодні церковне свято:

На православному календарі сьогодні День пам’яті священномучеників Єрмолая, Єрміппа і Єрмократа, пресвітерів Нікомідійських. У 4 столітті за наказом імператора Максиміліана в Нікомідійській церкві спалили 20 тисяч християн. Однак, Єрмолаю, Єрміппу і Єрмократу вдалося врятуватися. Після цього вони продовжили просвітницьку діяльність. Коли їх знайшли язичники і запропонували зректися віри, почався сильний землетрус. Ідоли, яким приносили жертви язичники впали в капище і розбилися. Потім цю інформацію донесли імператору, і він виніс мученикам смертний вирок.

Що не можна робити в цей день: жінкам сьогодні забороняється працювати і шити.

Народні свята і прикмети:

В народі 8 серпня іменується як Єрмолаїв день. У цей день наші предки починали збір яблук. Однак, їх не їли до Яблучного Спаса. Прикмети свідчать, що веселка сьогодні обіцяє погожі дні.

Іменини:

Ігнатій, Мойсей, Парасковія, Сергій, Федір.

Цікаві події 8 серпня:

 • в 1786 – швейцарці Жак Бальма і Мішель Паккард вперше підкорили альпійську гору Монблан;
 • в 1899 – в США винахідник Альберт Маршалл запатентував холодильник;
 • в 1900 – З’явився Кубок Девіса (міжнародні командні змагання в чоловічому тенісі);
 • в 1968 – в Києві відкрили інститут культури; в 2000-почалися досліди з клонування людини.

Хто народився сьогодні:

 • в 1927 – Святослав Федоров, радянський і російський офтальмолог, очний мікрохірург, один і видатних офтальмологів 20 століття;
 • в 1937 – Дастін Хоффман, американський актор театру і кіно, кінорежисер і продюсер;
 • в 1943 – Юлій Гусман, радянський і російський режисер театру і кіно, телеведучий, актор, громадський і політичний діяч;
 • в 1948 – Світлана Савицька, радянський космонавт, перша в світі жінка-космонавт, побувала у відкритому космосі;
 • у 1951 – Станіслав Садальський, радянський і російський актор театру і кіно, теле-і радіоведучий, блогер, журналіст. Заслужений артист РРФСР. Народний артист Грузії, Народний артист Чуваської Республіки. Почесний житель міста Канаш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code