цікаві факти про полуницю

19 цікавих фактів про полуницю

Цікаві факти про полуницю розкажуть вам про цінності цієї унікальної ягоди. Полуниця не тільки багата корисними мікроелементами і вітамінами, але і приємна на смак.

Щоб зібрати хороший урожай ягоди, необхідно докласти чимало зусиль. Ми підготували для вас найцікавіші факти про полуницю.

19 цікавих фактів про полуницю

 1. З давньоруської мови полуниця перекладається, як «клубок» або «кулясте тіло».
 2. Оскільки полуниця і суниця належать до одного біологічного роду, полуницею прийнято називати багато сортів суниці.
 3. Полуниця має настільки тонку шкірку, що її можна мити безпосередньо перед самим вживанням в їжу. Якщо це зробити раніше, ягоди втратять захисний шар і швидко зіпсуються.
 4. Цікавий факт, що полуниця вирощується практично у всіх країнах світу.
 5. Полуниця належить до тих небагатьох рослин, насіння яких знаходяться зовні, а не всередині.
 6. В середньому на ягоді розташовується близько 200 насінин.
 7. З’ївши всього 100 г полуниці, ваш організм отримає добову норму вітаміну С.
 8. Лідером вирощування полуниці є Каліфорнія. У цьому штаті збирається приблизно 1 млрд. плодів на рік. А ось найкращими за якістю вважаються плоди, вирощені у Великобританії.
 9. У Бельгії відкрили музей, присвячений полуниці.
 10. Перші згадки про цих ягодах зустрічаються в рукописах, датованих 3 століттям до н. е .. Однак справжню популярність в Європі полуниця набула тільки в 16 столітті.
 11. Полуниця допомагає привести в норму рівень холестерину і корисна при серцевих захворюваннях.
 12. Цікавий факт, що сьогодні існує сорт білої полуниці з червоними насінинами, що нагадує за смаком ананас.
 13. На нашій планеті вирощується близько 300 сортів полуниці.
 14. У Франції полуницю прийнято вважати афродизіаком.
 15. Наші давні предки використовували ці плоди для лікування різних хвороб. Її прописували при лихоманці, хворобах шлунка, мігрені і навіть як ліки від депресії.
 16. Полуниця активно використовується в косметичних цілях. Маски на її основі розгладжують зморшки на обличчі, позбавляють від плям на шкірі і очищають пори.
 17. У деяких державах зелену полуницю маринують в банки, після чого вживають в їжу в якості альтернативи маринованими огірками.
 18. У 80-х роках в Америці була вирощена найбільша полуниця вагою 231 р! Правда її смакові якості залишали бажати кращого.
 19. На думку вчених, полуниця сприяє поліпшенню пам’яті, а також перешкоджає передчасному старінню клітин головного мозку.

Це була найцікавіша інформація про полуницю. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділитеся нею в соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *