6 речей, які ти повинен записувати


Як стати людиною, яка тримає все важливе і потрібне в голові? Відповідь: ніяк. Навіть самі продуктивні люди витрачають свій дорогоцінний час на те, щоб записати завдання в щоденник, навіть самі завзяті мандрівники роблять у своєму блокноті помітки, в яких пишуть про цікаві місця.

Людська пам’ять, на жаль, не може надавати тобі будь-яку інформацію на першу вимогу, тому щиро радимо тобі завести блокнот і використовувати його за призначенням. Ну а можливі варіанти того, що тобі потрібно записувати, ми вже підібрали.

1. Креативні ідеї

Можливо, ти вже навчений досвідом і розумієш, що творчість — це досить спонтанний процес, який навряд чи може повністю вписатися в якісь рамки і нормативи. Попросту кажучи, або креатив з тебе так і пре, або ти сидиш не в силах придумати нічого путнього.

Щоб скоротити вірогідність втілення другого варіанту, архівуй продукти свого творчого процесу. Загалом, прийшла тобі в голову геніальна думка — бери ручку і відразу ж записуй. Не цурайся описом цікавих знахідок, надихаючих профілів у соцмережах, раптових осяянь, пов’язаних з роботою.

Б’ємося об заклад, ти ще не раз з вдячністю згадаєш цей банальний рада. Коли в твоїй голові буде порожньо, а знадобиться створити щось оригінальне, ти зможеш просто взяти свій блокнот і попорпатися в записах.

2. Списки поточних завдань

Так, це нудно і, зізнаємося, банально донезмоги, але саме ця банальщина і допомагає ефективніше справлятися з рутиною, все встигати, а також знизити ризик запізнень. А все через наочності. Куди тобі потрібно, з ким запланована зустріч і скільки вона повинна відбутися — всі записи під рукою.

Твій записний блокнот — це свого роду помічник у всіх справах, який нагадує тобі про твої плани.

3. Книги і фільми, які зацікавили

Буває так, що сидиш у ноутбука в роздумах про те, який фільм подивитися, і рішуче не можеш зрозуміти, що тобі вбивати в пошуковик. Чи не можеш згадати, заради якої книги ти так сильно чекав вихідних.

Коротше, робити списки книг і фільмів — це тема. Уяви: в компанії тебе завжди є що запропонувати при виборі фільму, так і при самостійному перегляді ти не втрачаєш часу на пошук. А ще, фільми, які ти зацінив і навіть вирішив подивитися через деякий час ще раз, буде простіше знайти.

4. Цілі і мікроцілі

Коли у тебе амбітна мета, яка вимагає великої віддачі і терпіння, краще її записати. Не для того, щоб не забути (хоча це іноді буває корисно), а для того, щоб розбити її на кроки.

Так тобі буде простіше простежувати свій прогрес. Відзначай те, що тобі необхідно зробити в процесі досягнення своєї мети, і ризик згорнути не туди або розслабитися і все кинути буде знижений до безпечного рівня. Кому захочеться кидати справу незакінченою, в яке вже вклався по повній?

5. Місця, в яких хочеш побувати

Це не про країни чи міста, а саме про конкретні місця. Так буває, коли їдеш кудись, у метушні намагаєшся знайти на туристичних сайтах цікаві місця і пам’ятки, але щоб не типові (зразок Франція = Ейфелева вежа або Київ= Хрещатик), а щось позаманливіше щоб краще побачити і зрозуміти місто або країну.

Погодься, буде прикро, якщо ти згадаєш про існування крутого місця, яке колись хотів відвідати, вже після повернення додому. Так що щоб уникнути такого конфузу склади собі цілий список на всі випадки життя.

Обережно, великий ризик завоювати гарну репутацію своєї компанії і перетворитися в гіда по цікавим місцям.

6. Дні народження і свята

Всі ми іноді забуваємо про дні народження та інших заходах у наших друзів і рідних. Не тому, що вони не важливі для нас, а банально з-за того, що стомилися, були занадто зайняті робочими питаннями і так далі. Ясна річ, що про ювілей мами ти навряд чи забудеш, але ось дні народження боса чи доброго друга цілком можуть пройти повз тебе.

Є золоте правило: якщо хочеш бути тим самим людиною, яка ніколи не забуває про чиюсь важливої дати, — допоможи собі в цьому. Не полінуйся і відзнач всі важливі події в календарі в щоденнику. І пам’ятай, що людині приємні не стільки подарунки, скільки проста увага.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *