Як виявити свої приховані таланти


Наші таланти і здібності — це цінні ресурси, не використовувати які просто блюзнірство. Правда, іноді цьому заважає наше незнання. Ми можемо не бачити в собі прихований потенціал або бути до себе занадто критичними і не давати нашим здібностям нормально розвиватися.

Загалом, якою б не була причина, тобі буде вкрай корисно дізнатися про те, які таланти і здібності в тебе є, і нарешті почати ними користуватися.

1. Подумай про те, що тобі подобається

Це можуть бути хобі, які ти давно закинув за роботи, або просто здібності, якими ти не користуєшся. Просто сядь і напиши на аркуші все, що приносить тобі задоволення. Приміром, виступати перед публікою або ділитися з людьми знаннями, придумувати цікаві історії або смішити оточуючих.

Чим довший список, тим краще. Ти можеш виявити у себе абсолютно несподівані здібності, про які до цього моменту і не підозрював. А може, деякі свої здатності ти підсвідомо не бажав визнавати, так як вважав їх безглуздими або марними. Чи просто в житті ти шанована людина на серйозній посаді, і твої здібності стендап-коміка тебе не захоплюють.

Також спробуй відповісти на одне дуже важливе питання: якщо б у тебе була можливість до кінця життя жити на стабільний пасивний дохід, чим би ти займався?

Коли людина не обмежений у виборі занять критеріями рівня доходу і затребуваності на ринку праці, він ближче всього до відкриття свого внутрішнього потенціалу.

2. Знайди те, що дається тобі легше всього

Може бути, ти легко знаходиш спільну мову з будь-якою людиною або тобі не доставляє ніяких труднощів написати невеликий текст на будь-яку тему. Початкові задатки у людини так і проявляються: у нього має виходити легко і добре. Плюс заняття повинно приносити йому радість.

3. Згадай те, в чому ти колись процвітав

Приміром, у тебе гарні організаторські здібності, якими ти просто не користуєшся через непотрібність, хоча в університеті без тебе не обходилося ні одне захід. Чи, може, ти раніше писав невеликі розповіді, які друкувалися в шкільній газеті і кожен раз відзначалися дипломами. А може, ти був найкращим футболістом в школі або навіть грав за збірну університету.

Якщо ти колись в чомусь досяг успіху — це не проста випадковість, а закономірна ступінь розвитку твого таланту. Талант + зусилля, які ти витрачаєш на його розвиток = успіх. Ця формула працює завжди і застосовна до всього.

Можливо, з плином часу ти забув, яке задоволення приносило тобі розвиток твого таланту, але ж ніколи не пізно почати заново. Якщо у тебе спочатку були задатки, важливо не ігнорувати їх навіть через роки. В крайньому випадку їх розвиток допоможе тобі придбати додаткове джерело доходу або просто урізноманітнити своє життя та знайти улюблене хобі.

4. Зверни увагу на свої недоліки

Як би це не звучало, недоліки можуть допомогти тобі розгледіти в собі приховані здібності. Приміром, якщо у тебе є такі риси характеру, як повільність і занудство, то, швидше за все, автоматично до них додається уважність і методичність.

Якщо ти схильний до безладу і безпосередності, а також в житті ти часто буваєш надто емоційний — швидше за все, ти творча особистість, і не завадило б тобі почати проявляти себе.

Це, звичайно, суб’єктивно, але як приклад непогано демонструє взаємозв’язок недоліків і достоїнств. Тільки от на недоліки звертають куди більше уваги, ніж на наші позитивні сторони. Тому з часом наші достоїнства і йдуть у тінь.

Людину, яка любить говорити і у якої це непогано виходить, швидше за все, назвуть базікою або пустомелею. Але якщо просто поглянути на ситуацію з іншого боку — можливо, він був би непоганим ведучим на радіо або тамадою. Застосування своїм здібностям можна знайти найрізноманітніше.

5. Спитай у рідних і друзів

Це один з найдієвіших способів поглянути на себе з боку. Якщо всі попередні варіанти ніяк не наблизили тебе до знаходження своїх прихованих здібностей, просто поцікався цим у оточуючих тебе людей.

Так, твоя родина — батьки, бабусі й дідусі, брати і сестри — швидше за все, відразу згадає те, чим ти любив займатися в дитинстві або до чого у тебе проявлялися нахили. Не потрібно думати, що це тобі не допоможе в пошуку прихованих талантів. Ти цілком міг забути про свої захоплення або просто не бачити в собі потенціалу до якого-небудь заняття.

Запитай у своїх друзів, з якою проблемою вони одразу звернулися до тебе. Можливо, ти круто допомагаєш людям вирішувати конфлікти, а може, друзі цінують в тобі вміння підняти настрій своїми жартами. У будь-якому разі друзі опишуть твої захоплення і таланти приблизно з підліткового віку й вище, а також допоможуть тобі виявити здібності, які просто погано виявлені.

Не цурайся думкою недавніх знайомих. У них ще «не замилене» очей, тому вони з легкістю помітять в тебе здібності, що проявилися не так давно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *