6 речей, за які ти марно переплачуєш

Дороге не завжди найкраще. Буває так, що візьмеш недорогі кросівки маловідомого бренду (не пальоний Китай, зрозуміло) і носиш їх мало не роками, а брендове взуття за сотні доларів розвалюється після одного сезону. Та є серед продуктів, які пропонують різні виробники, ті, які за ціною обходяться дешевше і при цьому мають таку ж високу якість, як відомі бренди, або лише трохи поступаються їм. Ось список таких речей.

1. Брендова їжа і вода


Не вір всім брендам. Вони витрачають мільярди доларів на піар тільки для того, щоб переконати покупця у винятковості товару, його неповторності. Так, серед багатьох відомих брендів є дійсно якісні, але чимало й тих, які приховують за красивим фасадом True european organic звичайний Китай або Єгипет.

Можливо, ти не знав, але багато небрендових продуктів (наприклад, ті, що випускають мережі «Сільпо», «Ашан» і так далі) виготовляються відомими компаніями. І на полиці той самий консервований горошок, умовно, від бренда А і небрендовий товар Б будуть зроблені на одному заводі. Так, у деяких випадках використовується менш якісна сировина, наприклад відбраковування (наприклад, некалібровані шпроти, які не потрапляють під стандарт), але часто небрендовий і брендовий товар від одного заводу мало чим відрізняються один від одного.

Уважно читай склад, і якщо не бачиш великої різниці, то навіщо переплачувати?

Що стосується води, то це взагалі одна з найбільш жирних розводок. Різниця між умовною пів-літровою пляшкою води за 10 і за 40 гривень просто неосяжна. Так, «експерти» скажуть, що це треба відчути, але давай розберемо — а що саме відчути? При правильно обраній технології очищення питна вода не має кольору, смаку і запаху, і що за 10 гривень, що за 40 вона не відрізняється за смаковими якостями. І так, різниці між водою з Байкалу, струмка гірських вершин і водопроводу ти не відчуєш, якщо її пропустили через кілька фільтрів і продезінфікували ультрафіолетом.

2. Мобільний зв’язок


Раніше мобільні оператори конкурували між собою, то роблячи, що пропонуючи вигідні тарифні плани. Зараз же вони не приховують, що працюють за принципом картельної змови і роблять практично однакові тарифи. Більше того, майже всі тарифи — це пакети, які включають непотрібні багатьом функції і приховані підписки. Комусь, наприклад пенсіонерам, не потрібен інтернет, але він присутній в пакеті і додає вартість, а для когось немає потреби в хвилинах і СМС, і з ними та ж історія.

3. Нові гаджети в день виходу


Далеко ходити не треба: нові айфони. На старті продажів в Україні ціна нової моделі може бути в 2-3 рази вище тієї, яка встановлена виробником, але достатньо почекати пару місяців, і ти зможеш купити той самий новітній гаджет, але вже на кілька тисяч гривень дешевше. Так, наприклад, у США iPhone 11 Pro коштує 999 доларів (26580 гривень за курсом на момент написання статті), коли в Україні той же смартфон продають від 33 тисяч гривень.

4. Хайпові речі


Не так давно інтернет сміявся з людей, які купували діряві джинси від Каньє Уеста за кілька десятків тисяч гривень, і з інших «топових» речей, собівартість яких становить кілька доларів, тоді як продають їх за сотні і навіть тисячі доларів.

Зрозумій, ці речі робляться для тих людей, у кого багато грошей. Настільки багато, що вони можуть собі дозволити будь-які хайпові речі за шалені гроші, не особливо напружуючись. Але якщо все ж хочеться ходити в самій свіжій колекції від «Гуччі», то бери речі на закордонних майданчиках. Приміром, бігові кросівки ASICS GEL-KAYANO 26 на офіційному сайті в США продаються за 160 доларів, а в Україні— від 4 тисяч гривень. А деякі колекції і зовсім не завозяться в Україну, або, що гірше, привозяться відверті підробки, які зроблені в китайському підвалі.

5. Ріелторські послуги


Єдина функція, яку виконує більша частина ріелторів — це кілька кліків миші на базі об’єктів і видача результату для клієнта, складання типового договору і присутність на угоді. Замінити послуги ріелтора легко можуть майданчики по продажу нерухомості. Крім того, за свої послуги ріелтори просять мінімум два відсотки від вартості об’єкта, причому беруть відсотки як з покупця, так і з продавця. Таким чином можна переплатити кілька дестків тисяч гривень навіть у регіонах, не кажучи вже про Киїів.

Як потрібно робити? Шукай власників житла, домовляйся про угоду, потім замовляй юридичний супровід угоди (навіть в тому ж ріелторському агентстві), яке, як правило, коштує від 4 тисяч гривень. Там можна скласти типовий договір і сплатити мито за покупку. Юридичний супровід угоди дозволить тобі перевірити продавця і об’єкт, щоб виключити неприємності надалі, і провести операцію максимально прозоро.

6. Товари по акції


Парадокс, але купуючи товари по акції, ти переплачуєш. Справа в двох речах. По-перше, перед акціями часто завищується ціна сильно, а потім «скидається» або до колишньої, або навіть до більш високої, ніж була до акції. По-друге, ти набираєш непотрібні тобі товари просто тому, що зараз вони набагато дешевше, ніж раніше. Кукурудза за 15 гривень? Стане в нагоді. Набір одноразових бритвених верстатів за 50? Дайте два. А потім все це роками припадає пилом десь на верхній полиці, а власники магазинів отримали прибуток і збули неліквідні товари, окупивши їх собівартість.

Перед кожним походом в магазин пиши список того, що тобі потрібно, і не відхиляйся від нього. Якщо побачив товар по акції, який знаходиться у списку або побічно відноситься до одного з необхідних предметів, — можна взяти. Раціональне споживання є досить старим, але не втрачає актуальності трендом, який все більше входить в європейську культуру. Приєднуйся до цієї течії, і вже через місяць відчуєш, наскільки менше ти став витрачати на непотрібні тобі речі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *