4 незвичайних способи роздобути гроші

Є багато способів заробити гроші, перевозячи щось з однієї країни в іншу. Наприклад, хтось заробляє перепродажем автомобілів з Німеччини, Японії або Кореї, хтось тягає сумки зі шмотками з Китаю. Але є і більш компактні варіанти, які не вимагають великих початкових вкладень. Крім цього, їх можна поєднати з особистою подорожжю. Якщо з якоїсь причини опинишся в одній з перерахованих країн — просто май на увазі прочитане. Можливо, тобі в голову прийдуть і інші варіанти — вони, безумовно, є. Більш того, їх десятки, а може, і сотні майже в будь-якій країні світу.

Ботсвана

Бушмени — це збірна назва корінних південноафриканських племен мисливців-збирачів, які продовжують жити в кам’яному столітті. Практично первісні люди, що володіють найбільш древнім генотипом з усіх нині існуючих. Взагалі, вони проживають на всій території Південної Африки, тому підійде будь-яка країна регіону, але найбільша популяція в Ботсвані.

Природно, більшість бушменів так чи інакше вже зіткнулися з цивілізацією, носять не шкури звірів, а сучасні речі. Багато хто навіть навчилися користуватися телефонами і перебралися в міста, проте залишаються групи, що ведуть традиційний спосіб життя. Ось вони-то нас і цікавлять. Останній людський зоопарк в Бельгії був закритий понад півстоліття тому, і значить, не можна просто взяти і привезти з собою бушмена. Зате можна запропонувати йому зробити кілька малюнків, кольорових або олівцем — вже справа смаку. Вийде практично наскельний малюнок від практично первісної людини. Напевно знайдуться колекціонери, готові придбати ці малюнки, тільки потрібна відеофіксація або інший доказ автентичності.

Такий фокус можна проробити і в інших куточках планети з іншими ізольованими народностями. Та й самі малюнки необов’язкові. Це може бути і інший приклад творчості — головне, щоб воно було зроблено руками сучасного первісної людини і могло вміститися в туристичний рюкзак.

Бразилія

У Бразилії є Амазонка, сотні тисяч кілометрів джунглів і одне з найбільших соціальних розшарувань у світі. Це означає, що в будь-якому відносно великому місті можна знайти блошині ринки. Звичайно, потрібно знати, що конкретно шукати на цих ринках, і, ймовірно, варіантів чимало. Наприклад, враховуючи популярність Sega Master System, варто понишпорити очима в пошуках оригінальних картриджів для цієї консолі. Вони компактні, і колекціонери будуть готові викласти за них непогані гроші.

Природно, картриджі, як і монети, марки або що завгодно ще, можуть мати різну вартість. Однак майже напевно кожен знайдений на таких ринках оригінальний картридж для Master System можна буде продати мінімум раз в 10-15 дорожче. Загалом, як і саму консоль. Особливо цінною буде перша ревізія під назвою SG-1000.

Як і в минулому прикладі, Бразилії на світ клином не зійшовся — є і інші регіони кшталт Південно-Східної Азії, де в ходу була приставка Neo-Geo. Будь оригінальний картридж для цієї консолі сьогодні коштує кілька сотень доларів, а деякі екземпляри можуть доходити до декількох тисяч доларів.

Колумбія

З Колумбії можна привезти сам знаєш що, але це на свій страх і ризик. Навіть за настоянку листя або термін впаяють. Тому звернемося до варіантів легальним і відносно безпечним. Підійде Escobar Fold 1 — один з перших в світі смартфонів з гнучким екраном. На місці його можна купити всього за $350-450, що в кілька разів дешевше будь-якого конкурента. Додай сюди гучне ім’я — Ескобар! Це не збіг — смартфони виробляє компанія Escobar Inc, заснована Пабло ще в 80-х, а керує цією справою його рідний брат, який відсидів десять років. Може бути, і не відразу, але навіть на «OLX» напевно знайдуться бажаючі викупити такий знатний ексклюзив в 2-3 рази дорожче.

Залишився в ручній поклажі місце можна забити всяким мотлохом з атрибутикою ELN і FARC. Це збройні угруповання чи то комуністичної, чи то терористичного спрямування (тут вже кому як зручніше). У нас в країні ці хлопці не надто відомі, однак у анархо-комуністичноve середовищі про них знають, ними захоплюються. Це означає, що бандани, майки, шапки і що завгодно ще з їх символікою може бути продано стражденним.

КНДР

Що завгодно можеш привезти з КНДР, і це буде коштувати значно дорожче, ніж ти заплатиш при покупці. Правда, потрібно пам’ятати, що везти з собою плакат вождя, зірваний зі стіни, — не найкраща ідея. За це можна і в трудовий табір відправитися. Років на десять. В даному випадку немає ніякого перебільшення. Отто Фредерік Уормбир — американський студент, який вирішив взяти собі такий сувенір, — за рішенням суду засуджений до 15 років позбавлення волі. Пробув в ув’язненні 18 місяців, після чого у вегетативному стані був повернений в США. Хлопець помер через кілька днів після цього. Америка вбиває.

Якщо серйозно, то потрібно просто розуміти, куди потрапив. КНДР — ось така країна, так ці люди живуть. Якщо не подобається або не цікаво — просто не варто туди летіти. Якщо ж вирішив відвідати саму ізольовану країну світу, будь добрий дотримуватися їх правила.

Як сувенір, який можна перепродати, реально підійде що завгодно: місцева одяг, баскетбольний м’яч або діловий костюм; якась їжа (хоч макарони з консервами або тамтешня кола). Природно, підійде і щось ексклюзивне, якщо вдасться роздобути таке у місцевих жителів. Наприклад, якісь книги, журнали або щось ще. Головне, щоб це пропустила корейська митниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *