7 неочевидних причин, чому ти незадоволений своїм життям

Невдоволення своїм життям може виникнути у кожного з нас — навіть у людини, яка реалізувалася у своїй улюбленій справі, налагодила особисте життя і добилася фінансового благополуччя. Здавалося б, до чого тут можна причепитися? Але причини можуть знайтися завжди.

1. Ти вважаєш, що тобі потрібно тримати все під своїм контролем

Якщо ти не можеш дозволити кому-небудь виконувати свою роботу («краще мене все одно ніхто не впорається»), не проходиш повз курців підлітків без читання нотацій, надсилаєш за кілька нагадувань («щоб напевно») і стараєшся завжди бути в курсі того, що відбувається (навіть якщо твої друзі збираються влаштувати тобі сюрприз на день народження) — поспішаємо тебе засмутити: це пахне манією контролю.

Люди, схильні до тотального контролю, витрачають занадто багато сил на те, щоб прописувати в голові ідеальний сценарій свого дня, а потім починають переживати із-за того, що щось пішло не за планом. Зрозуміло, неможливо контролювати все і всіх — це лише марна трата часу і енергії. До того ж невдача приносить таким людям розчарованість у навколишньому світі: їм важко примиритися з думкою про те, що життя непередбачуване.

2. Ти звик радіти тільки глобальним змінам

Буває і таке, що ти самостійно позбавляєш себе можливості отримати задоволення від життя. Тобі знайоме відчуття, коли ти нарешті здобуваєш довгоочікуваний автомобіль або отримуєш ключі від своєї першої квартири? Так от, деякі люди схильні розділяти свої досягнення на важливі і не дуже. Значущі — це купівля дорогих речей, підвищення, переїзд у велике місто і т. д. А до незначних несправедливо відноситься все інше.

Тебе не змусить посміхнутися ні щира похвала начальника, ні комплімент від давнього знайомого, ні поїздка за місто з друзями з метою відпочити і повеселитися. Як підсумок — в кінці тижня ти рішуче не можеш згадати нічого хорошого, дні і тижні зливаються в один безрадісний потік і ти впевнено рухаєшся до депресії.

3. У тебе не вистачає часу на якісний відпочинок

Якщо ти дійсно хочеш відпочити і відновити сили, забудь фразу «кращий відпочинок — це зміна діяльності». Кращий відпочинок — це дозволити собі робити те, що хочеться, аж до байдикування і лежання на дивані. Кожна людина потребує того, щоб на час опинитися наданими винятково самому собі.

Плюс до всього ми сильно переоцінюємо така якість людини, як продуктивність. Здорово, якщо ти залишаєшся продуктивним на роботі або в моменти занять своїм хобі, але у вільний час постарайся відійти від тенденції продуктивності. Зрештою, нехай собі можливість подивитися декілька серій улюбленого серіалу, сходити з друзями в бар або розвіятися на вечірній прогулянці.

4. Ти не вважаєш себе привабливим

Слід справедливо зауважити, що з приводу своєї привабливості переживають не тільки дівчата. Якщо раптом з якихось причин ти розчарувався в собі, своїй зовнішності і харизмі, то необхідно якомога швидше приймати заходи.

Невпевненість у своїй привабливості може виникнути в результаті невдач у спілкуванні з дівчатами, з-за породжених ще в підлітковому віці комплексів або внаслідок токсичних відносин. Тобі належить велика робота над собою: позбутися стереотипного мислення, прийняти свої недоліки, підкреслити свої сильні сторони, знайти упевненість в собі.

5. Ти нехтуєш своїм успіхом

Багато хто з нас звикли відмахуватися від своїх досягнень: «А, дрібниці! Просто пощастило!» або «Так я міг би і краще!» Таким чином ти умаляешь свої здібності і змушуєш повірити не тільки інших, але і себе самого в те, що твій результат — наслідок впливу зовнішніх факторів (везіння, збіг обставин, випадковість).

Для того, щоб отримувати від життя задоволення, треба нарешті почати цінувати свої досягнення і свої здібності. Пам’ятай про те, чого ти зміг досягти, і частіше хваліть себе.

6. Ти покладаєш на інших людей занадто багато надій

Нерозумно очікувати, що одного разу в нашому житті з’явиться людина, яка зможе нас «ощасливити». Не варто перекладати відповідальність за своє щастя на рідних, друзів або партнера. Такими діями ти тільки робиш себе залежним від оточуючих тебе людей. До того ж ти ризикуєш розчаруватися в собі і своєму виборі, коли виявиться, що у людей зовсім інші пріоритети і вони не горять бажанням робити тебе щасливим.

7. У тебе складні стосунки з батьками

З’їжджаючи від батьків, ми вважаємо, що всі наші недомовки і старі образи більше не мають над нами влади. Насправді ж складні стосунки з батьками здатні псувати нам життя і на відстані.

Найкраще, що ти можеш зробити, — пробачити батьків і спробувати максимально відкрито поговорити з ними про ваші взаємини. Може виявитися, що вам є що сказати один одному, і після такого відвертого діалогу ви нарешті налагодите стосунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *