9 правил для прийняття правильних рішень

Будь-яке наше рішення, навіть на перший погляд зовсім незначне, може круто змінити наше життя. Тому ми зацікавлені в тому, щоб наш вибір був правильним або, краще сказати, оптимальним при конкретних обставинах. Насправді приймати вірні рішення значно легше, ніж ти міг собі уявити. Достатньо лише дотримуватися кількох важливих правил.

1. Не приймай рішення під тиском

Якщо тобі необхідно прийняти важливе рішення, постарайся максимально захистити себе від будь-якого тиску ззовні. В іншому випадку ти ризикуєш піддатися на провокації і піти проти своєї волі.

Не соромся просити людину дати тобі час на роздуми або залишити тебе в самоті на час прийняття рішення. При формуванні відповіді покладайся насамперед на те, який вплив твоє рішення зробить на тебе і твоє життя в цілому. Не роби собі у збиток і намагайся не йти на великий ризик по дурницях.

2. Розглядай альтернативні варіанти

Фраза «а що, якщо…» повинна стати твоєю коханою і часто вживаною. Припустимо, що ваш план не матиме того ефекту, який ти спочатку вимальовував у своїй уяві. На випадок такого повороту подій у тебе повинен бути альтернативний план дій.

До того ж для отримання одного результату майже завжди є кілька варіантів розвитку подій. Важливо зважити всі за і проти і вибрати саме той, який приведе тебе до цілі з найменшою кількістю витрат.

3. Вмикай внутрішнього скептика

При прийнятті важливого рішення задавайся питаннями: «Я точно хочу цього?» або «чи Потрібен мені такий результат?» Продумай, чим ти ризикуєш, приймаючи це рішення. Бути може, ти зіпсуєш стосунки з близькою тобі людиною, прийнявши рішення, яке прямо чи побічно зачіпає його життя, або ти ризикуєш втратити високооплачувану роботу.

Найчастіше, направляючи всі свої сили на досягнення однієї мети, ми на час випускаємо з уваги інші аспекти нашого життя. Оцінюй ефективність свого рішення, враховуючи всі можливі чинники.

4. Відстежуй свої результати

Будь пильний — намагайся завжди вимірювати свій прогрес і оцінювати ефективність кожного свого кроку. Зрозумій, якими інструментами для вимірювання результатів ти можеш користуватися і як ти зможеш переконатися, що рухаєшся у правильному напрямку. Це допоможе тобі мінімізувати всі можливі ризики і спиратися на конкретні результати при прийнятті рішень.

5. Приймай до уваги свої емоції

Якщо ти відчуваєш, що тобі з якихось причин не хочеться давати ствердну відповідь, зачекай з винесенням свого вердикту. Коли ти не зацікавлений у кінцевому результаті, ти не будеш докладати всі можливі зусилля, і навряд чи твоє участь принесе очікувану користь. Навпаки, ти можеш тільки зіпсувати вихідний результат, витративши при цьому свій час даремно.

6. Користуйся кількома джерелами інформації

Використовувати одне джерело інформації для прийняття рішення — велика помилка. По-перше, він може бути недостовірним, а це не завжди очевидно. Тоді ти стовідсотково помилишся, і твоя помилка може коштувати занадто дорого. По-друге, наявність кількох джерел інформації з різними думками або докладним оповіданням з включенням статистичних фактів та історичних довідок допоможе тобі сформувати власну позицію з даного питання.

7. Не переоцінюй свої ресурси

При прийнятті важливих рішень ти завжди повинен відштовхуватися від наявності у тебе достатнього досвіду, навичок, часу і сил. Якщо щось із списку відсутній або не дотягує до необхідного рівня, кілька разів гарненько подумай, перш ніж щось вирішувати. Деколи перш ніж починати діяти, нам потрібно придбати необхідні для цього знання і провести переоцінку пріоритетів.

8. Намагайся чітко усвідомлювати, що ти хочеш отримати

Запитай себе: «Якого результату я хочу досягти?» Чесна відповідь на це питання допоможе багато чого прояснити. Розуміння того, що ти очікуєш від свого рішення, здатне вивести тебе з стану паніки і намітити хоча б приблизний план дій. До того ж ти зможеш визначити, яких часових і енергетичних витрат потребує від тебе досягнення кінцевої мети.

9. Роби роботу над помилками

Більшість успішних людей виділяє їх бажання аналізувати свої помилки, щоб не повторити ті ж помилки. Навіть у тому випадку, якщо вони роблять щось добре, вони обов’язково шукають шляхи зробити це ще краще, наприклад з меншими витратами часу або сил.

Не варто шкодувати про свої помилки — це досвід, який згодом допоможе скорегувати твої дії. Намагайся завжди отримувати користь з невдалого прийняття рішення, частіше задавайся питанням: «Що нового я зміг для себе відкрити/зрозуміти/винести?» Один провал може принести тобі набагато більше користі, ніж низка перемог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *