7 ознак, що ти не справляєшся зі своїми емоціями

Всупереч поширеній думці, справлятися з емоціями — не означає придушувати їх. Якщо в будь-якій компанії тебе описують прикметником «беземоційний», то у тебе напевно є проблеми з вираженням своїх справжніх почуттів. Можливо, коли-то ти вирішив, що набагато легше жити, накопичуючи емоції всередині. Але так ти ризикуєш не впоратися з вагою емоційного вантажу в самий несподіваний і невідповідний момент.

Придушення емоцій і їх знецінення — справжній акт вандалізму по відношенню до твоєї емоційної стабільності. Ми всі не раз робили це з собою. Може бути, ти пережив хворобливе розставання і, замість того щоб дозволити собі відчути і опрацювати свої емоції, просто блокував всі почуття, продовжуючи жити, як ніби цього ніколи не було. Бути може, в якийсь момент ти настільки звик до цього, що відсутність емоцій стало твоїм буденним станом.

Загалом, ось кілька ознак, які говорять про те, що ти не вмієш справлятися зі своїми емоціями: пригнічуєш їх, соромишся або просто не знаєш, що з ними робити.

1. Ти здаєшся беземоційним

Ти той чоловік, який постійно ходить, що йдеться, з кам’яним обличчям. По тобі неможливо зрозуміти, турбує тебе щось, ти засмучений або радий. Ти здаєшся байдужим на похоронах, при емоційному оповіданні твоїх друзів, у момент розставання з коханою людиною. Для тих, хто тебе оточує, ти, певно, будеш описаний як хтось, хто зовсім не відчуває ніяких емоцій. Хоча поняття «беземоційна людина» не існує. Навіть психопати відчувають якісь емоції, просто співпереживати вони, як правило, не вміють.

2. У тебе багато ірраціональних тривог

Ти можеш помилково вважати, що, якщо будеш стримувати свої почуття, вони просто зживуть себе. Однак невипущені  емоції залишаються всередині тебе і можуть прорватися назовні тоді, коли ти найменше будеш цього очікувати. Можливо, ти усвідомлюєш це, і саме тому в тебе так багато ірраціональних тривог. По суті, ірраціональні тривоги — це свого роду підказка, в які ситуації тобі не варто потрапляти, щоб не втратити контроль над своїми емоціями. Будь-яка, навіть сама незначна дрібниця може стати тригером і випустити всі накопичені емоції.

3. Ти знаходиш позитив навіть у самій негативній події

Ти можеш запитати: «Хіба це не корисний навик? Будь позитивно налаштована людина зможе знайти позитивні сторони в негативній ситуації».

Окей. Припустимо, ти вважаєш, що у тебе з твоєю дівчиною все йде добре, але через деякий час вона вирішує розлучитися з тобою і обриває всі зв’язки. Ти зустрічаєшся зі своїм другом, і він питає, як ти тримаєшся. Звичайно, це не те питання, на який ти хотів би відповідати на такі моменти. Ти не хочеш обговорювати ваше розставання і тому кажеш, що радий і що все одно не хотів з нею довгострокових відносин. Фішка в тому, що ви обидва знаєте, що це брехня. І твій друг, який був присвячений в серйозність твоїх намірів, і ти, приховує свої справжні почуття.

Здатність здаватися позитивним у будь-якій ситуації може означати, що ти ніколи не стикаєшся зі своїми емоціями і не дозволяєш собі їх проживати. Бути може, ти соромишся їх або хочеш здаватися сильніше. У будь-якому випадку це помилка.

4. Ти завжди в русі

Тебе кидає від одного завдання до іншого, і ти зовсім не проти подібної зайнятості. Ти один з тих людей, які не можуть всидіти спокійно більше години, не почавши думати про те, що вони могли б зробити за цей час. Ти б волів працювати без перепочинку кілька тижнів, перш ніж взяти повноцінний вихідний, на якому нарешті зможеш розслабитися.

Невміння відпочивати і розслаблятися — це лише ознака того, що ти не в ладах зі своїми почуттями. Ти настільки звик перебувати в суєті і перебувати в стані стресу, що звичайний вихідний, який ти можеш провести не поспішаючи за приємними тобі заняттями, тобі здається, що виходом із зони комфорту.

5. Ти любиш зникати в незручних ситуаціях

Припустимо, ти вже довгий час спілкуєшся з чарівною дівчиною, і здається, все йде досить непогано. Але одного разу тема вашої розмови стосується відносин, і настає момент, в який ти можеш зізнатися їй у почуттях. Однак ти не можеш впоратися з собою і просто зникаєш з поля зору (а може, й з лиця землі) на деякий час, поки вона не забуде, як ти виглядаєш і як тебе звати. Тобі зручніше порвати всі зв’язки і зникнути, ніж зізнатися в тому, що ти відчуваєш.

6. Ти завжди роздаєш поради, які не виконуєш сам

Набагато легше давати поради і справлятися з чужими емоціями, ніж зі своїми власними. Щоб відвернути увагу від своїх проблем, ти завжди готовий знайти час, щоб допомогти своїм друзям розібратися в їх важких і заплутаних ситуаціях. У той же час тобі складно самому слідувати своїм порадам, якими б хорошими вони не були.

7. Ти завжди зустрічаєшся не з тією людиною або залишаєшся один

Ти завжди так чи інакше зустрічаєшся з неправильним людиною, але це зручно: тобі не потрібно турбуватися про те, що буде, якщо ви розлучитеся. Ти легко переживеш ваш розрив, так як спочатку не відчував закоханості. Ще один варіант: ти постійно один. Можливо, ти вирішив обрати цю стратегію для того, щоб більше не переживати із-за відмови або важкого розставання.

Твій розум і твоє тіло — це все, що у тебе є. Наступного разу, коли ти відчуєш себе замкнутим і стримуючим почуття, які, як тобі здається, не повинні були виникнути, пам’ятай, що твої емоції реальні. Все в порядку, і ти теж в порядку. У тому, щоб бути справжнім, не може бути ніяких мінусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *