«Пост ні про що»: як писати коментарі, як культурна людина

В Мережі, як і в реальному житті, вистачає малограмотних і неосвічених людей. Їх спосіб спілкування шляхом недотепних образ в першу чергу підтримується відносною анонімністю. І ми говоримо не про відсутність можливості дати нахаби в морду, а про спілкування без особистого контакту. Добре написаний коментар може переконати інших людей майже так само ефективно, як і сам текст.

Чому безкультур’я — таке часте явище

Ти напевно помічав, що при особистій зустрічі тобі доводиться підбирати манеру поведінки і спілкування під співрозмовника. Так, з дівчиною ти більш відкритий і можеш дозволити собі говорити що завгодно, а от з начальником такої вольності немає. До того ж при розмові тобі потрібно швидко шукати відповіді і фрази, а при спілкуванні в Мережі можна дозволити собі подумати над кожним словом.

З-за всіх цих особливостей вести розмову з людиною не напряму більш комфортно і просто, але ця вільність також породила неповагу між людьми. Тепер необов’язково дотримуватися правила етикету і підбирати слова під кожну ситуацію. Для одних людей це є безумовним плюсом: в реальному житті їм важко спілкуватися з іншими через те, що вони просто не вміють цього робити, ну а інтернет дозволяє їм говорити все, що спаде в голову, ніяк не відповідаючи за наслідки.

Образи, ненависть і безкультур’я викликані тим, що людям так спілкуватися простіше. Але при цьому вони не переслідують мети донести до оточуючих якусь інформацію або іншу, ніж у автора, точку зору, не намагаються довести свою позицію. Їх завданням є викликати негативну реакцію у інших, вони насолоджуються самим фактом того, що їх помітили і якось відреагували, адже в звичайному житті вони часто тихі й забиті люди, на яких ніхто не звертає уваги.

Для чого потрібно писати культурно

Культурна мова в першу чергу потрібна не для того, щоб проявити повагу до співрозмовника або показати свої манери. Вона потрібна для того, щоб інша людина тебе зрозумів. Розуміння між людьми досягти досить складно. Кожен з нас бачить світ по-своєму і має різною кількістю інформації, життєвого досвіду, освіти і так далі. І якщо ти дійсно хочеш донести свою думку до співрозмовника, єдиний вихід — це культура.

Культурне спілкування не викличе негативних емоцій і змусить іншу людину замислитися над твоїми словами. І при цьому неважливо, чи згоден ти з його думкою чи ні. Навіть якщо він тебе сильно дратує, тільки сухі факти, подані правильним чином допоможуть тобі донести свою точку зору. Якщо ж ти сам починаєш переходити на особистості, намагаєшся образити у відповідь, то ти нічого не досягнеш — він просто забуде про твоїх словах, як тільки закриє діалог. Але от коли ти, уникаючи негативу, просто приводиш аргументи, він мимоволі буде розмірковувати про них. А коли зрозуміє, що ти прав, то вже неважливо, скільки бруду він на тебе виллє, адже факт твоєї правоти він так і не оскаржить.

Правильно написаний текст

В першу чергу варто звернути увагу на орфографію. Ти ж, напевно помічав, що дрібні недоліки завжди кидаються в очі і псують загальне враження. Читати грамотно викладену думку не просто приємно, але ще і зрозуміло. Для того щоб твій співрозмовник правильно зрозумів, що ти хочеш йому сказати, намагайся при написанні тексту виправляти всі помилки, які тільки знайдеш.

Писати грамотно може бути складно, але так як часу на перевірку того чи іншого слова у тебе достатньо — не полінуйся і загугли. Інакше навіть самі тверді аргументи будуть згасати на фоні страшних орфографічних помилок. Звичайно, необов’язково робити з кожного повідомлення зразок правопису виключно з літературними словами і складними реченнями, але уникати елементарних граматичних помилок просто необхідно.

Безумовно, від помилок ніхто не застрахований: ні автор тексту, ні коментатор. І тому вказувати на помилки потрібно кожному. Однак не варто перетворювати це в театр самомилування. Текст без помилок приємно читати, але наявність помилки ніяк не спотворює думку, закладену в твір. Багато коментаторів, будучи не в змозі знайти справжні аргументи, використовують для цього описки автора в надії на те, що так вони зможуть хоч когось зачепити.

Будь помірним

При викладі своєї думки намагайся не йти далеко від теми та писати тільки по справі. І варто уникати величезних стін тексту, адже читати їх багатьом просто лінь. Будь-яку думку можна викласти коротко, виділити головне і про це написати. До того ж так людина швидше зрозуміє твою позицію.

Головною проблемою в спілкуванні і тим більше у спілкуванні в Мережі — завжди було непорозуміння. Запам’ятай: не всі зможуть вловити твою думку в надмірно довгому тексті з великою кількістю прикладів. Так співрозмовник, навпаки, буде надто зациклюватися на інформації, яка не відноситься до суті розмови. Але при цьому коментар у дусі «стаття ні про що» теж не додасть тобі таланту.

Будь-який текст або коментар до нього повинен містити в собі достатню кількість доказів, для того щоб переконати іншу людину, але при цьому не бути перевантаженим зайвими словами. Помірність в текстах і коментарях до них — ось до чого повинен прагнути кожен.

Поважай інших і вони будуть поважати тебе

Письменство, як і будь-яке мистецтво, в першу чергу дає людям емоції. Для одних — позитивні, для інших — навпаки. Так як в тексті можуть порушуватися різні теми, то і думки на цей рахунок можуть відрізнятися від точки зору автора. Тому будь-якому письменнику буде приємно прочитати коментар до тексту, навіть якщо коментатор з ним не згоден.

Повноцінна дискусія ніколи не зможе виникнути, спираючись тільки на образи. Лише подякувавши автора за його роботу і висловивши свою позицію з наведенням прикладів і аргументів, ти, можливо, зможеш переконати його або інших читачів. А коментарі з дотепними образами вже давно нікому не потрібні. Таких коментаторів на просторах Мережі повно, і їх слова складно сприймати всерйоз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *