13 речей, які потрібно робити, якщо відчуваєш, що життя більше не приносить радості

Нерідко в нашому житті наступає такий етап, коли ми відчуваємо себе абсолютно не натхненими і застряглими в глухому куті. Тих, хто лише наближається до такої фази, це може змусити засумніватися в кожному кроці, що вони робили до цього моменту, і в тому, чи вони живуть тим життям, яким завжди хотіли.

Такий складний період — це ознака того, що ти досяг великого перехрестя у своєму житті. Ти прийшов до розуміння, що незадоволений поточним станом справ, і відчайдушно хочеш змінюватися сам і змінювати своє життя.

Не сприймай це почуття як знак того, що ти не досяг прогресу. Зміни своє сприйняття, щоб побачити нові можливості для зростання, які допоможуть тобі стати тим, ким ти хочеш. Але одна справа — зізнатися собі у тому, що життя більше не приносить тобі радість, і зовсім інша — почати щось робити.

1. Підтвердь свій поточний стан

Ключем до просування в житті є визнання тих складнощів або того невдоволення, яке є в твоєму житті зараз. Всі ми час від часу думаємо, що наше життя могла б стати краще, але для того, щоб втілити цю думку в реальність, нам потрібно взяти на себе відповідальність за зміни. Це страшно, так що більшість з нас схильні заперечувати негативні почуття і дотримуватися поточної позиції.

Щоб жити так, як ти хочеш, для початку тобі доведеться усвідомити, де ти знаходишся в даний момент. Усвідомлення породжує дію. Лише усвідомивши свою незадоволеність життям, ти зможеш використовувати свої почуття в якості мотивації і нарешті почати змінюватися.

2. Спробуй зрозуміти, від чого ти відмовився

Якщо ти відчуваєш себе загнаним у кут, це може означати, що в твоєму житті є щось, чим ти в даний момент незадоволений. Залишається питання, чому саме.

Одним з головних факторів, що сприяють відсутності щастя у твоєму житті, є відмова від твоїх надій і мрій. У якийсь момент нашого життя ми всі розчаровувалися в своїх мріях, до яких прагнули з дитинства або підліткового віку. Потім ми погоджувалися на те, що підносить нам життя. Тільки от життя дає нам куди менше, ніж ми очікуємо. А за свої мрії і надії потрібно боротися.

Гарна новина полягає в тому, що ніколи не пізно почати нове життя. Ніколи не пізно втілити свої мрії в реальність.

Будь простіше, не згадуй, не знай — і знайдеш щастя

3. Визнач, які сфери життя найбільше потребують твого пильної уваги

Настав час зосередитись на тому, що ти можеш змінити в даний момент. Життя дуже важлива, і якщо ми не зосереджуємося на підтримку кожної сфери нашого життя на щоденній основі, то її найважливіші частини потрапляють на другий план. Сім’я, друзі, кар’єра, фінанси, духовність, хобі — чого з цього списку ти приділяєш менше уваги, ніж тобі хотілося б? Постарайся виправити ситуацію, правильно розставивши пріоритети.

4. Створи список своїх потреб

Почни із складання списку всіх сфер життя, яким ти приділяєш недостатньо уваги. Наприклад, якщо ти визначив, що у тебе не вистачає часу на сім’ю, подумай, які дії допоможуть тобі виправити ситуацію. Можливо, тобі потрібно виділяти годину після роботи на настільні ігри чи перегляд фільмів разом або звільнити свій вихідний для спільних виїздів за місто.

Використай кожен з цих розділів і з’ясуй свої потреби в кожному з них. Після того як ти пройдешся по кожному розділу і складеш вичерпний список всіх своїх потреб, ти будеш краще розуміти, що саме тобі потрібно змінювати у своєму житті.

5. Перетвори свої потреби в цілі

У тебе може бути список потреб, але на жаль, цього недостатньо для того, щоб почати роботу в повну силу. Щоб перетворити потреби в дії, ти повинен поставити перед собою конкретні цілі.

Наприклад, уявімо, що одна з твоїх потреб — стати фізично міцним, почати займатися спортом. Чудово! Тим не менш твоя мета занадто розмита. Тому тобі потрібно конкретизувати. Не говори, що хочеш бути в формі, — скажи, що ти хочеш чогось досягти (наприклад, схуднути на десять кілограмів або взяти участь у веломарафоні).

Коли ти визначиш, що саме тобі потрібно, в тебе з’явиться мета, до якої ти можеш прагнути.
Якщо ти не можеш перетворити свої потреби в конкретні цілі, ти, ймовірно, не потребуєш них так, як вважав спочатку.

6. Створи тимчасову шкалу для своїх цілей

Тепер твій головне питання в тому, коли саме ти збираєшся досягти цих цілей.

Подібно до того, як відсутність конкретики може призвести до бездіяльності, цілі, без строків так само можуть призвести до того, що ти будеш сидіти склавши руки і чекати відповідного моменту, щоб почати змінюватися.

Ключ до досягнення твоїх цілей — встановлення реалістичних термінів. Наприклад, ти не зможеш схуднути на десять кілограмів за тиждень, і установка такого часового проміжку не лише налаштує тебе на невдачу, але і змусить відмовитися від спроб в цілому.

Переконайся, що твій графік працює в твою користь. Замість того щоб намагатися скинути зайвий десяток за тиждень, спробуй встановити графік на три місяці для досягнення цієї мети. Це полегшить планування твого прогресу і забезпечить тобі успіх до того часу, коли ти досягнеш встановленого дедлайну.

7. Розбий свої цілі досяжні кроки

Ще одна корисна порада, який допоможе тобі наблизитися до бажаної життя: розбий свої цілі на маленькі досяжні кроки. Оскільки у тебе вже є конкретні вимірні цілі, тобі буде легко їх досягти.

Деякі цілі можуть видатися надто великими, щоб їх можна було втілити в життя, і це може перешкодити тобі в боротьбі за позитивні зміни. Однак, коли рухаєшся вперед невеликими кроками, ти можеш побачити свій прогрес, що допоможе тобі знайти упевненість в собі і втриматися на бажаному шляху.

8. Докладай зусилля для досягнення мети кожен день

Деякі цілі є довгостроковими і не можуть бути розбиті на етапи, які дадуть тобі відчутні результати в найближчому майбутньому. Коли це відбувається, навіть, якщо ми хочемо досягти мети, вона відходить на другий план. Внаслідок чого ми забуваємо, до чого прагнули.

Навіть якщо ти не можеш перевести свою кінцеву мету в більш дрібні, важливо, щоб кожен день ти намагався працювати над нею. Якщо ти ніколи не припиниш працювати над своєю метою, вона залишатиметься пріоритетною до отримання бажаних результатів.

9. Вимірюй свій прогрес

Буває важко визначити, якого прогресу ти дійсно досяг у досягненні мети, якщо ти не знаєш, як оцінювати свій рух вперед. Тому тобі буде корисно завести щоденник. Запиши в ньому свою основну мету, підцілі. По мірі досягнення можеш викреслити їх, щоб ти міг бачити, як виконуєш свої завдання.

6 способів, як не опустити руки в складній життєвій ситуації

10. Встанови заходи для підтримки своєї мотивації на протязі всього процесу

Чесно кажучи, мотивація — найважча частина процесу встановлення та досягнення цілей. Неважливо, наскільки сильно ти хочеш чогось, ти ніколи не отримаєш цього, якщо у тебе немає прагнення.

Щоб уникнути цієї проблеми і забезпечити як можна більший прогрес при мінімальних невдачах, тобі потрібно вжити заходів, які будуть підтримувати твою мотивацію.

Одним із таких заходів може бути розміщення твоїх цілей в Мережі, щоб кожен міг їх побачити. Також ти можеш поділитися своїми думками з близькими людьми або друзями. Чому це працює? Відповідь проста: відповідальність.

Коли ти ставиш цілі і відмовляєшся виконувати їх, тобі стає соромно перед усіма, кому ти розповів про свої плани. Тому з більшою часткою ймовірності ти продовжиш йти наміченим шляхом, як би тобі не хотілося кинути все.

11. Знайди спосіб бути задоволеним своєю поточною ситуацією

Почуття невпевненості і загнаності в кут в поточній ситуації — це ознака не тільки того, що ти повинен змінювати своє життя. Це також може вказувати на те, що тобі потрібно шукати позитив у ситуації, в якій ти знаходишся.

12. Запиши три речі, за які ти вдячний себе і свого життя

Найпростіше, що ти можеш зробити, — це записати три речі, за які ти вдячний собі, своїм рішенням і свого життя. З часом ти почнеш помічати за собою зміни, і це допоможе тобі, поки ти будеш прагнути перебудувати своє життя.

13. Шукай людей, з якими ти можеш рости

Негатив породжує негатив, і ті, з ким ти проводиш більшу частину свого часу, можуть бути причиною того, що ти відчуваєш себе нещасним.

Твої друзі або колеги можуть бути незадоволеними, песимістичними особистостями, що буде передаватися і тобі. Знайди те оточення, яке буде прагнути до зростання та змін, а не скаржитися на життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *