7 простих лайфхаків, які допоможуть подобатися людям

Напевно ти зустрічав людей, які з першого погляду привертають до себе увагу і здаються цікавими. І справа не в тому, що у них сліпуча усмішка, відкритий погляд, відмінне почуття гумору чи багатий словниковий запас. Так, у когось це пов’язано виключно з харизмою, але є і ті, хто володіє знаннями деяких психологічних методик, які допомагають їм подобатися оточуючим. Якщо хочеш опинитися в лавах таких людей — пропонуємо тобі звернути увагу на кілька лайфхаків. І що важливо — вони прості до непристойності, так що освоїти їх не складе ніякої праці.

Подбай про зворотній зв’язок

Щоб співрозмовник зрозумів, що ти до нього небайдужий, зачепи тему, яку обговорював з ним раніше. Приміром, якщо твій приятель згадував про те, що збирається з’їздити на риболовлю чи відпочинок з сім’єю у вихідні — поцікався, як він відпочив, чи гарний кльов був, чого наловив. Ми не пропонуємо обговорювати важливі і глибокі життєві теми. Життя складається з дрібних і, як часто здається, незначних моментів. Однак увагу до таких речей дає їжу для діалогу. Співрозмовнику буде приємно, що ти проявляєш інтерес до його справ.

Запам’ятовуй усі імена

Всім приємно чути своє ім’я. Особливо приємно чути, коли до тебе звертається малознайомий чоловік. Всередині відбувається щось в дусі Джей Ді з «Клініки»: «Треба ж, він пам’ятає! Він пам’ятає моє ім’я, він любить мене!»

Загалом, здатність запам’ятовувати імена — один з ключів до успіху. Головне — не перестаратися, звертаючись до людини по імені 5 разів за 30 секунд.

Поділися секретами

Розкрити деякі зі своїх карт — проста і дієва техніка для того, щоб вибудувати відносини. Ні, не потрібно відкривати душу при першій зустрічі. У всіх нас є маленькі секрети, речі, яких, можливо, ми соромимося. Ну і розмову починати з такого не варто. Поділитися секретом — чудове завершення зустрічі, смачний десерт. Коли після розмови про відсторонені речі ти перейдеш на особисті теми, це створить відчуття близькості, що, в свою чергу, дозволить співрозмовнику легше довіритись тобі в майбутньому.

Слухай уважно співрозмовника

Щоб підтримувати конструктивну бесіду, уміння активно слухати строго обов’язково. Ти будеш куди більш симпатичний для оточуючих, якщо навчишся концентруватися на діалозі, а не літати в хмарах, думаючи про своє. Тут можна використовувати як прості («Та ти що?!»), так і співчувають фрази типу «Я тебе добре розумію. Це важко».

Щоб співрозмовник розумів, що ти чуєш його, можна вставляти короткі перекази сказаного ним, але своїми словами, зрозуміло. Став йому питання (крім тих, які він може вважати недоречними), ну і, зрозуміло, якщо ти слухач — не смій його перебивати.

Зміни вказівки на пропозицію

Ніхто не любить, коли його тикають в миску носом. Щоб розташувати до себе людину, краще змінити «наказовий» на «порадливий». Наприклад, замість того щоб вимагати від працівника щоквартальний звіт, скажи, що будеш дуже радий і вдячний, якщо до кінця робочого дня документ буде готовий. Ну і не забувай про правильні питання: «Сьогодні вийде?», «Встигаєте?», «А можна якось інакше?»

Тримай емоції під контролем

Важливо пам’ятати, що підсвідомо всі люди вибирають собі в співрозмовники людини, який їм емоційно близький. Можливо, ти помічав, що іноді потрібен час, щоб бути на одній хвилі з співрозмовником. І тільки коли ви зловите цю хвилю — зможете покататися по ній на загальній дошці для серфінгу.

Щоб справити хороше враження, контролюй свій настрій і поділися тільки позитивними емоціями. Згадай, як в радянській екранізації твору Джерома К. Джерома «Троє в човні, не рахуючи собаки» персонаж Ширвіндта говорив: «Неможливо співати комічні куплети, коли глядачі в залі сидять з похмурим і пісним виразом обличчя». Так що або поділися позитивом, або вийди в сад.

Уникай категоричності

Спілкуватися з людьми, яких можна назвати дуже принциповими, не дуже приємно. Під час спілкування з ними складається враження, що в їх голові щільно застрягла дурна куля, і її вже не відновити. Позбувайся забобонів, міняй точку зору, подивися на світ з іншої, незвичної сторони. Щоб бути в злагоді з людьми, треба навчитися прислухатися до них, зіставляти їх думку зі своїм і приходити до якогось спільного знаменника. В іншому випадку можна уславитися скнарою, відлюдником і просто неприємною людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *