5 способів використовувати старий і непотрібний комп’ютер

На нашій планеті домашній комп’ютер як система, напевно, стоїть на другому місці за складністю після людини. Сфера його застосувань неосяжна, але залізо має властивість застарівати, після чого воно відправляється порошитися на балкон або в дальній кут. Загалом, є парочка нестандартних ідей по використанню старого компа.

Цифрова благодійність в ім’я науки

Цифрова епоха передбачає переміщення звичних елементів повсякденного життя в інформаційний простір, інтернет. Сьогодні набирає актуальності цифрова благодійність — багато не відмовляться від обчислювальних потужностей навіть твого старого комп’ютера. Якщо на «борту» мається працює процесор і сам комп включається, то можна поставити його на службу науці. Сферу можеш вибрати сам.

Робиться це так: гуглиш BOINC, заходиш на сайт і скачуємо звідти однойменну програму, після чого вибираєш проект, якому хотів би допомогти. Наприклад, є проект з пошуку та аналізу траєкторії руху астероїдів, є проект з пошуку позаземного життя, є кліматичні проекти, медицина, математика, фізика і багато інші. Всього близько тридцяти варіантів, і, напевно, знайдеться щось небайдуже саме тобі. Після установки програми потрібно дати дозвіл на віддалене використання твоїх потужностей. Загалом-то, навіть монітор після цього вже не потрібен — тільки залишити системний блок в робочому стані і підключити його до інтернету.

Крутий аркадний автомат

Тут все складніше, але і результат цікавіше (у всякому разі, наочніше). Нутрощів навіть дуже старого комп’ютера достатньо, щоб зробити з них крутий аркадний автомат. Як в ігрових залах — з екраном, класними кнопками і «стиком». Однак робити це доведеться самому або з допомогою друзів, інакше вийде дорого. В інтернеті є безліч варіантів таких саморобних автоматів з покроковими інструкціями — від заготівлі корпусу до підключення начинки і установки потрібних ігор. В результаті можна отримувати справжню родзинку домашнього інтер’єру. Ну прикинь, справжній ігровий автомат будинку! Можна зробити його для гри удвох, і тоді вже від гостей не відіб’єшся.

Крім цього, якщо автомат вийде дійсно класним, зробленим від душі так сказати, його можна і продати за нормальні гроші. В залежності від оформлення та начинки, вартість таких апаратів може доходити до пару сотнів тисяч гривень.

Стара, але не даремна начинка

З звалища старої електроніки часто можна витягти що-небудь корисне. Перше, що приходить на розум, — жорсткий диск від старого ноутбука. Він може бути використаний як зовнішній накопичувач і підключатися просто через USB-роз’єм. Цей «гвинт» потрібно просто витягнути — зайві 300-500 гігабайт не будуть зайвими.

Якщо сам ноутбук ще працює, а екран не потемнів занадто сильно, з нього можна зробити кухонний настінний телевізор або аналог цифрової рамки для фотографій. Та куди завгодно можеш його засунути, адже вже не шкода. Хоч в туалет, хоч у ванну.

Старий ПК і тим більше ноутбук може використовуватися як музичний центр. Причому навіть мишка не потрібна — можна налаштувати програвання музики просто одним натисканням кнопки включення. Ставиш Windows Media Player в автозапуск, формуєш плейлист побільше і рандомне відтворення треків.

Можна використовувати старі комп’ютери як сервер для чого-небудь: проксі, медіа, Web або FTP-сервер. Можна навіть зробити окремий ігровий сервер або Bittorrent-бокс.

Класична благодійність

Нікуди не поділася і звична благодійність. Якщо комп’ютер в робочому стані або якщо їх кілька, то є багато людей, які з радістю приймуть. Навіть пожовклі і заляпані кави (але краще почисти: подарунок повинен виглядати як подарунок, а не вивіз сміття). Найочевидніше і, відповідно, перше, що приходить на розум, — дитячі центри. Там, швидше за все, будуть раді будь-якого комп’ютера. Крім них є величезна кількість дрібних регіональних громадських організацій — там твій електронний друг може знайти нове життя, продовжити служіння людству. Загалом, кому б ти його не віддав, це точно краще, ніж використовувати старий ПК як підставку під чашку або як коробку на балконі.

До речі, навіть якщо ти просто віднесеш його на утилізацію — це буде краще, ніж просто викинути на звалище. Кожен рік в навколишнє середовище викидається 1,8 мільйона тонн електронних відходів. Це багато. Можеш знизити показник на пару-трійку кілограмів.

Ігрова мультиконсоль

Аркадний автомат — штука класна, але трудомістка. Є компромісний ігровий варіант: можна зробити зі старого ПК мультиконсоль — це набагато простіше, але теж прикольно. Якийсь корпус, звичайно, все одно знадобиться, але це зовсім недорого, та і вибір є. Від старенької «Денді» або «Сеги» до саморобного ексклюзиву. В цей корпус потрібно засунути материнську плату з процесором, жорсткий диск і бажано вбудований відеочіп. Тобто ідеально підійде начинка від ноутбука. Цих потужностей вистачить для установки і роботи емуляторів всіх ігрових приставок до 6-го покоління. Вже перераховані «Денді», «Сега», але крім них можна закинути що-небудь екзотичне начебто Neo-Geo, Turbo-FX, REAL і так далі, на що фантазії вистачить. Природно, доведеться підключити джойстики через USB-роз’єми. Можна купити адекватні копії відомих контролерів, а можна взяти щось недороге і універсальне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *