10 порад, як поліпшити свої навички малювання

Ти можеш бути дуже здібним до малювання, але одного таланту часто замало. Необхідно відточувати техніку, що вимагає старанної практики. На щастя, способів поліпшити свої художні навички існує чимало. За підтримки компанії HUION, що спеціалізується на виробництві графічних планшетів і сенсорних екранів, ми дамо тобі кілька порад, які допоможуть малювати краще.

Складай зображення фігур

Малювання фігур може здатися занадто простим для людини, рука якого вже «набита». Для решти ж варто почати з основ — практикуйся в зображенні сфери, піраміди, паралелепіпеда, циліндра та конуса. Секрет в тому, що в основі всіх цих фігур лежать базові форми будь-якого малюнка.

Можеш пошукати в інтернеті відеоуроки з побудови предметів — практично в кожному з них художник буде починати з розбиття предмета на геометричні фігури. Так, наприклад, звичайна ваза буде будуватися за допомогою овалів різного діаметру та з’єднувальних ліній.

Малюй світлотінь

Світлотінь залежить від форми об’єкта і ступеня освітленості простору. У випадку, якщо ти малюєш простим олівцем, при штриховці тіні використовуй більш м’які олівці номерів від 3В то 9В, а при позначенні світла — навпаки, більш тверді, що знаходяться в лінійці Н. Практично за тим же принципом ведеться поділ на світло і тінь фарбами: для тіні використовуємо більш темні та насичені кольори, для світла — розбавлені, більш світлі.

Частіше малювати з натури

Це основоположний принцип для того, хто хоче розвинути свої художні навички. Малювання з натури допоможе тобі розвинути спостережливість, уважність і, що найважливіше, окомір. Багато хто задається питанням: чому не можна малювати з фотографії? Відповідь проста: малювати з фото можна, але часто навіть сама якісна фотографія не передає справжніх пропорцій і кольорів. Зображення на фото можуть бути плоскими і спотвореними. Побачити що-небудь на фотографії — це одне, а оцінити, як це щось виглядає в реальності, — зовсім інше.

Вчися промальовувати деталі

Деталі інколи можуть розповісти набагато більше, ніж сам малюнок. Це не значить, що ти повинен зациклюватися на точному промальовуванні — сам по собі малюнок є первинним. Але все ж намагайся робити на чому-небудь акцент: якщо малюєш квіти загальною масою — змалюй деякі з них; малюєш зелень — змалюй листя хоча б по краях. При промальовуванні тварин не забувай додавати смужки, різні цятки, луску або хутро, блиск і т. д. Це додасть твоєму малюнку достовірності.

Дотримуйся пропорції

Кращий спосіб малювати достовірні зображення — це намагатися дотримуватися реальні пропорції зображуваного об’єкта. Для цього запам’ятай просту хитрість: для вимірювання масштабу предмета та співвідношення його довжини і ширини при побудові рисунка використовуй олівець на витягнутій руці. Припустимо, щоб зобразити склянку найбільш точно, прищурься, відміряй пальцем на олівці ширину його шийки і порахуй, скільки цих самих шийок становить довжину склянки. За таким же принципом будується більшість предметів.

Малюй масштабні композиції

Якщо хочеш досягти чогось більшого, ніж уміння малювати натюрморт з пари-трійки предметів або простий пейзаж з квіткою — почни ускладнювати собі завдання. Спробуй малювати складний багатоплановий пейзаж або міські замальовки з участю людей. Спочатку накидай ескіз, щоб приблизно уявляти, як буде виглядати композиція в цілому; потім приділи місце промальовуванні деталей, завдяки яким зображена сцена буде живий.

Малюй людей і тварин в русі

Ясна річ, що достовірно передати зображення статичного предмету набагато простіше. Але спробуй почати малювати фігури, які передають рух об’єкта.

Так, вийде не відразу, але заради результату варто постаратися і докласти багато зусиль. Попроси друга попозувати. Йому необов’язково ходити по кімнаті, чекаючи, поки ти намалюєш, — досить зробити кілька фотознімків, щоб не мучити натуру. Рух — це не тільки ходьба. Додай сюди ще і різні заняття — від миття посуду до знищення чашки кави ввечері.

Працюй в різних техніках

Не варто зациклюватися на одній і тій же техніці весь час. Спробуй урізноманітнити свої навички і давати собі волю з радістю пробувати в малюванні щось нове, будь то незвичні і ще не випробувані матеріали або зовсім інший метод зображення. Малюєш простими олівцями? Спробуй вугілля чи гелеву ручку. Звик до акварелі? Спробуй себе в гуаші або масляних фарбах.

Вивчай анатомію

Так, анатомія важлива не тільки студентам-медикам, але і художникам. Для того щоб намалювати реалістичне зображення людини і людської частини тіла, необхідно знати особливості скелета і розташування м’язів. Продаються спеціальні книги по анатомічному малюнку, де, крім зображень людини, є схематичний розбір анатомії тварин.

«Набий» руку

Для того щоб освоїти точну координацію рухів при малюванні, треба багато практикуватися, але результат може приємно здивувати тебе. Для практики тобі знадобиться аркуш і олівець. Наноси штрихи і малюй прості і складні лінії — цього буде цілком достатньо, для того щоб рука стала малювати впевнено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *