Речі у тебе вдома, на яких можна розбагатіти

Кожен замислюється про те, як зробити так, щоб грошей було більше. Проте не всі розуміють, що речі, які можуть збільшити капітал, деколи знаходяться прямо під носом: стара посуд, іграшки, прострочена їжа (це не жарт), яка якимось чином пролежала в погребі дідуся 30 років і так і не була викинута. Так-так, можна заробити на мотлоху, від якого все ніяк не позбудешся. Якщо ти давно ламаєш голову над тим, як збільшити свій бюджет, ми розповімо про речі, за які пропонують хороші гроші і які, можливо, є у тебе вдома.

Протермінована їжа

Якщо колись твій дід запасався харчами на випадок ядерної війни — перевір його комору або льох. Ну або підпідлогу, якщо він живе в селі. Колекціонери готові платити величезні гроші за рідкісні консерви і щось подібне.

На одному з аукціонів eBay анонімний покупець забрав пластикову баночку 1998 року з соусом теріякі з McDonalds за $15 000 (майже пів міліона гривень, на секундочку). У США популярністю користуються і коробки з-під кукурудзяних пластівців. Якщо тобі колись привозили ніштяки з-за бугра і ти зберіг коробку або упаковку — дізнайся вартість. Багато з них продаються не менше ніж за $14 000.

Копійки

Кожен раз, коли з’являються залізні гроші, тобі хочеться швидше від них позбутися. Так от, ніколи не варто з цим поспішати. Можливо, ти вже втратив кілька шансів стати мільйонером з-за звички позбавлятися від дрібниці. Так, деякі гривні нумізмати купують більш ніж за десятки тисяч. Є і паперові гроші, які коштують дорого. Особливу цінність представляють банкноти з гарними номерами.

З залізом справи йдуть трохи складніше. Деколи того, щоб вдало збігся рік карбування і монетний двір, недостатньо. Недостатньо — це означає, що монета повинна бути немагнітна (перевіряй магнітом). Є і «виродки» (браковані монети), якими захоплюються нумізмати. Але одними з найдорожчих все ж є залозки, випущені обмеженим тиражем, тобто колекційні. Порада: візьми велику банку або пляшку і скидай всю дрібницю туди. Коли тара наповниться, гуглі форум нумізматів і звіряй своє добро з тим, що в ціні на ринку. І магніт прихопити не забудь.

Кришталевий посуд бабусі і флакони для парфумів

Мільйони на цьому не заробиш, але десятки тисяч гарантовано отримаєш. Можливо, старий флакон для парфумів стоїть у тебе на полиці в якості штофу під віскі, а посуд припадає пилом у гаражі. Зроби фотографії і погуглити. А раптом?

Вкладиші Turbo

Якщо ти з тих, хто під час перерви у школі постійно протирав коліна на брюках, граючи у вкладиші, і таки зібрав пристойну колекцію з різних серій Turbo, — це вірний варіант заробити. Звичайні вкладиші коштують не багато — від 1 до 50 гривень максимум. А ось рідкісні папірці з ретрокарами (чорний логотип) продаються за 2-4 тисяч гривень і більше. Крім вкладишів з чорним логотипом до рідких відносяться червоні і жовті. Загалом, якщо у тебе збереглася колекція Turbo, є шанс, що найближчим часом твій бюджет трохи збільшиться.

Металеві іграшки

Солдатики, танки, «Катюша». Ці іграшки продаються мінімум за 1 тисячу за штуку. А завдяки World of Tanks їх стали купувати «пачками». Крім дрібних іграшок добре продаються металеві педальні автомобілі ГАЗ-М20 («Перемога»). За машинку в хорошому стані можуть заплатити від $3 500 до $5 000.

На радянських новорічних іграшках можна заробити десятки тисяч (не про металеві, але все ж). Найвище цінуються ті, що були виготовлені до 1960 року. А найдорожчі — зроблені з вати.

Старі книги

Звичайно, старі видання купують не через зміст книги. Швидше за все, покупцеві давно відомо, що вбивця — садівник. Цінність предмета у віці й схоронності. Старі книги оцінюють по наявності характерних малюнків, дарчим написом.

Приміром, хтось відкопав на горищі у бабусі книгу XIX століття «Казки братів Грімм» в шкіряній палітурці, яка передавалася в родині з покоління в покоління. Коштує така річ понад 50 тисяч гривень. Тут, звичайно, вирішувати тобі — продати фамільну цінність або залишити своїм онукам.

Вініл

Пластинки радянської естради, які досі лежать у дідів в шафі, нічого не варті. Хоча ти, напевно, неодноразово чув від бабусі з дідусем, який це раритет і як складно все це було дістати. А ось на рідкісних вінілах зарубіжних виконавців можна підзаробити.

Наприклад, коли Metallica випустила свій другий студійний альбом Ride the Lightning в 1984 році, через виробничого браку обкладинка, яка повинна була бути синього кольору, стала зеленою. Незважаючи на це, було прийнято рішення випустити кілька тисяч «зелених» альбомів. Сьогодні бракована платівка коштує в два рази дорожче, ніж правильна. А все лише тому, що була випущена невеликим тиражем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *