5 лайфхаків, як встигнути все протягом дня

Якщо ти страждаєш від нестачі посидючості, мотивації та сили волі, то напевно переглянув безліч різних відео і перечитав тонну книг на цю тему. Можливо, ти навіть починав слідувати цим порадам, проте через якийсь час все поверталося на початковий рівень. Але проблема криється саме в тому, що старі методики приїдаються і перестають виробляти на тебе початковий ефект. Мозок працює в багатьох аспектах життя (чи то улюблене блюдо, тип дівчат, жанр музики) — неможливо однаково ставитися до одних і тих же речей вічно. Це застосовано і до мотиваційних методик. Тому якщо твої старі способи підвищувати продуктивність вже не працюють, то ось тобі нові — користуйся ними, поки інші не знайдеш, або вони не перестануть працювати.

Програмування мозку

Твій мозок влаштований таким чином, що він постійно лінується. Абсолютно у всіх, навіть у Ніка Вуйчича (хоча здавалося б). Мозок надходить так, щоб створювати тобі комфортний спосіб життя і постійно захищати тебе від різного роду неприємностей і нововведень. Тому тобі завжди доведеться його обманювати, щоб не загрузнути в ліні.

Тобі потрібен список справ. Всі вічно твердять, що потрібно записувати свої майбутні справи з вечора, але ніхто не говорить про те, як це потрібно робити. Просто написати список справ недостатньо (як ніби ти не знаєш, що тобі треба буде зробити). Якщо тобі чекають досить трудомісткі і енерговитратні справи, то не плануй більше одного-двох. Якщо вони дрібніші, то тут можна збільшити їх кількість, але оцінюй свої сили тверезо.

Після того як ти все записав, приблизно накидай в голові, як будеш виконувати, щоб на наступний день у тебе вже було хоча б найменше уявлення про те, що потрібно зробити. Вся справа в тому, що мозку дуже легко піти від чогось неточного і розмитого, а якщо ти все конкретизував, то йому буде набагато складніше відмовитися від виконання завдання.

Метод поспіху

У деяких людей він виробляється природним чином, після того як вони відклали три будильника і потім змушені поспішати, щоб не запізнитися на роботу. Якщо в тебе такого немає, то можеш штучно змусити себе поспішити. Просто уяви, що ти всюди запізнюєшся, і якщо ти не поквапишся, то станеться щось страшне. Напевно ти помічав, що, коли запізнюєшся, ти робиш звичайні справи набагато швидше і навіть по приході на роботу якийсь час продовжуєш працювати в такому ж темпі, ніби намагаєшся надолужити згаяне. Це не розтягнеться надовго — лише на початок робочого дня, але що поганого в тому, якщо ти хоча б з ранку будеш працювати набагато старанніше?

Робота з музикою

Насправді музика може досить непогано підвищити твою концентрацію для того щоб ти сильніше зосередився на ділі. Вона може допомогти підбадьоритися і підняти настрій. Але тут важливо пам’ятати, що підійде далеко не будь-яка музика, і, на жаль, творчість «Ранеток» справі не допоможе. Бажано взагалі шукати музику без тексту, щоб мимоволі не підспівувати і не відволікатися ще й на це. Але тут, як мовиться, справа хазяйська, і якщо ти комфортно можеш працювати навіть під «Металліку», то, цілком можливо, цей нюанс тебе мало стосується. Але перш ніж стверджувати, треба хоча б спробувати, щоб точно переконатися в цьому.

Збереження виробленої продуктивності

Ось з горем навпіл ти домігся потрібної тобі продуктивності, і ніби як щось починає виходити. Але крім того, що потрібно завоювати, необхідно ще й утримати, і абсолютно неважливо, що це — дівчина, мотивація або крісло президента чемпіонський титул. І щоб завжди підтримувати в собі той порив, коли ти чогось прагнеш, потрібно залишатися голодним, причому у всіх сенсах цього слова.

Ти напевно помічав, що, після того як ти ситно поїв, твоя мотивація починає згасати і тебе починає хилити в сон. Це абсолютно нормально, оскільки раніше у людей було зовсім небагато інстинктів: їсти і розмножуватися. І поки ти полював, твій мозок і шлунок були голодними, що змушувало тебе ловити здобич, а після того як ти у себе в печері її з’їв — ніби як і прагнути вже нікуди.

Хоч і минуло дуже багато років, це нікуди не поділося. Тому правильним рішенням буде їсти потроху, як би недоїдаючи. Крім того, що ти не будеш хотіти спати, ти цим ще й послугу організму допоможеш, і він буде трохи здоровіше.

Ефективний відпочинок

Може помилково здатися, що тут ти не потребуєш в радах, але відпочивати теж потрібно вміти. Пити всі вихідні або валятися на дивані — це не відпочинок від роботи, а просто перерва між твоїми робочими днями. Відпочинок не повинен пролітати непомітно, щоб ти знову йшов на роботу з думками про те, куди ж поділися вихідні. Відпочинок повинен давати тобі заряд енергії, а телевізор навряд чи тебе їм забезпечить.

Потрібно зайнятися улюбленою справою, знайти хобі в кінці кінців. Багато рекомендують активний відпочинок, але тут на розсуд, звичайно. Хтось вважає, що якщо всі вихідні кататися на лижах і лазити по скелях, то ще більше втомишся, ніж за весь робочий тиждень. Це справа смаку кожного, і смаки у людей різні. Але всі сходяться в одному: відпочинок повинен «захопити» тебе на якийсь час, щоб ти забув про всіх робочих моментах, інакше у тебе нервова система рано чи пізно просто не витримає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *