14 речей, які говорять про те, що ти все ще залежний від батьків

По мірі свого дорослішання відносини з батьками будуть змінюватися. Але іноді виходить так, що, будучи дорослою людиною, ти все одно залишаєшся залежним від своїх батьків. Щоб переглянути свої стосунки з рідними і зрозуміти, де вибудовування особистих кордонів просто необхідно, пропонуємо ознайомитися з основними ознаками залежності.

Думка батьків для тебе не піддається критиці, навіть якщо ти думаєш по-іншому

Банальний приклад: за тебе вибирають місце, де ти будеш вчитися, спеціальність, яку отримаєш, квартиру, в якій будеш жити. В студентські роки часто це обґрунтовано тим, що у більшості підлітків ще немає свого доходу і вони не можуть себе забезпечувати. Тому деякі з них безцеремонно погоджуються отримувати професію, яка їм нецікава, і в загальному-то жити так, як вважають правильним батьки.

Мама знає інтимні подробиці твого життя

Ні, ну це просто біда. З батьками можна обговорити характер твоєї обраниці (якщо вже сильно захочеться) і попросити у них пораду, що робити в конкретній ситуації (але ми б і цього не радили робити), але розповідати інтимні подробиці твого життя — це вже занадто. Якщо твоя дівчина ненароком дізнається про це, будь готовий до погляду, повного жаху і нерозуміння. Ну і до серйозної розмови, ймовірно, з поганим результатом.

Ти постійно порівнюєш свою дівчину зі своєю матір’ю

І часто не на користь дівчини. Твої улюблені аргументи: «Мама готує смачніше», «Мама пере мої речі», «Мама містить квартиру в чистоті». Загалом, чувак, ти ж шукав партнера по життю, а не нову маму. Природно, що шкарпетки не випруться самі, а чистоту в квартирі потрібно підтримувати, але ж це і твоя турбота теж. Пора вирости і зрозуміти, що в тебе своя сім’я, і вона не повинна бути списана з твоїх батьків під копірку. Навіть якщо вони тільки «за».

Прохання батьків для тебе — закон

Якщо ти можеш запросто наплювати на спільні плани з другою половиною, кинувши її і помчавши до батьків, — це дивно, тобі так не здається? Звичайно, якщо прохання про допомогу серйозне або мова йде про їх погане самопочуття — це одна справа, а якщо ти постійно мотаєшся туди і назад через відверті дрібниці (і ситуація постійно повторюється) — це як мінімум привід задуматися.

Ти відмовляєшся брати на себе відповідальність

Якщо у тебе є дівчина, але в складній ситуації ти просто зливаєшся незрозуміло куди, — у нас для тебе погані новини. Будь-якій дівчині хочеться, щоб її чоловік був для неї опорою, підтримкою і просто людиною, яка може допомогти і словом, і ділом. Якщо на тебе неможливо покластися і ти швидше очікуєш, що твоя обраниця буде сама вирішувати всі ваші проблеми, то ти, певно, або застряг глибоко в дитинстві, або просто звик, що за тебе все вирішують твої батьки. Наша порада: відвикай і починай керувати цим процесом сам.

Ти залежиш від батьків у фінансовому плані

Цей пункт не лише про тих, хто все ще не знайшов собі роботу. Деякі люди віддають мало не всю свою зарплату своїм батькам, а вже згодом вони виділяють певну суму, на яку людина може існувати. Це при тому, що у батьків нерідко є свій власний заробіток і в грошах, вони не дуже потребують. Коментарі будуть зайвими: вибудовуй кордону і вміти відрізняти допомогу від користування.

Ти живеш з батьками

Припустимо, жити з батьками, поки ти вчишся в універі, хоч і не прикольно, якщо говорити відверто (ти пропускаєш тусовки, веселе гуртожитське життя і можливість навчитися самостійності), але часто буває виправдано. Наприклад, тобі збирають на власну квартиру або просто багато грошей витрачається на оплату твого навчання. Але люди, які не з’їжджають від батьків навіть після закінчення університету та отримання диплому, — це, швидше за все, ті ж самі люди, які не в змозі приготувати собі самий простий сніданок і полагодити свої шкарпетки. Навіщо вчитися цьому, поки поруч є мама, яка і нагодує, і забереться, і зашиє тобі одяг?

Ти постійно питаєш поради батьків

«Скільки це варити?», «Як це оплачувати?», «Скільки сипати порошку?» — якщо навіть найпростіші махінації з включенням пральної машини або приготуванням варених яєць викликають у тебе труднощі і ти не згадуєш про існування інтернету, а про записаний мамин номер в телефоні, причому надзвонюючи батькам по кілька разів на день, — це дивно.

Ти боїшся розповідати батькам про свої плани і наміри

А все тому, що ти не сподіваєшся почути у відповідь що-небудь підтримує. У відповідь на «Я хочу звільнитися», тобі обов’язково надійде заява, що ти невдячний і потрібно триматися за свою роботу як можна міцніше. У відповідь на «Я хочу відкрити власну справу», тобі недбало кинуть фразу «У тебе все одно нічого не вийде».

Сенс всіх цих розмов в одному: батьки вже написали сценарій твого життя, і вони як не крути будуть висловлювати своє невдоволення тоді, коли ти відхиляєшся від «правильного» варіанту. І ще дещо: говори про свої плани так, як ніби ти вже втілив їх. Твоя впевненість може зменшити батьківську критику.

Ти не говориш батькам про свої помилки

Ти боїшся засмутити своїх батьків, тому не заводиш розмову про провали і навіть про невеликі промахи. У відповідь на твої розповіді про невдачу вони не дають тобі підтримки, а лише починають докладно вказувати, що вони попереджали про можливі наслідки свого рішення.

Ти відчуваєш відповідальність за емоційне благополуччя батьків

Батьки дають тобі зрозуміти, що ти у відповіді за їх емоційний стан. Швидше за все, ти просто не збудував особисті кордони і тепер розплачуєшся за це. За емоційне благополуччя людини у відповіді тільки він сам, запам’ятай це.

Тобі доводиться постійно обманювати батьків, щоб не засмучувати їх

Дітям, які вчаться в школі, нерідко доводиться брехати батькам щодо своїх оцінок, старшокласникам — про те, де і з ким вони гуляють у свій вільний час, а ось дорослій людині обманювати своїх батьків немає ніякої потреби. Ти вже доросла людина і сам у відповіді за свої вчинки. Тобі більше не потрібно схвалення твоїх батьків, щоб вирішити, що тобі можна робити, а що не можна.

Батьки хочуть брати участь у прийнятті рішень твоєї сім’ї

Якщо ти і твоя обраниця не можете прийняти рішення без втручання твоїх батьків, то ваші стосунки з ними пора переглядати. Ти можеш запитати думку батьків в конкретній ситуації, якщо захочеш, але не повинен відчувати себе людиною, який буквально зобов’язаний звернутися до них за порадою.

Батьки не поважають твоє особисте життя

Нормальні здорові стосунки між дитиною і батьками будуються на взаємній довірі. Якщо батьки вважають нормальним читати твої особисті листування, листи, приходити в гості без попередження, щоб перевірити, чим ти зайнятий і в якому стані знаходиться квартира, то це тривожний знак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *