8 подій у житті, які змушують нас змінитися внутрішньо

Ми змінюємося кожен день, хоч це і не завжди буває помітно. Але у кожної людини в житті відбуваються зміни, які тягнуть за собою глобальні внутрішні зміни, які не можуть залишитися непоміченими.

1. Переїзд від батьків

Ніщо так не протвережує підлітковий розум, як початок самостійного життя. Під самостійним життям розуміється не просто надходження в університет або влаштування на першу роботу, а саме переїзд (і бажано не в сусідній під’їзд). Тому що одна справа, коли ти приносиш свої гроші в сім’ю і тебе після важкого робочого або навчального дня чекає дбайливо розігріта вечеря, а зовсім інша — коли ти змушений прати, готувати й прибирати за собою сам.

Переїзд від батьків штовхає підлітка на кардинальні зміни: він розуміє, що вся відповідальність за себе і своє життя тепер лежить на ньому самому. Доводиться вчитися побутовим речам, правильного розподілу часу, планування бюджету і т. д. А головне, це радикальний підхід. Ніякої теорії — тільки практика методом проб і помилок.

2. Зрада друга

В дитинстві ми помилково вважаємо, що дружба — це легко. На ділі виявляється, що міжособистісні відносини набагато складніше, і з кожним роком ми все більше переконуємося в цьому. Після першої зради людини, яку ти вважав своїм другом, ти нарешті починаєш аналізувати свою комунікацію з оточуючими — придивляєшся до людей, навчаєшся розповідати їм менше, ніж хотілося б, більше цінуєш тими, чия дружба перевірена роками.

Ти змінюєшся, і в цьому випадку — в кращу сторону. Головне — не розчаровуватися в поняття «дружба» і намагатися перш за все самому бути добрим другом.

3. Весілля

Мало того що весілля — це дуже серйозний крок у відносинах, часто він буває ще й погано обдуманим. Юнацький максималізм або боязнь, що твоя дівчина піде до кого-небудь іншому, найчастіше стають причинами раннього вступу в шлюб. Як результат — сварки, непорозуміння, зради, гроші, викинуті на вітер, і швидке розлучення. Зійшлися, зрозуміли, що не підходять один одному, і вирішили розлучитися — ось і коротка історія сімейного життя.

Ну а тепер можна відволіктися від обговорення необдуманих вчинків і розглянути ситуацію, в якій обидва людини розуміють, що люблять один одного, і готові прожити пліч-о-пліч до самої смерті. Прийняття рішення про розпис в загсі не дається легко — до цього йдуть місяцями, а то й роками. Але в той самий момент, коли ти отримуєш штамп в паспорті, що ти нарешті розумієш: ось воно — початок вашого сімейного життя. Тепер ви не просто хлопець і дівчина, ви — чоловік і дружина, опора і підтримка один для одного, кращі друзі і коханці. Багато чоловіків, що вступили в шлюб, стають старше, відповідальніше, спокійніше, а часом навіть і впевненіше в собі.

4. Смерть батька

Всі ми розуміємо, що рано чи пізно нам доведеться прощатися з батьками назавжди. І все одно догляд близької людини з життя стає для нас шокуючою подією. Чим ближче ми спілкувалися зі своїми батьками, тим сильніше буде наше почуття горя.

Поки наші батьки живі, ми залишаємося для них дітьми, які в будь-який момент можуть звернутися до них за порадою, підтримкою або просто в пошуках розуміння. Коли батьки вмирають, ми ніби стаємо дорослішими у вчинках і думках, починаємо повною мірою усвідомлювати, що життя має не тільки початок, але і свій кінець, який рано чи пізно неминуче настане.

5. Народження дитини

Швидше за все, до появи на світло твоєї дитини ти будеш страшно боятися бути батьком. Зараз ти не можеш уявити, як брати новонародженого на руки або залишатися з ним один на один, прикидаєш, вийде у тебе міняти підгузки. Народження дітей змусить тебе вимкнути своє внутрішню дитину і прийняти той факт, що з цього самого моменту ти у відповіді за маленьку беззахисну людину.

6. Розставання

Розставання з людиною, яку ти дійсно любив, може привести тебе в стан глибокого смутку, розчарування у своєму виборі і нездійснене майбутнє) і самокопання. Закінчення відносин поставить тебе перед вибором — пускатися в нескінченну низку сердечних страждань або навчитися справлятися з важкими ситуаціями і продовжувати жити далі.

7. Звільнення

Від звільнення не застрахований ніхто — важливо лише розуміти, що втрата роботи не кінець світу. Якщо це саме те, що в тебе виходить найкраще, ти незабаром знайдеш собі гідну заміну; якщо ж тобі трохи не вистачає необхідних навичок або знань — у тебе є прекрасна можливість підвищити кваліфікацію і стати більш популярним працівником. Переживши звільнення, ти можеш навчитися брати себе в руки у відповідальні моменти і прокачати свої наполегливість і впевненість у собі. Головне, щоб втрата роботи не мала зворотного ефекту. 

8. Важка хвороба

Хвороба (а особливо серйозна) — важке випробування як для самої людини, так і для його близьких. Впоравшись з проблемами зі здоров’ям, ти однозначно станеш цінувати кожну хвилину свого (і чужу) життя не лише на словах, але й на ділі. Пережита хвороба змусить тебе берегти себе і своє здоров’я, по можливості позбутися від шкідливих звичок і переглянути свої погляди щодо життєвих цінностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *