5 запитань, які допоможуть осягнути мету свого життя

Незалежно від переконань і віросповідання, кожен з нас рано чи пізно стикається з проблемою вибору мети життя. На жаль для багатьох, її доводиться шукати і визначати, хоча було б набагато простіше, якби ми з народження знали сенс свого існування. Втім, якщо ти сектант, то, швидше за все, вже все знаєш. Ну а іншим стражденним ми радимо відповісти на 5 питань, які наблизять розуміння своєї мети.

1. Навіщо я тут?

Жарти в сторону. Прямо зараз, незалежно від того, де ти знаходишся, в кафе, на парі, на роботі або в конференц-залі, ти повинен відповісти, що ти тут робиш. Постарайся відповісти на наступні питання:

Що привело тебе сюди в даний момент?
Якими сильними сторонами особистості, творчості і таланту ти розпоряджаєшся?
Якщо відкинути всю лірику, скажи, що ти зробив зі своїм життям на сьогоднішній день?

Бачиш, набагато важливіше те, ким ти стаєш, а не те, хто ти є. Якщо те, що ти робиш сьогодні, не робить тебе краще в людському плані і не приносить користь оточуючим тебе людям, то, швидше за все, ти на хибному шляху.

У коучів і тренерів особистісного зростання, незважаючи на їх марність, є один дуже хороший прийом в арсеналі — написати лист себе в майбутньому. Не варто фиркати і вернути ніс. Якщо вже зараз, на такому ранньому етапі, ти зможеш описати в яскравих деталях людини, яким би хотів стати через рік, через два чи, може, навіть три, то досягати своєї мети буде набагато простіше. Як казав один рекламний слоган: «Майбутнє залежить від тебе», але з тією лише поправкою, що від тебе воно залежить тільки тоді, коли у тебе є чітке уявлення про нього.

2. Яка моя історія?

Коли ми читаємо чужі біографії, ми рідко замислюємося про те, наскільки вони реальні. Нас вражає саме оповідання, рішення головного героя і те, як він виплутався з безвихідної ситуації. Твоє завдання — створити свій героїчний епос, свою мотивуючу історію, яка змогла б мотивувати інших. Коли ти усвідомлюєш, що твій життєвий досвід не годиться навіть для мотивації дітей до трьох років, то відчуваєш велике розчарування. Кожному хочеться бути прикладом, щоб ним захоплювалися, а його пригоди ставали міськими легендами, але на жаль, не всі цього варті.

Втім, ніколи не пізно писати власний героїчний епос. Головне, не треба зволікати, а відразу взяти себе в руки, відпустити минуле, всі образи й жалю і почати жити так, щоб стати гідним прикладом. Не знаєш, як? Використовуй свої сильні сторони і не забувай про таке поняття, як відповідальність. Тоді стати прикладом буде набагато простіше.

3. Хто мені потрібен?

Ти ніколи не досягнеш свого повного потенціалу без допомоги інших. Саме твоє оточення впливає на те, якою людиною ти станеш. Тому намагайся оточувати себе правильними людьми, які зрозуміють тебе на шлях істинний, а не потягнуть з собою на дно. Для цього дуже важливо навчитися розрізняти, хто з твого оточення гідний називатися другом, а хто, подібно паразита, спілкується з тобою заради вигоди і висмоктує з тебе життєві соки. Це не так складно, головне, відкинувши всі сентименти, спробувати чесно відповісти на питання:

Хто з твоїх друзів може допомогти тобі стати краще, ніж ти є?
До кого ти завжди можеш звернутися за допомогою?
Кого ти можеш назвати своїм наставником або прикладом?

Якщо раптом ти заплутаєшся, то завжди можеш запитати у них поради, як вести себе надалі, — саме у них, а не у когось іншого. Якщо ти вибрав правильних людей, то вони допоможуть, якщо ні, то вони остаточно тебе потоплять.

4. Що поставлено на карту?

Що найбільше засмучує тебе в сучасному світі?
Яку проблему ти хочеш вирішити?

Відповівши на ці питання, ти наблизишся до розуміння свого власного покликання. Можливо, когось збентежить найперший питання, надто він глобальний. Але не треба дивитися на нього з позиції Супермена, якому належить врятувати світ. Це питання допоможе визначити ті речі, які турбують і турбують тебе найбільше. Єдиний спосіб надати своєму житті сенс і пристрасть — боротися за речі, які важливі для тебе. В глибині душі ти знаєш, що це за речі, тому будь чесним з самим собою — і відразу стане зрозуміло, за що боротися.

Головне, не барися, не витрачай дорогоцінний час даремно! Будь-яка пауза, будь виправдання твоєї лінощам і бездіяльності забиває цвяхи в кришку труни твого благополуччя. Так і проведеш все життя не у справ, скаржачись, що доля тебе образила.

5. Як я можу допомогти?

Перший закон термодинаміки говорить, що енергія може бути перетворена з однієї форми в іншу, але не може бути створена або знищена. Якщо адаптувати цей закон під нашу тему простим і абсолютно дилетантським мовою, то вийде, що наше життя може впливати на долю інших людей. Навіть у самих незначних дрібницях начебто погляду, усмішки, надіслання у відомому напрямку і слів підтримки. Ти посилаєш свої емоції іншим, і вони починають працювати, впливаючи на певні дії і вчинки громадянина. Звучить, безумовно, красиво і просто, але як багато людей, яким останнім часом ти казав добре слово? Тільки чесно. Якщо вдуматися, то таких вчинків раз, два та й усе. А адже всі твої друзі-скиглії були б раді будь-якій підтримці та допомозі у своїх незначних нудних справах. Неважливо, скільки людей прийде на допомогу і підтримає тебе.

Конкретно зараз ти повинен віддавати більше, ніж отримувати. Просто для самовпевненості, бо тобі сподобається перебувати в ролі великого альтруїста. Відразу відчуєш свою значимість і потрібність. У попередньому пункті ми говорили про те, що потрібно займатися тим, що дійсно має значення. Так ось, цілком можливо, що допомога іншим — це найважливіше, що ти коли-небудь робив у своєму житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *