8 Помилок, які ти засвоїв з дитинства, і як від них позбутися

Ти напевно чув фразу: всі проблеми з дитинства. Здається, ну що за дурниця, це занадто серйозні проблеми, щоб їх коріння йшло в наше дитинство. Але якщо покопатися в собі і своїй пам’яті, стає зрозуміло, що деякі батьківські слова або вчинки відповідальні за те, якими ми виросли і як ми сприймаємо себе і навколишній світ.

Багато хто може згадати, як деякі ситуації перетворювали їх дитинство мало не в кошмар. Брати і сестри зло жартували, батьки з радістю приєднувалися до них, дрібний проступок ставав приводом для криків, а погана оцінка дозволяла батькам буквально не помічати тебе кілька днів або розчаровано качати головою, змушуючи тебе відчувати себе приниженим.

Уявлення дітей про світ навколо них формуються перш за все в сім’ї — в їх маленькому світі, за яким вони спостерігають. Взаємодія з рідними створює у дитини загальні уявлення про людей, спілкуванні з ними і життя в цілому.

Ось кілька типових помилок, які ми нерідко засвоюємо в дитинстві і які негативно впливають на нас зараз.

1 Люди діляться на переможців і переможених

Поки ти приносиш додому п’ятірки, до тебе ставляться з увагою і повагою, але як тільки ти отримуєш четвірку, тебе відкидають або ігнорують. І так у всьому. Ти або молодець, тому що зробив все на відмінно, або не заслуговуєш похвали і хорошого ставлення. Третього не дано.

Нескладно передбачити, як це відіб’ється на подальшому житті. Ти засвоїш спотворене уявлення про себе і про успіх і будеш зі шкіри геть лізти, щоб стати кращим, втрачаючи впевненість в собі кожен раз, коли твої результати будуть лише «вище середнього».

Як позбутися. Зрозумій, що переможців і переможених просто не існує. Твій Успіх складається не тільки з твоїх старань, але і з впливу зовнішніх обставин, удачі, кількості витраченого часу і ще безлічі факторів. Навіть найбільш визнані фахівці своєї справи помиляються, але це не зупиняє їх. Вони розуміють, що помилки-це частина їх особистісного та професійного зростання.

2 Потрібно бути кращим у всьому

Що б ти не робив — займався спортом, вчив математику, брав участь в гуртку юних натуралістів — ти повинен бути першим. Знайоме? Багато батьків переборщують з вихованням, вселяючи собі, що їх дитина просто зобов’язаний відрізнятися своїми здібностями у всьому. А за підсумком виходить дорослий, який страждає від низької самооцінки і не може зосередитися на чомусь одному, що заважає йому стати профі і домогтися успіху.

Як позбутися. Визначся, в якій сфері ти хочеш домогтися успіху, і старайся бути кращим саме в ній. Вкладай зусилля, час і гроші в свій розвиток і не розпорошуйся. Людина може самореалізуватися в одній або максимум в двох професіях, а все інше має відійти на другий план, щоб не заважати твоєму зростанню.

3 Любов потрібно заслужити

Впевненість в тому, що в любові завжди є приховані мотиви, теж вселяє в нас сім’я. Дитина може зрозуміти, що любов з боку батьків ніколи не дається просто так — йому завжди необхідно бути слухняним, або приносити хороші оцінки, або заробляти її будь-якими іншими способами. В такому випадку любов стає певним предметом для торгу:»ось який я хороший, тільки полюби мене”. Це уявлення про любов спотворене і надалі приносить людині одну лише біль.

Як позбутися. Спробуй влаштувати опитування серед друзів і рідних, щоб дізнатися, за що вони тебе люблять. Швидше за все, 90 % їх відповідей будуть включати перерахування твоїх внутрішніх якостей, таких як доброта, небайдужість, дружелюбність і ін. навряд чи хтось із них скаже, що любить тебе, тому що ти закінчив університет з червоним дипломом.

4 Почуття роблять нас слабкими

Ну тут навіть не варто вдаватися в деталі. Дитина, який висловлював почуття в дитинстві і через це піддавався жорсткій критиці з боку дорослих, виросте з упевненістю в тому, що свої справжні почуття не варто показувати нікому. Йому буде складно відкритися кому-небудь по-справжньому, він не зможе демонструвати свій біль і свій страх.

Як позбутися. Почни ділитися своїми почуттями з близькими людьми, роби це поступово і потроху. Заодно спостерігай за їх реакцією-навряд чи хто-небудь скаже тобі, що ти виглядаєш слабаком або скаржишся як дівчисько. Люди, яким не плювати на тебе, підтримають тебе і почнуть поважати ще більше, тому що вміння ділитися своїми істинними почуттями — це сила, а зовсім не слабкість.

5 Знущання потрібно терпіти

Якщо в сім’ї дитини образи — це мало не норма, не дивно, що, будучи дорослим, він не сприймає їх як щось образливе і не розуміє, що його хтось ображає, до того моменту, як йому не скажуть про це в лоб. Швидше за все, навіть після цього він не буде відстоювати свою честь, а лише почне шукати виправдання кривдникові: «він просто занадто запальний», «вона не розуміє, що робить мені боляче», «це лише слова — навіщо на них реагувати».

Як позбутися. Припини мовчати — якщо на твою адресу будуть висловлювати щось зневажливе, поговори з “кривдником” або відповідай йому в тому ж дусі. Досить терпіти образи і знущання.

6 людина може розраховувати тільки на себе

Якщо його власна сім’я не надавала необхідної підтримки, то в майбутньому у людини складеться враження, що і оточуючі його люди тим більше не будуть допомагати йому і піклуватися про нього. Звичайно, це накладає вагомий відбиток на його світогляд і світовідчуття. Дорослому здається, що він ні з ким не може відчувати себе коханим і що його проблеми не хвилюють зовсім нікого з його близьких.

Як позбутися. Можеш почати просити друзів або колег про невелику допомогу або про послугу і спостерігати за тим, чи буде виконано твоє прохання. Так ти почнеш поступово повертати собі віру в оточуючих людей і в те, що в потрібний момент вони зможуть надати тобі підтримку.

7 Дружби не існує

Типовий приклад, як ображений на оточуючих людей батько або брат/сестра, яких зрадив близький їм людина, намагаються змусити дитину так само знецінити дружні відносини. Чим це погано? Ну хоча б тим, що для людини дружба важлива нітрохи не менше, ніж любов. Людина, яка впевнена в тому, що друзі обов’язково зрадять (і це тільки питання часу), природно, буде намагатися уникати будь-якого зближення з оточуючими. Як підсумок — це або самотність, або боязнь спілкування в принципі.

Як позбутися. Зрозумій, що у кожної людини свій унікальний досвід — його не варто співвідносити з твоїм життям. У світі багато людей, які не вміють дружити, і цілком можливо, що один з таких людей попався колись твоїм близьким, і через Нього вони втратили віру в дружбу. Але ти зовсім інша людина, і у тебе все може скластися інакше. Почни з невеликих кроків у бік інших людей: спілкуйся трохи частіше, стань більш відкритим, знай собі ціну. Головне, не уникай спілкування і не дистанціюйся від людей.

8 Зближуватися з ким-небудь боляче

Ця омана служить свого роду виправданням тому, щоб не шукати близьких відносин з оточуючими людьми навіть в тому випадку, якщо ти цього хочеш. З дитинства ми можемо винести впевненість в тому, що емоційна близькість приносить куди більше болю, ніж радості. Доросла людина боїться того, що близькі стосунки, будь то любов або дружба, будуть лише виснажувати його і змушувати переживати негативні почуття, що, звичайно ж, неправда.

Як позбутися. Це дуже серйозна помилка, позбутися від якого самостійно навряд чи вийде. Найкраще опрацьовувати цю травму з психологом або психотерапевтом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code