7 варіантів, що робити, якщо оточуючі люди почали тебе дратувати

“Навколо нас стільки дурних і безграмотних людей!”— такі думки нерідко приходять в наші голови. І нам відразу хочеться якимось чином змінити ситуацію — вказати на їх помилки, перевиховати, спробувати провчити їх або наставити на шлях істинний. Але це не призведе зовсім ні до якого позитивного результату. Світ так і залишиться недосконалим, а ти — до глибини душі роздратованим.

Що робити в ситуації, коли оточуючі люди почали дратувати тебе більше звичайного? Пробувати один або кілька із запропонованих нижче варіантів.

1 Постарайся знайти причину в собі

Чому тебе дратують оточуючі люди? Бути може, тобі не подобається, що у вас розхожі думки з одного і того ж питання, або ти вважаєш, що їх дії неприйнятні. У будь-якому випадку причина твого роздратування криється в тобі, а не в інших.

Ми маємо право вибирати, як нам реагувати на зовнішні подразники, і, отже, ти вибираєш відчувати себе таким чином. Не варто звинувачувати оточуючих у своєму невдоволенні — спробуй змінити своє ставлення до того, що здається тобі неправильним/дурним/незрозумілим. Іноді не варто намагатися змінити світ навколо себе — краще спрямувати зусилля на зміну своїх поглядів.

2 Спробуй знизити частоту спілкування

Не виходить тримати себе в руках? Що ж, тоді спробуй хоча б мінімізувати спілкування з тими особистостями, які викликають у тебе роздратування. Так ти зможеш зберегти ваші відносини-по крайній мірі, до тих пір, поки ти не навчишся контролювати свої емоції.

До слова, цілком можливо, що причиною твоєї надмірної дратівливості стало якраз постійна взаємодія з оточуючими. Якщо ти розумієш, що тебе дратують практично всі, — візьми вихідний і проведи його в повній самоті. Іноді нам не вистачає саме цього.

3 Стань відкритим до нової інформації

Те, що тебе дратують оточуючі, не означає, що ти повинен намагатися повчати їх, міняти їх думку, вказувати їм на їх помилки. Відчувати себе вище інших люблять багато. А ти спробуй спочатку розкинути мізками, які події могли привести людину до його життєвої позиції, яка так сильно відрізняється від твоєї. Чому він мислить в цьому напрямку? Як могло розвинутися його негативне / позитивне ставлення до чого-небудь?

Ти не повинен у всьому погоджуватися з оточуючими, і сприймати їх дії як щось вороже теж не варто. Наймудріше, що ти можеш зробити — це стати відкритим до нової інформації, яка зможе розширити твій кругозір і дозволить тобі змінити своє ставлення до людей, мислячих або чиннячих інакше.

4 Вивчи свої переконання і упередження

Які твої мотиви? Їх розуміння допоможе тобі вибирати, яким чином варто реагувати на той чи інший вчинок/подія/висловлювання. Але у кожного з нас є не тільки переконання, але і упередження, які можуть бути видні тільки в разі нашої взаємодії з певними тригерами.

Наприклад, ти можеш бути абсолютно спокійний в тому випадку, коли твій співрозмовник має відмінну від твоєї думку в історичній темі, але при обговоренні політики ти щоразу будеш буквально вибухати від незгоди оточуючих.

5 Ретельно зважуй свої вчинки

Звіряйся зі своїми бажаннями. Що для тебе важливіше-залишитися другом близькій людині або відчути свою перевагу, зберегти любов або бути правим? Часто при прийнятті рішення ти забуваєш про те, що для тебе дійсно важливо.

Бажання завжди бути правим і залишати за собою останнє слово часом сигналізує про те, що у тебе роздуте его, яке заважає шанобливо ставитися до чужої думки.

Навіть якщо ти дійсно правий, запитай себе, перш ніж говорити про що-небудь: “яку мету я переслідую — утвердитися або поділитися інформацією?”

6 Зрозумій, що ти не зможеш змінити людину проти її волі

Це дуже корисне знання. Якщо ти розумієш, що змінити людину, яку все в ньому влаштовує, неможливо, то твоє роздратування поступово стихає. Ти усвідомлюєш, що сенсу зосереджуватися на негативі просто немає, адже від цього буде гірше тільки тобі.

7 Роби паузу, перш ніж висловити роздратування

Ми часто йдемо на поводу у своїх миттєвих бажань і поривів. Спробуй наступного разу, коли тобі захочеться сказати щось засуджує або негативний на адресу іншої людини, просто не висловлювати все, що спало тобі на думку, відразу. Дай собі час на те, щоб заспокоїтися, зроби глибокий вдих. Якщо після такої паузи тобі все ще захочеться сказати це — у тебе буде така можливість. Але пам’ятай: всього лише хвилина, яку ти взяв на роздуми, може вбити твої відносини зі співрозмовником або, навпаки, врятувати їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code