8 речей у відносинах, які можуть виявитися важливіше любові і пристрасті

Любов дуже важлива у парі, але на ній одній далеко не виїхати — які речі між людьми можуть зруйнувати стосунки або зміцнити їх?

Ніхто не зможе дати точного визначення любові, просто тому що це неможливо. Любов у кожного своя, і навіть в парі, в якій двоє дихають в унісон і дивляться в одну і ту ж сторону, уявлення про це почуття можуть досить сильно відрізнятися.

Саме тому на одній тільки кохання побудувати міцний союз не можна: важливо, щоб між партнерами були й інші почуття, які допоможуть їм пережити разом і печалі, і в радості. І, можливо, знайти спільну відповідь на питання «Що ж таке кохання?».

8 аспектів, на яких базується гармонійні та міцні відносини.

1. Готовність обох партнерів ці відносини будувати

Фліртувати дуже приємно і легко з тієї причини, що ця гра не несе ніяких наслідків та не передбачає відповідальності. Закохуватися або палати до когось пристрастю — на годину, на день, на рік або на кілька десятиліть — теж дуже здорово. Це омолоджує і підвищує імунітет (спасибі серотоніну і окситоцину), але зовсім ні як не означає автоматичного бажання тривалих, серйозних відносин з об’єктом цих яскравих емоцій.

Зробити усвідомлений крок в союз, в парі вдається далеко не всім: якщо один з партнерів відчуває найменші сумніви в реальній необхідності дуету, нічого не вийде. Чи вийдуть однобокі і токсичні відносини, в яких один буде використовувати іншого.

2. Здатність терпляче створювати гармонійне і рівноправне партнерство

Відносини не повинен тягнути на собі хтось один: «моїй величезній любові вистачить нам двом з головою» добре звучить тільки в пісні. У житті це не працює. Рівноцінний вклад в союз повинен бути з обох сторін: це стосується і побуту, і емоцій, і розподілу відповідальності після спільних рішень.

3. Однакове розуміння принципів здорового спілкування

Зазвичай ці правила стають зрозумілі або спеціально проговорюються на самому початку відносин. Саме тому будь-які насторожують або розчаровують вчинки свого партнера треба припиняти відразу, які б пристрасті і закоханості ні кружляли голову. Образи, нецензурна лайка, расизм або шовінізм — якщо вам не подобається що-небудь, варто сказати про це прямо.

4. Відчуття безпеки у парі

Почуттями закоханої людини дуже легко маніпулювати. Так виникають домашнє насильство більш або менш прихованих форм, примус до подружнього сексу, загрози — деякі жінки подібної моделі відносин не допускають навіть думки, що вони можуть відчувати себе в безпеці. Але і піти нікуди не можуть, щоб припинити абьюз — «у нас же любов».

5. Можливість озвучувати свої потреби

У відносинах важливий компроміс. Якщо його немає, варто замислитися, чому це відбувається — причин може бути дві. Або один з партнерів не готовий йти на поступки, або інший не говорить про своїх справжніх бажаннях і потребах. Можна скільки завгодно любити людину і страждати при цьому від пекучого незадоволення, бо ділитися будь-якими своїми тривогами і прагненнями не виходить.

6. Взаємна повага

Любити “за щось” все ж не можна, а от поважати — можна. Все залежить не тільки від якостей характеру або вчинків того, хто викликає це відчуття. Важливо ще й повагу до ідеалів, права на свою думку або помилку, визнання особистих кордонів і безліч інших нюансів. Якщо поваги в обидві сторони немає, відносини не можна вважати здоровими.

7. Довіра до партнера

Можна любити, але при цьому не довіряти людині в принципі. Зрозуміло, щасливими при такому розкладі стати навряд чи вийде. І справа не тільки в ймовірності фізичних або емоційних зрад, мова йде про більш широке розуміння довіри. При довірчих стосунках можна спокійно показувати свої больові точки та вразливі місця — і знати, що це ніколи не буде використано проти вас.

8. Можливість прийняття партнера таким, який він є

Всі ми неідеальні — і, чим старше ми стаємо, тим більшою кількістю особистих установок, комплексів і переконань обзаводимся. Зовсім не факт, що всі вони сподобаються потенційному партнеру — саме з цієї причини вважається, що в зрілому віці складніше створити пару. Якщо обидва точно знають, що вони спокійно можуть розслабитися і залишатися самими собою, що їх особисті кордони ніхто не буде проламувати — це стане відмінним стартовим майданчиком для гармонічних і рівних відносин.

Що ще, по-вашому, важливо при створенні пари?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *