9 дивних пристосувань, про призначення яких ви навіть не замислювалися

Ось так живеш, живеш, а потім дізнаєшся, що ящик під духовкою зовсім не для сковорідок, а для готових страв. І все, світ вже ніколи не буде колишнім.

Колись давно хтось винайшов ці речі для нашої зручності. А ми і не знали! Власне, неможливо знати все на світі, вірно? Однак було б корисно прочитати, навіщо, наприклад, на дні винних пляшок є поглиблення, якої мети служать “зайві” дірки на кедах, і яку функцію виконує заглушка на торці канцелярського ножа.

Світ навколо сповнений сюрпризів і несподіванок. Давайте радіти новому разом! Не забудьте написати в коментарях, які подібні відкриття ви зробили для себе нещодавно.

1. Поглиблення на дні винних пляшок

Здається, що вина ще на півкелиха, але його виявляється набагато менше! Все із-за цієї дурної гірки всередині пляшки. Виявляється, винороби спеціально придумали таку форму, щоб тиск всередині розподілялося рівномірно, і тара не тріскалася. Зверніть увагу, на пляшках з шампанським ця виїмка ще глибше.

2. Потовщення у вигляді барильця на дроті

Ця штуковина зовсім не для краси, як можна було подумати. Це так званий феритовий фільтр. Електронний механізм всередині робить цифровий сигнал більш чітким.

3. «Зайві» дірки на кедах

Завжди думав, що для вентиляції. Насправді це данина традиції. Спочатку кеди проводилися фірмою Converse All Stars виключно для баскетболістів. Спортсмени протягували через ці дірки шнурки, завдяки чому взуття сиділа на нозі максимально щільно і не спадала під час гри.

4. Стрілка поруч зі значком колонки на приладовій панелі авто

Ні, це зовсім не вказівник на заправку. Стрілочка просто-напросто нагадує, з якого боку у машини бензобак. А то раптом ви забули. До речі, дуже зручно, якщо машину взяли напрокат — не потрібно обходити її кругом в пошуку заповітного лючка.

5. Дірочки в паличці від чупа-чупса

Це не свистульки, навіть не пробуйте. Технологічні отвори на кінці палички допомагають льодянику міцно триматися. Карамель затікає в них і при застиганні міцно фіксується.

6. Латка з отворами на рюкзаках

Раніше рюкзак вважався виключно туристичною сумкою, в містах з ним не ходили. Прорізи ці були суворо функціональні: крізь них простягали троси, мотузки, карабіни, одним словом — альпіністське та туристичне спорядження для створення зв’язки або страховки. Зараз це просто прикраса, данина традиціям, як у випадках з кедами.

7. Рівні випрасувані стрілки на брюках

Теж завжди думали, що це для краси? Зараз такі стрілки — відмітна ознака класичного костюма. Але спеціально їх не придумували, так випадково вийшло. Коли підприємств з пошиття одягу було не так багато в світі. Гарні костюми відшивають і вирушали кораблями в інші країни. Щоб вантаж займав якомога менше місця, брюки ретельно складали і пресували. Утворювалися складки, які потім було неможливо розгладити. Так і ходили.

8. Пухнасті помпончики на шапках

Мила деталь жіночого, дитячого, а іноді і чоловічого головного убору. А раніше вони були тільки у матросів. Там на кораблях мало місця і багато всіляких перешкод для пересувань. От щоб не було сильно боляче вдарятися головою, і придумали такі помпони на беретах.

9. Пластикова накладка на торці канцелярського ножа

Канцелярський ніж зручний тим, що затуплене лезо можна відламати і користуватися новим гострим. Однак ця процедура досить небезпечна — можна сильно порізати пальці. Було у вас таке? Так ось ця насадка на торці ножа знімається і з її допомогою старе лезо легко обламується. Не знали? Користуйтеся на здоров’я!

Яка з речей здалася вам найзручнішою? І які схожі відкриття ви зробили не так давно?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *