8 речей, які відбудуться з тобою, коли ти будеш порівнювати себе з іншими

В епоху соціальних мереж у нас є миттєвий доступ до життя кожного — від нашої колишньої дівчини з 8 класу до друга дитинства, який переїхав в іншу країну. Але з цим миттєвим доступом приходить страх неповноцінності. Чому життя цих людей здається нам набагато успішніше, ніж наше власне?

Здається, що все, що ми робимо, — це постійно порівнюємо себе з іншими людьми, і це правда. Нижче наведений список з 8 речей, які відбудуться, коли ти нарешті перестанеш порівнювати себе з іншими.

1. Ти зрозумієш, як багато у тебе вже є

Перестань думати про те, чого у тебе немає, і проведи швидку інвентаризацію того, що в тебе є. Наприклад, робота (навіть якщо не така престижна, як тобі того хотілося), друзі (навіть якщо це всього лише один близький друг), своя житлоплоща (навіть якщо вона не така велика, як ти хотів). Завжди є щось, за що ти повинен бути вдячний у своєму житті, так що дізнайся.

2. Ти перестаєш турбуватися про речі, яких у тебе немає

Як тільки ти почнеш бути вдячним за те, що в тебе є, ти перестанеш турбуватися про те, чого у тебе немає. Завжди здорово мати цілі і прагнути до більшого і кращого, але не варто постійно концентруватися на тому, чого, на твою думку, не вистачає тобі для щасливого і повноцінного життя.

3. Ти будеш приділяти більше уваги досягненню своїх цілей

Якщо є щось, чого тобі не вистачає в житті, наприклад профільної освіти чи потрібних навичок, то тобі просто необхідно спрямувати всю свою енергію на отримання цих досяжних речей. Дізнайся, за якими критеріями ти постійно порівнюєш себе, і подивися, чи є в тебе можливість змінитися. Наприклад, якщо ти порівнюєш себе з людьми, які худіша тебе, зроби кілька кроків до того, щоб почати правильно харчуватися і вести більш здоровий спосіб життя.

4. Ти зрозумієш, що ті, з ким ти порівнюєш себе, не завжди володіють бажаними тобою якостями

Те, що ти бачиш, безумовно не є таким насправді. Люди виставляють на загальний огляд кращі версії самих себе, приховуючи всі недоліки. Так що ти порівнюєш себе з ідеальною картинкою, а це як мінімум несправедливо.

5. Ти побачиш зростання своєї самооцінки

Завжди буде хтось сильніший, розумніший, багатше і красивіше, ніж ти. Все, що ти можеш зробити, — це встановити для себе цілі, якщо є щось, що ти дійсно хочеш змінити. Ти повинен з’ясувати, які саме позитивні якості є у тебе, і дозволити собі почати зміни, але не для інших людей, а для себе самого.

6. Ти станеш ставитися до себе як до найкращого друга

До кращих друзів ми завжди ставимося з повагою та розумінням. Ти не думав, чому вони гідні такого звернення, а ти — ні? Як тільки ти будеш порівнювати себе з іншими людьми і перестанеш думати про те, що тобі потрібно дотягнутися до міфічного «рівня» кого б то не було, ти почнеш себе поважати.

7. Ти зрозумієш, що життя не завжди справедливе

Як би клішированно це не прозвучало, але спробуй сприйняти ці слова серйозно. Все зводиться до одного: «Це несправедливо. У цієї людини є все, а у мене — нічого».

Той факт, що у когось є те, чого, на твою думку, ти заслуговуєш на більше, не дає тобі спокою. Усвідом, що ти господар власного життя і можеш повертати її в ту сторону, в яку захочеш. Для цього тобі потрібно лише володіти силою волі.

8. Ти будеш щасливішим

Це найкраща причина перестати порівнювати себе з іншими. Знову ж, постійне зосередження на тому, що є у інших людей, втомливо і, відверто кажучи, пригнічує. Як тільки ти знайдеш в собі сили перестати сприймати життя як змагання, тобі буде дихати в рази легше, і ти досягнеш благополуччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *