10 негативних лідерських якостей, про які потрібно знати кожному

Знайди хвилинку, щоб подумати про кращого начальника, який був у тебе, і порівняй його з найгіршим із твоїх босів. Чи можеш ти згадати, як було працювати на кожного з них?

Але чи ти можеш визначити якості, які робили твого боса хорошим чи поганим? Адже знати про них вкрай важливо, так як це допоможе тобі не тільки визначити відносини з власним начальником, але і поліпшити твої особисті лідерські якості.

1. Відсутність гнучкості

Давно пройшли ті часи, коли ти міг би дотримуватися одного стилю управління протягом всієї своєї кар’єри. Хороші лідери знають, коли і як адаптувати власний стиль управління. Вони також знають кожного члена своєї команди і розуміють, як правильно мотивувати їх. Запам’ятай: у сучасному світі ніщо не говорить про погане керівництво більше, ніж непохитний авторитарний бос.

2. Мислення «Будемо покладатися тільки на мій досвід»

Людям подобається думати, що вони зайняли керівні посади завдяки своїм знанням і досвіду. Хоча ця думка частково може бути правдою, але також воно може призвести до зарозумілості і відсутності гнучкості.

Так, хороший лідер здатний надихнути команду на великі справи. Але якщо у кожного члена команди не буде можливості проявляти себе, вирішувати проблеми самостійно, робити помилки і виправляти їх, вони залишаться невмотивованими, що значно погіршить загальні показники.

3. Раціоналізація поганої або неетичної поведінки

Неважливо, наскільки лідер розумний або талановитий, — якщо він виправдовує свою погану поведінку, він приречений на невдачу. Раціоналізація неетичних методів ведення бізнесу з-за деякої короткострокової вигоди — це свого роду підрив довіри з боку команди.

4. Відсутність послужного списку

Успіх породжує успіх. Хоча минулі високі результати не є гарантією майбутнього успіху, суть полягає в тому, що наймання людини, що має успішну репутацію, менш ризикований, ніж того, у кого немає багатого послужного списку.

Так ось, за аналогією з тим, як лідер відноситься до найму своєї команди, він повинен стежити за своїм власним портфоліо. Адже дорікати своїх підлеглих, не подаючи їм позитивного прикладу, як мінімум по-дилетантськи.

5. Нездатність створити культуру компанії або відповідати їй

Створення правильної корпоративної культури сприяє розширенню прав і можливостей команди. Це несе позитивні наслідки для всієї компанії, і якщо лідер не прийме корпоративну культуру і не буде відповідати її негласним правилам, це негативно позначиться на компанії в цілому.

6. Відсутність навичок спілкування

Лідери повинні вміти ефективно спілкуватися з абсолютно різними людьми. Людина з поганими комунікативними навичками не може ділитися цілями, місією або стратегією компанії по їх досягненню.

Вміння ефективно спілкуватися — як в усній, так і письмовій формі — є необхідною навичкою для будь-якого лідера.

7. Егоцентричність

Якщо лідер егоїстичний/егоцентрична, цілком імовірно, що він буде приписувати собі кожну перемогу і покладати на свою команду відповідальність за всі невдачі. В кінцевому підсумку постійне повторення подібної ситуації призводить до деморалізації персоналу і краху бізнесу.

8. Непередбачуваність

Вона може приймати різні форми. Команда повинна бути в змозі передбачити, чого хоче начальник, щоб мати можливість працювати більш-менш автономно. Необхідність уточнювати у боса кожне рішення через страх розправи — це провал керівництва.

Крім того, співробітники повинні відчувати стабільність, щоб бути в безпеці. Якщо співробітники знають, що реакція боса на погані результати залежить від його настрою в конкретний день, це може зупинити потік важливої інформації.

9. Недалекоглядність

Задоволення існуючим положенням справ ніколи не йде на користь бізнесу. Така ситуація означає, що лідер більше стурбований виживанням, ніж зростанням і процвітанням. Хороші лідери далекоглядні і готові вносити свій бізнес різні зміни і залучати інновації.

10. Бажання показати, що ти все знаєш

Хороший лідер знає, як багато він не знає. У нього немає бажання бути правим у всьому або представляти себе найрозумнішою людиною в кімнаті. Розумний керівник знає, до кого і коли звертатися за порадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *