8 способів, якими ти ненавмисно шкодиш собі

Якщо хтось або щось завдає нам шкоди, ми відразу ж намагаємося позбутися згубного впливу. Але в деяких випадках це неможливо, так як воно йде зсередини. Часом ти сам стаєш злим ворогом для себе і свого організму. І що найжорстокіше — часто це відбувається несвідомо і не навмисно. В яких ситуаціях тобі слід переглянути свої дії, ти можеш дізнатися нижче.

1. Ти постійно знаходишся в стані боротьби

Життя непередбачуване з її злетами і падіннями, так що не ускладнюй її ще більше, живучи в постійній боротьбі. Щоб рухатися вперед, ти повинен бути готовий приймати все як даність. Іноді погані події просто трапляються з нами, і в цьому немає нашої вини. Часом ми стикаємося з обставинами, що заважають нам добитися того, чого ми хочемо, і це не завжди означає, що ми повинні битися з останніх сил, навіть якщо шансів досягти поставленої мети практично немає.

Бери речі такими, які вони є, — це допоможе тобі здорово полегшити своє життя. Смирення зовсім не означає, що ти відмовляєшся від своїх мрій, вона просто дозволить тобі заощадити сили і час. Іноді найкращий з усіх можливих варіантів розвитку подій — усвідомити ситуацію і рухатися далі.

2. Ти не плануєш своє майбутнє

Встанови цілі та працюй для їх досягнення. Не просто влаштуйся на роботу без чіткого бачення майбутнього, а склади приблизний план, ким ти хочеш бачити себе через десять років. Після того як визначиш свої цілі, ти можеш почати рухатися в бік встановленого прогресу. Найгірше, що ти можеш зробити зі своїм життям і своїм майбутнім, — продовжувати рух наосліп без найменшого уявлення про те, що тебе чекає.

3. Ти до останнього відкладаєш відпочинок, тому що колись

Настане момент, коли тобі доведеться відірватися від усього і всіх. Це не означає, що ти втратив інтерес до роботи або спілкування, це лише знак, що тобі пора перезавантажитися і відпочити. Сприймай відпочинок як частина зростання і розвитку, адже без можливості відновлення сил та енергії твій організм почне підводити тебе. Ти повинен піклуватися про себе, щоб мати можливість піклуватися про благополуччя свого життя і близьких тобі людей.

4. Ти вважаєш, що твій організм здатний витримувати постійні навантаження

Тіло — це дуже крихкий інструмент, особливо якщо ти тільки навантажуєш його, нічого не даючи взамін. Якщо твій організм перебуває в постійному стресі через недосипання, неправильне харчування, тривоги і переживань, відсутність фізичного навантаження або ж, навпаки, занадто величезних навантажень, то незабаром ти можеш зіткнутися з різними психічними та фізичними проблемами.

Так, ти можеш витримати тиждень жорсткого недосипу через палаючий дедлайн, і твій організм здатний пережити місяць на заварних супах і бутербродах. Наслідки обов’язково будуть — правда, вони не завжди виявляються відразу ж. Запам’ятай: не підводь свій організм, щоб він у самий несподіваний момент не підвів тебе.

5. Ти живеш в безладі

Безлад навколо породжує хаос всередині, тому, щоб досягти успіху, ти повинен привчити себе до порядку в усьому. Якщо ти розумієш, що для того, щоб знайти певну річ в твоєму домі, потрібно перерити все, виправляйся. Якщо ти поняття не маєш, де що зберігається в твоєму робочому комп’ютері, — розподіли всі документи по папках. Якщо ти оточуєш себе людьми, які негативно впливають на тебе і твоє життя, — наведи нарешті порядок у своїх взаєминах. Загалом, організуй простір навколо себе правильно.

6. Ти вдаєшся до різних стимуляторів

На жаль, люди, як правило, використовують всілякі способи, включаючи різні ліки і стимулятори, щоб позбутися від втоми чи болю. Однак ці речі не допомагають, а скоріше заважають твоєму росту. Як тільки їх дія закінчується, ти починаєш відчувати себе ще гірше, а проблеми нікуди не діваються.

Розглядай себе як досить сильну людину, яка може вирішити свої проблеми самостійно. Постійно хочеться спати на роботі? Замість того щоб поглинати по кілька чашок кави або закуповуватися енергетичними напоями, спробуй просто виспатися. Тебе щось сильно турбує? Замість того, щоб йти за заспокійливими, докопайся до причини тривоги і усунути її.

7. Ти вважаєш, що для успіху потрібні талант і успіх

Немає секрету успіху — вся справа у важкій роботі. Коли ти готовий працювати, ти очікуєш побачити гарні результати — і це самий чесний обмін. Для того щоб досягти успіху, ти повинен розуміти, що робиш все можливе. Світу потрібно більше людей з великими ідеями, які готові працювати, щоб їхні мрії здійснилися.

8. Ти готовий жертвувати чим завгодно для досягнення своїх цілей

Сім’я, друзі, хобі, улюблений чоловік, інтереси, можливість робити те, що приносить тобі радість, — все це не можна просто взяти і викреслити зі свого життя. Повір, досягнувши успіху, ти захочеш розділити своє щастя з близькими, захочеш відпочити, присвятивши себе улюбленій справі. Якщо позбавиш себе всього цього, твій успіх автоматично знеціниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *