9 ганебних фактів про давніх греків, про які забули розповісти в школі

Мікстура з поту спортсменів, чхання в якості контрацепції і тренування в голому вигляді — про ці факти про Давню Грецію ви точно не чули!

Коли мова заходить про ДавнюГрецію, на думку відразу приходять філософи, антична архітектура і міфи про подвиги Геракла. Ось тільки звичайне життя звичайних древніх греків була зовсім не таким парадним і святковим, і деякі його аспекти можуть шокувати.

1. Спортсмени повинні були тренуватися голими

Тут вже хочеш чи не хочеш, доведеться працювати до сьомого поту, інакше всі побачать твій жир на боках і не ідеальні сідниці. Тренери вважали такий підхід абсолютно нормальним. А тих спортсменів, які соромилися наготи, чекала сувора догана.

2. Лікарі пробували на смак вушну сірку пацієнтів

Лікарям стародавності в принципі доводилося непросто, адже обширної бази знань і просунутого обладнання для діагностики ще не було, і багато речей можна було дізнатися лише дослідним шляхом. Лікарі стародавньої греції вірили, що кожна біологічна рідина має свій смак, і найменші зміни можуть служити ознакою захворювання. Тому засунути пацієнту палець у вухо і спробувати сірку на смак — це було звичне діло.

3. Щоб не було вагітності, пропонувалося чхнути

Вважалося, що якщо чхнути відразу після статевого акту, то вагітність не настане. Якщо цей засіб не спрацьовувало, в наступний раз пропонували спробувати лосьйон з соснової смоли і меду, його необхідно було втирати в геніталії. Ні той, ні інший метод не працювали.

4. Хочеш освідчитися дівчині — кинь їй яблуко

У справах любовних греки не були особливо винахідливими. Якщо чоловікові подобалася дівчина, він міг просто кинути їй яблуко. Те ж саме діяння могло бути і пропозицією про шлюб.

5. Для полегшення болю готували мікстуру з поту спортсменів

Щоб зробити бізнес на “ліки” від напруги в м’язах, в Стародавній Греції потрібно було поступити наступним чином. Нанести на тіло спортсмена оливкова олія, відправити його на тренування, а після зішкребти масло, піт і пил в пляшку — така мікстура розліталася як гарячі пиріжки.

6. Замість туалетного паперу використовували каміння

Радянські газети замість рулону туалетного паперу — це ще квіточки. У Стародавній Греції бідняки підтирались камінням, а багаті — спеціальною губкою, прив’язаною до палиці.

7. Від жіночих проблем — бруд і фекалії

Стародавні Греки ніби змагалися в огидність методів лікування, але коли справа доходила до жіночих болів, справа набувала особливо неприємний оборот. Так, наприклад, якщо у жінки траплявся викидень, лікарі прописували їй приймати суміш з вина і обсмажених фекалій мулли. Тим, кому “пощастило” трохи більше, рекомендували просто обмазатися брудом.

8. Щоб запобігти повстання зомбі, тіла покійних закладали камінням

Щоб мертвий, якщо йому раптом захочеться повернутися у світ живих, ніяк не міг встати. Незважаючи на всі досягнення Стародавніх греків в науці, вони були досить забобонними.

9. Розмір мав значення: чим менше — тим краще

Якщо уважно придивитися до давньогрецьких скульптур, то в місцях відсутності фігових листочків чітко видно досить скромні розміри геніталій. Вся справа в існуючих тоді стандартах краси: в богів, героїв та атлетів там все повинно було бути акуратно і скромно.

10. Зрощені брови у дівчат були еталоном краси

Густі-прегусті брови, що зрослися на переніссі, могли полонити навіть самого загартованого в битвах героя. Якщо рослинність на обличчі не була такою щедрою, брови-ниточки доводилося прикривати шматочками вовни тварин.

Які з цих фактів ви знали?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *